Gyvenimas

2019.05.01 07:00

Turiningam laisvadieniui – gausybė pramogų Plukių žydėjimo šventėje

LRT.lt2019.05.01 07:00

Tiems, kurie laisvadienį norės praleisti ne tik turiningai, bet ir aktyviai, Neries regioninio parko direkcija organizuoja tradicinę Plukių žydėjimo šventę. Didžiausiame Lietuvos ąžuolyne žemę nuklojus įspūdingam baltų žiedų kilimui, galima pasigrožėti kvapą gniaužiančiais vaizdais.

Šiemet gegužės 1 d. Dūkštų ąžuolyno pašonėje vyksiančiame renginyje (Bradeliškių km., Vilniaus raj.) bus kaip niekad gausu veiklų – aktyvių, įtraukiančių ir supažindinančių su visad įdomiu gamtos pasauliu.

Nuo 10 val. visi norintys galės dalyvauti nemokamame 4 km ilgio žygyje su parko gamtos gidu, o viso renginio metu išbandyti nuotaikingą pažintinį-orientacinį žaidimą. Net penkios žaidime dalyvausiančios komandos bus apdovanotos kuponais, leidžiantį aukštos kokybės filmą „Sengirė“ peržiūrėti net 7 kartus!

12 val. pažinimo palapinėje lauks susitikimas su „Laukine lese“. Tai vieta, kurioje rūpinamasi sužeistais ir ligotais laukiniais gyvūnais, o pagiję jie paleidžiami atgal į laisvę.

Gandrai ir zuikiai, be mamos likę voveriukai, gulbės ir kovarnis Petia, suopis ir audinė, lapiukas Foksas ir lapė Kanapė – tik dalis laikinus namus, pagalbą ir meilę čia radusių gyvūnų. Kaip sekėsi juos gydyti ir prižiūrėti? Apie tai išgirsite „Laukinės lesės“ pasakojime!

Nuo 12 val.30 min. taip pat vyks inkilų varnėnams ar miegapelėms gaminimo dirbtuvėlės visai šeimai.

Be to, užsiregistravusieji vyks net į tris ekskursijas į netoliese esančias laisvės ir prasmės ganyklas – „Arklių slėnį“.

Šeimos su vaikais renginyje taip pat nenuobodžiaus. Mažųjų renginio dalyvių lauks „Skautų slėnis“. Dideli ir maži čia galės patirti buvimo gamtoje džiaugsmus ir iššūkius, išmokti skautiškių gudrybių, žaidimų ir išgyvenimo gamtoje paslapčių, o 12 val. ir 14 val. visų lauks ir praktinės-edukacinės skautų vedamos paskaitos!

14 val. pažinimo palapinėje visų laukia ornitologo, paukščių tyrinėtojo, Lietuvos ornitologų draugijos nario Mariaus Karlono pasakojimas „Žmonės, kurie stebi“. Nuotaikingame pasakojime sužinosite daug įdomybių ne tik apie paukščius, bet ir apie jų stebėtojus.

15 val. pažinimo palapinėje visi turės galimybę išgirsti lietuviškąjį vaizdo ir teksto apie gamtą guru – Marių Čepulį. Skaitytojų mylimas, beveik 70 000 sekėjų „Facebook“ paskyroje savo nuotraukomis ir įrašais žavintis Marius šįkart pakalbės įdomia ir ne visai mums, „tikriems gamtos mylėtojams“, malonia tema – apie patogią žmonių meilę gamtai.

Renginio lankytojai taip pat galės paklausyti laukinių gyvūnų globos organizacijos „Laukinė Lesė“ pasakojimo (12 val.), susitikti stiprius ir sumanius gyvūnus per „Baltijos vilko“ pasakojimą „Vilkai ir mes: panašūs ar skirtingi?“ (13 val.). Arboristai ir gamtininkai pademonstruos dirbtinio lizdo mažajam apuokui kėlimą bei pakvies į medžių aukštalipystės pradžiamokslį (13 val. 30 min.)

Įėjimas į renginį – 1 € kainuojantis regioninio parko lankytojo bilietas. Bilietais bus prekiaujama renginio vietoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.