Gyvenimas

2019.04.28 12:25

Meksikietiškos virtuvės pažiba – gvakamolė: keli triukai, kaip paruošti dar gardesnę

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.04.28 12:25

Meksikiečių virtuvės avokadų padažas – gvakamolė – mėgstamas visame pasaulyje. Juo gardinami įvairūs patiekalai. Virtuvės šefas Lukas Tranavičius atskleidė kelis triukus, kaip gvakamolę pasigaminti dar gardesnę.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjęs L. Tranavičius išvardijo, ko šiam padažui reikės: šviežių geros kokybės avokadų, pomidorų, aitriųjų paprikų, raudonųjų svogūnų, česnakų, kalendros, šviežių žaliųjų citrinų, saldžiosios maltos paprikos, druskos ir alyvuogių aliejaus.

Gvakamolės pagrindas – sunokę geros kokybės avokadai. Todėl L. Tranavičius patarė rinktis tamsios, o ne žalios spalvos avokadus.

Minkštimą išimsite lengviau, jei perpjautą avokadą atidarysite jį pasukdami. Kaulą galima lengvai išimti į jį įsmeigus peilį ir taip pat šiek tiek pasukus.

„Avokadų minkštimą dedame į indą, įberiame šiek tiek druskos, saldžios maltos paprikos, įpilame alyvuogių aliejaus“, – kaip paprasta paruošti gvakamolę pasakojo virtuvės šefas.  

Prieš išspaudžiant žaliųjų citrinų sultis, L. Tranavičius vaisių rekomenduoja patrinti ir pavolioti į lentelę – tada sulčių bus daugiau.

Avokadų masę su prieskoniais, aliejumi ir sultimis L. Tranavičius pataria sumaišyti rankiniu, o ne elektriniu grūstuvu. Puikiausiai tiks toks, kokį naudojate bulvių košei ruošti.

„Tokiu būdu gvakamolėje liks šiek tiek avokadų gabaliukų, ji bus šviežesnė ir skanesnė“, – sako L. Tranavičius.

Į sumaltą masę belieka sudėti pjaustytus pomidorus, paprikas, svogūnus ir kalendrą. L. Tranavičius gvakamolę siūlo pagardinti ir smulkiai pjaustytu česnaku, nors kai kurie virtuvės šefai jo į gvakamolę visai nededa.

Viską gerai išmaišius gvakamolę jau galima valgyti. Pasak L. Tranavičiaus šis padažas tinka ne tik su meksikietiškais traškučiais, bet ir prie bet kurio kito meksikietiško patiekalo.

Išsamus receptas – laidos įraše (nuo 35.09 min.)

Labas rytas, Lietuva I dalis. Vytautas Rumšas jaunesnysis: man patiko mano tėčio pavyzdys

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.