Gyvenimas

2019.05.04 16:41

Terapija ant vandens populiarėja pasaulyje: sudomino ir princą Harry

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.05.04 16:41

Ar žinote, kas yra terapija ant vandens? Jau šešerius metus banglenčių sporto entuziastas Grantas Trebilco kviečia į terapiją ant vandens kur, viešėdamas Australijoje, lankėsi ir pats princas Harry , pasakojama LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Bondajaus papludimyje, Australijoje vietinis banglentininkas Grantas jau skrodžia bangas. Nesvarbu, pasiseka pagauti bangą ar ne, būtent čia, vandenyje, australas sako randantis ramybę.

Prieš 7erius metus Grantui diagnozuotas bipolinis sutrikimas, jis kelis mėnesius praleido gydymo įstaigoje. Australas juokauja turėjęs nemažai laiko pergalvoti savo gyvenimą ir vis dažniau užlipdavo ant banglentės.

Bent viena banga per dieną ir „druskos bei vandens terapija“, kaip vadina Grantas, ėmė veikti. Tam, kad į jį atkreiptų dėmesį, banglenčių sporto entuziastas kaskart vilkdavosi fluorescensinį kostiumą. Taip gimė ir „fluoro fridays“ – lietuviškai – fluoro penktadieniai.

Kas savaitę jau šešerius metus grupė žmonių, vilkinčių ryškius kostiumUs, susėda į ratą pokalbiui apie depresiją, nerimą ir kitas kylančias problemas.

2018-aisiais, kai viešėjo Australijoje, prie šio rato prisijungė ir princas Harry, aktyviai pasakojęs ir apie savo problemas.

„Jie vilkėjo ryškiaspalvius kostiumus, sėdėjo mūsų gerų emocijų rate ir princas Harry pasakė: prašyti pagalbos nėra silpnumas. Tai – stiprybės požymis. Tai tik patvirtino viso pasaulio žmonėms, kad psichinių ir psichologinių problemų nereikia spręsti vieniems“, – sako banglenčių terapijos iniciatorius G. Trebilco.

Šiandien fluoro penktadieniai vyksta 150 paplūdimių visame pasaulyje. Grantas sako, kad būtent per šiuos susitikimuose žmonės pirmą kartą garsiai prabyla apie savo problemas.

„Mūsų bendruomenė padeda žmonėms suprasti, kad nėra nieko blogo jaustis blogai. Kai jie užsuka į susitikimus penktadienį ir išgirsta kitų žmonių istorijas, supranta, kad yra ne vieni. Kai kurie, pas mus užsukantys, turi bipolinį sutrikimą, serga depresija, tačiau niekada nėra apie tai kalbėję su artimaisiais. Po užsiėmimų jie kreipėsi į daktarus, į psichologus. Tai svarbiausia“, – patikina idėjos autorius.

Nors „druskos ir vandens terapijos“ išmoko gyventi su savo sutrikimu, Grantas užsiėmimų lankyti nenustoja, taip pat sako reguliariai vartojantis vaistus ir stengiasi pakankamai pailsėti. „Turi atrasti sau tinkamiausius būdus“, – sako jis.

Išsamiau – vaizdo įraše (51 min. 40 sek.).

„Labas rytas, Lietuva“. I dalis. Šiandien – paskutinė diena deklaruoti pajamas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.