Gyvenimas

2019.05.03 21:12

Ypatingas Beatos Nicholson vaikų auklės receptas: vištiena sutirštinto pieno marinate

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2019.05.03 21:12

Yra receptai ir yra superreceptai, kurie keliauja iš šeimos į šeimą, o patiekalai visus pavergia skoniu ir paprastumu, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Beatos virtuvė“ sako jos vedėja ir kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson. Receptas, kuriuo ji dalijasi šįkart – vienas tokių, o jį perdavė net 11 metų B. Nicholson šeimoje dirbanti auklė.

Vištienos sutirštinto pieno marinate receptu B. Nicholson norėjo pasidalinti jau seniai. Jį kulinarė išmoko iš 11 metų jos šeimoje dirbančios savo vaikų auklės Nijolės, kuriai nemažai laiko teko praleisti Niujorke. Ten Nijolė dirbo pas vieną žydų šeimą, kuri mėgo skaniai pavalgyti.

„Iš tos šeimos Nijolė sužinojo daug įvairiausių gerų, solidžių receptų. Vienas iš jų yra būtent ši vištiena. Žinokite, mūsų mieliausia Nijolytė yra nuostabi moteris, puiki šeimininkė. Mano vaikai sako, kad Nijolės ir kotletai visą laiką skanesni nei mano. Nieko negaliu padaryti, taip jau yra“, – šypsosi B. Nicholson.

Ši vištiena, sako ji, stebuklinga. Nors iš pradžių išvardyti ingredientai gali skambėti keistai, patiekalas yra itin gardus: „Užtenka vieną kartą pasigaminti šios vištienos ir ji tikrai taps naujuoju jūsų virtuvės hitu. Nesvarbu, kiek ir kur keliautum, kokių naujų skonių ragautum, toks vištienos kepsnys visuomet yra visų favoritas. Ir nenuostabu, kad būtent ši Nijolės vištiena visuomet sulaukia daug ovacijų ir prašymų pakartoti, kai pagaminu namuose.“

Tiesa, verta atkreipti dėmesį į tai, kad patiekalui naudojamas sutirštintas pienas – becukris, todėl renkantis produktus reikėtų atidžiai paskaityti etiketes.

Nijolės vištiena sutirštintame piene

Reikės:

800–1 kg vištienos krūtinėlės

džiūvėsėlių

1 skardinės nesaldinto sutirštinto pieno

po 1 šaukštelį ciberžolių, kario, džiovintų česnakų

½ šaukštelio maltos saldžiosios paprikos

apie 80 g sviesto

Bulvėms:

1 kg bulvių

alyvuogių aliejaus

1 šaukštelio kanapių branduolių

1 šaukštelio kmynų

Gaminimo būdas – laidos įraše (nuo 26.00 min.)

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.