Gyvenimas

2019.05.03 19:58

Ventės rage vyksta vestuvės, kuriose dalyvautų ne kiekvienas

Gintarė Micevičiūtė, LRT.lt2019.05.03 19:58

Nežinančiam galėjo pasirodyti, kad Ventės rage kilo gaisras. Bet čia į dangų kilo ne dūmų, o vabzdžių stulpai. Prasidėjo kasmetinės vadinamosios „uodų trūklių vestuvės“.

Tiesa, tokioje šventėje sudalyvavę džiaugėsi ne visi į Ventės ragą atvykę svečiai. Kaip portalui LRT.lt pasakojo Ventės rago ornitologinės stoties vyriausiasis ornitologas Vytautas Eigirdas, žmonių reakcijos į kasmet pavasarį vykstantį reiškinį – labai skirtingos.

„Vienos atvykusios ekskursijos klausė, kodėl nepranešėme, kad taip vyksta, būtume nevažiavę. Kitos – priešingai – džiaugiasi, kad išvydo unikalų vaizdą ir sako, kad vien dėl to buvo verta atvažiuoti. Taip pat yra su kormoranais. Vieniems jų kolonijoje vaizdas kaip iš siaubo filmo, kitiems įdomu, niekur daugiau tokio nebūna matę“, – portalui LRT.lt sako V. Eigirdas.

Uodų trūklių poravimasis vyksta kiekvieną pavasarį, kai atšyla. Gali tęstis porą savaičių, tačiau šįsyk truko vos porą dienų, nes pakilo stiprus vėjas. Jam aprimus laukiama antros „vestuvių“ bangos.

„Vestuvės“ būna ore. Virš medžių susidaro vabzdžių stulpai, atrodo kaip dūmai, lyg degtų. Paskui vabzdžiai bando slėptis pavėsyje, ant sienų arba vėjas nubloškia juos kur nors“, – pasakojo V. Eigirdas.

Nors vaizdas daugeliui ne iš maloniausiųjų, V. Eigirdas užtikrino, kad tokios „vestuvės“ žmogui nė kiek nepavojingos.

„Ši rūšis nekanda. Žmogui pavojinga gali būti tik tiek, kad į akis arba, jei išsižiojęs, į burną prilįs. Jeigu praeini pro tą spiečių, vabzdžių visur prilenda, susitrina, ant drabužių dėmių lieka, tai irgi gali kelti diskomfortą“, – paaiškino V. Eigirdas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.