Naujienų srautas

Gyvenimas2019.04.26 17:22

Švedo sugalvotas naujas bėgimo būdas išpopuliarėjo visame pasaulyje

Po Gretos Thunberg dar vienas gamtosaugininkas iš Švedijos sulaukė nemažo pasaulinio palaikymo, nes sugalvojo naują sportinio bėgimo būdą. Eriko Ahlstromo pasekėjai ne tik bėgioja, bet ir renka šiukšles, neretai rengdami savotiškas varžybas, kuriam iš jų pasiseks surinkti daugiausiai atliekų ar rasti kokią nors vertingą šiukšlę.

Naujasis  gamtosauginio bėgimo būdas gavo švedišką pavadinimą „Plogga“. Tai dviejų žodžių kombinacija – „Ploga upp“ švediškai reiškia ką nors paimti nuo žemės,  o angliškas „jogging“ reiškia bėgimą.  Anglų kalba ši bėgimo rūšis transformuota į žodį  „Ploging“, o jo mėgėjai tapo „plogeriais“.  

„Ši idėja atsirado dar man gyvenant Orės slidinėjimo kurorte. Ten nuolat rinkdavau šiukšles. Kai persikėliau gyventi į Stokholmą, o čia nebuvau 20 metų, pamačiau kiek daug mieste šiukšlių.  Kai pradėjau bėgioti su draugais, iš bėgikų bendruomenės, kažkas atsitiko.  Matote, kai pradedi bėgti, gauni adrenalino, endorfinų, tada šiukšlių rinkimas virsta savotišku lobių ieškojimu“, – sako „plogingo“ pradininkas E. Ahlstromas.

Švedai mėgsta bėgiojimą ir dažniausia daro tai įvairiuose klubuose kartu su draugais. Taip jiems lengviau pasirūpinti ir atliekų surinkimo įrankiais ir kita įranga . Neretai „plogingas“ virsta savotiškomis varžybomis.

„Čia viskas priklauso nuo jūsų pačių. Įprastai laimi tas,  kuris surinks daugiausia šiukšlių, arba ras vertingiausią šiukšlę, ar keisčiausią.  Galime jas pasverti, bet iš tikrųjų tai nėra svarbu“, – teigia E. Ahlstromas.

Pradėjęs šį originalų judėjimą 2016-aisis E. Ahlstromas. jau sulaukė nemažo palaikymo daugelyje pasaulio šalių – nuo JAV iki Indijos. 

„Pasaulio rekordas priklauso Meksikui. Ten vieną dieną šiukšles rinko 4 tūkstančiai bėgikų, bet Indijoje „plogingu“ reguliariai užsiima apie 10 tūkstančių žmonių, taigi Indijoje dabar madingiausiai bėgimo rūšis – „plogingas“, – pastebi E. Ahlstromas.

Atrodytų, kad treniruotės prasme šiukšlių rankiojimas bėgant – nėra labai patogus, bet „plogingo“ entuziastai tvirtina, kad tokie papildomi įsitempimo pratimai  kaip tik padeda geriau lavinti kūną.

Išsamiau – Sauliaus Masalsko reportaže (nuo 03.20 min.):

Žinios. LRT tyrimas: Aurelijus Veryga rengia milijoninę sveikatinimo programą

 

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi