Naujienų srautas

Gyvenimas2019.05.05 05:03

„Paukščių choras“ dovanoja savo giesmes

LRT.lt 2019.05.05 05:03

Šiemet, kaip ir pernai, anksčiausiai pabudę LRT RADIJO klausytojai gali pasimėgauti Žuvinto ežero gamtos koncertu.

Nuo 5.05 val. ir 6.05 val. ryto, buvo galima mėgautis tiesioginiu „Paukščių choro“ pasirodymu iš Žuvinto su gamtininkų komentarais.

Nuo 7.05 val. visą valandą eteryje – tarptautinė transliacija, kurioje ne tik Lietuvos bet ir dar dvidešimties šalių paukščių balsai.

LRT RADIJO komanda per transliaciją neišsiverstų be ornitologų pagalbos. Šiemet, kaip ir pernai, atpažinti balsus padeda ir savo žiniomis apie gamtą dalijasi ornitologas Marius Karlonas bei gamtininkas, Žuvinto biosferos rezervato direktorius Arūnas Pranaitis.

Pasak jų, gegužės pradžia yra tas laikotarpis, kada paukščiai sugrįžta vesti jauniklių ir, esant šiltam, ramiam orui, jų giesmės yra garsesnės ir ryškesnės nei kitu metų laiku.
Be to, ir transliacija turi savo privalumų.

„Pastebėjau, kad jautrūs mikrofonai leidžia sugaudyti nepalyginamai daugiau balsų, nei šiaip žmonės atkreiptų dėmesį, – pastebi A. Pranaitis. – Net už kilometro esantys didieji baubliai baubia taip, tarsi būtų visai šalia.“

Taip pat skaitykite

Nuotraukų galerijoje galite išvysti, kaip LRT komanda ruošėsi „Paukščių choro“ transliacijai iš Žuvinto biosferos rezervato.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi