Gyvenimas

2019.05.04 20:14

Sužinoję apie dukros ligą, šeima padeda ir kitiems: yra šalių, kur situacija daug blogesnė

„Išėjęs iš viešbučio girdi sprogimus, o kažkur fronto linijoje yra cukriniu diabetu sergantys vaikai, negaunantys net insulino“, – virpančiu balsu apie sergančiųjų padėtį Ukrainoje LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ pasakoja klubo „Smalsučiai“ vadovas Darius Juotkus, prieš trejus metus sužinojęs apie dukros ligą ir ėmęsis padėti kitiems.

Ina ir Darius Juotkai apie dukters Miglės ligą sužinojo prieš trejus metus. Mergaitei nustatytas pirmojo tipo cukrinis diabetas.

„Tada apie šią ligą beveik nieko nežinojome. Tačiau jau trejus metus su liga gyvename. Tai nepagydoma liga, reikalaujanti pakeisti gyvenimo būdo, mitybos įpročius. Per trejus metus, kai dukrai nustatyta ši liga, dar nebuvo nakties, kai nebuvau atsibudusi pamatuoti dukrai cukraus kiekio kraujyje. Jį reikia nuolat sekti“, – pasakoja I. Juotkienė.

Ji sako, kad sužinojus diagnozę buvo nepakeliamai sunku. Anot jos, tai psichologinė trauma, po kurios sunku atsitiesti, tačiau jei pavyksta, apsipranti ir gyveni toliau.

„Iš pradžių nuolat liedavau ašaras, tokią mano būseną matydama dukra kartą priėjo ir atsiprašė, jog serga. Tada supratau – toliau taip gyventi negalima. Reikia kažką daryti“, – prisimena moteris, dabar drauge su vyru vadovaujanti klubui „Smalsučiai“.

D. Juotkus pasakoja, kad dukros gydytoja kartą užsiminė, jog yra toks klubas, vienijantis ir cukriniu diabetu sergančių vaikų šeimas, tačiau jau kurį laiką j veikla sustojusi. „Pamanėme, kad galime padėti, tad klubas buvo mums įteiktas it dovanėlė“, – sako D. Juotkus. – Jau treti metai dirbame, stengiamės padėti kitoms šeimoms. Iš ties, yra nemažai visokiausių problemų, pradedant psichologinėmis, baigiant įvairiais gydymo išlaidų kompensavimo klausimais.“

Taip nutiko, kad vykdant klubo veiklą, užsimezgė bendravimas su Ukrainos sergančiaisiais bei jų šeimomis.

„Supratome, kad ten dar blogiau. Palyginti su tuo, kaip yra pas juos, Lietuvoje situacija labai gera. Ten vaikai, kartais net insulino negali gauti reguliariai, – sunkiai tramdydamas emocijas pasakoja D. Juotkus. – Ka išėjęs iš viešbučio girdi sprogimus ir žinai, kad kažkur fronto linijoje yra vaikai, negaunantys insulino, yra labai liūdna. Žinoma, yra tarnybos, kurios, kurios rizikuoja ir stengiasi nugabenti reikiamas gydymui priemones, tačiau jiems daug ko trūksta. Tad stengiamės jiems padėti ir veždami drabužius ar žaislus.“

Išsamiau – laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše (nuo 8 min. 25 sek.)

„Labas rytas, Lietuva“. II dalis. Klubas „Smalsučiai“: pagalba diabetu sergantiesiems