Gyvenimas

2019.04.25 14:16

Kvepalų miniatūrų kolekcininkei priklauso Lietuvos rekordas: jų turi daugiau nei 2 tūkst.

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.04.25 14:16

Monika Švagždienė kolekcionuoja ypatingų kvepalų miniatiūras. Jai, beje, priklauso ir Lietuvos rekordas. Dabar jos kolekcijoje – daugiau nei 2000 buteliukų.

Kvapais M. Švagždienė žavėjosi nuo vaikystės, pirmąją miniatiūrą įsigijo 2000 metais. O po daugiau nei 7 metų užfiskuotas Lietuvos rekordas. Dabar jos kolekcijoje – daugiau nei 2000 buteliukų ir moteris ketina sustoti. Jų kolekcininkė ieško visur – turguose, aukcionuose, kai kuriuos buteliukus atsiunčia draugai. 

„Ieškau tokio kvapo, kurio su laiku nebegausiu, kad tai būtų nebegaminami, reti, vintažiniai kvepalai. Būna ir taip, kad šiuolaikiniai kvepalai turi miniatiūras ir, tikėtina, kad su laiku irgi gali būti sunku jų gauti. Tačiau aš neskubu pirkti ir ieškoti naujų“, – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže sakė M. Švagždienė.

Kartais įsigijus miniatiūrą kvapas sužavi taip, kad originalus buteliukas atsiranda moters kepalų lentynoje, o kartais jai visiškai nepatinka. Kolekcininkė atkreipia dėmesį ir į jų pakuotę bei atsiradimo istoriją.

Seniausia M. Švagždienės turima miniatiūra – 1952 metais Prince’o Machabelio išleistas buteliukas – karūna. Viena kolekcininkės svajonių yra surinkti visą jų komplektą. Tokių miniatiūrų kainos gali svyruoti nuo 1 iki kelių šimtų.

Kolekcinius buteliukus pašnekovė laiko dėžutėse, kurias deda į kitas dėžutes, o šias – į lagaminus. Tokiu būdu juos saugo ne tik nuo saulės šviesos, bet ir nuo svetimų akių.

„Taip nebus, kad turėsi ir surinksi visą kolekciją, nes kiekvienais metais išleidžiama daug kvapų. Kiek yra, tiek yra. Galbūt daugiau domiuosi ir ieškau, ką įsigyti, šaltuoju sezonu. Tai yra mano atsipalaidavimas nuo darbo, nes dirbu psichologiškai įtemptą darbą, po kurio norisi užsimiršti”, – patikino kolekcininkė.

Plačiau – laidos reportaže (nuo 29:20 val.)

Labas rytas, Lietuva II dalis. Knygą išleidęs Naglis Bierancas: renkuosi gyventi rožiniame burbule

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt