Gyvenimas

2019.05.05 18:05

Nuskambėjo „Paukščių choras“: pirmą kartą LRT eteryje – Kenijos sparnuočių balsai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.05 18:05

Paukščių giesmes ir keliamą alasą iš Žuvinto biosferos rezervato, vadinamo paukščių karalyste, šiąnakt išgirdo milijonai Lietuvos ir kitų šalių visuomeninių radijų klausytojų. Visą naktį LRT.lt portalo lankytojai ir LRT RADIJO klausytijai galėjo klausytis neįprasto koncerto – „Paukščių choro“.

Vandens sparnuočių chore – apie keturiasdešimties rūšių – nendrinių žiogelių, startų, ankstyvųjų pečialindų, gulbių giesmininkių, volungių, rudagalvių kirų ir ančių, smilginių strazdų ir kitų nendrynų sparnuočių balsai.

LRT RADIJAS ketvirtus metus dalyvauja Airijos radijo pavasario gamtos garsų tarptautinėje transliacijoje. Šįkart paukščių chorai tiesiogiai buvo transliuojami iš dvidešimties pasaulio šalių, trisdešimties vietovių.

Klausytojai pirmą kartą išgirdo Kenijos sparnuočių balsus, o, anot specialistų, nustebino paukščių giesmės iš Australijos bei Indijos.

„Parodydami tą gamtos balsų įvairovę įvairiose šalyse, mes prisidedame prie gamtos pažinimo, prie švietimo ir tokiu būdu taip pat prisidedame prie gamtos išsaugojimo, nes kaip dažnai kartoja gamtininkai, negali išsaugoti ir vertinti to, ko nepažįsti“, – sakė LRT RADIJO žurnalistė

Paukščių balsus perdavė palių nendrynuose ir ežero pakraščiuose įrengti mikrofonai. O juos atpažinti klausytojams padėjo ornitologai ir gamtininkai.

Šiemet Žuvinte paukščių stebima šiek tiek mažiau nei pernai. Įtakos, pasak gamtininkų, turi ir orai, ir nusekęs ežeras. Pavyzdžiui, rezervatą baigia palikti baltakaktės žąsys, migruojančios į perimvietes Taimyro pusiasalyje.

Didelė paukščių dalis šaltu oru būna gerokai tylesni. Tačiau tie paukščiai, kurie gyvena Žuvinto ežere, tarkime, rudagalviai kirai yra visada triukšmingi, tas pats ir gervės, gulbės giesmininkės“, – pasakoja Žuvinto biosferos rezervato direktorius Arūnas Pranaitis.

Žuvintas dar laukia čiurlių ir medšarkių, migruojančių ir poilsiui apsistojančių tilvikų, gaidukų, didžiųjų kuolingų.

Daugiau – vaidzo įraše (maždaug nuo 6. min.). 

Žinios. Paminklas Čikagoje partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.