Gyvenimas

2019.04.28 09:23

Vėlyvieji pusryčiai Lietuvoje – ne naujovė: kokios mados ir kainos?

Urtė Korsakovaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.04.28 09:23

Madingai vėlyvi – tokie pusryčiai vis labiau populiarėja. Verslininkų teigimu, per pastaruosius penkerius metus pusryčių kultūra atsigauna. Pusryčiautojų daugėja ne tik savaitgaliais, bet ir įprastą darbo dieną.

Nors rytiniu sumuštiniu ar kiaušiniene restoranuose lepinasi ne visi, verslininkai pastebi, kad tokių pusryčiautojų daugėja.   

Pasak verslininkų, pajamos iš pusryčių dar neprilygsta pietų, tačiau auga sparčiausiai. Tokia tendencija matoma apie penkerius metus.

„Kiek stebėjome, tai metų metais maždaug po 10 procentų visą laiką augdavo pusryčių kategorija labiau negu kitos. Jeigu kitos stabiliai augdavo, tai pusryčiai visada šiek tiek daugiau. Manau, kad ta tendencija yra tikrai ilgalaikė“, – LRT TELEVIZIJAI sakė Kęstutis Markevičius, tinklo „Fortas“ rinkodaros vadovas.

Verslininkų teigimu, pusryčiavimo tradicijos keičiasi dėl didėjančio dėmesio sveikatai, greitesnio gyvenimo tempo. Žmonės nebespėja pasigaminti ne tik pietų, bet ir pusryčių. Vis dėlto verslininkai pastebi, kad daugiausia pusryčių mados keičiasi didmiesčiuose. 

„Šiais laikais visi skubam, lekiam, gaminti nebeturim laiko, o tiek mūsų restoranas, tiek, manau, kiti Lietuvoje restoranai stengiasi pagaminti skanius, naminius, pilnaverčius pusryčius, todėl, aišku, žmonėms patogiau ateiti į kavinę, restoraną pavalgyti, išgerti skanios kavos“, – sako Žaneta Urbienė, tinklo „Saldi kava“ vadovė.

Atsirandant vis daugiau pusryčiautojų, kuriasi ir specializuotų restoranų, siūlančių tik pusryčių meniu. Restoranai, veikiantys visą dieną, plečia meniu ir pusryčių laiką – iki 15 valandos ar net visą dieną. Nors specialistai pastebi, kad lietuviai neturi ryškios pusryčių kultūros kaip britai, mados ateina ir į lietuviškus meniu.

Pasak jų, vis daugiau valgoma košių, populiarūs išlieka benedikto kiaušiniai. Viena naujausių mados tendencijų – avokado skrebutis. 

„Mes galbūt skirtingai nuo britų neturime to tokio vieno tvirto patiekalo, kuris atspindėtų mūsų pusryčius. Mes, žinoma, mėgstame blynus, juodą duoną su varške ar kiaušinienę, bet britai turi tuos savo angliškus pusryčius ir kai yra tas vienas patiekalas, jį visi mėgsta ir tai nuvilnija per daugelį“, – tikina Beata Nicholson, kulinarijos laidų vedėja.

Verslininkų teigimu, savaitgaliais populiarėja vėlyvieji pusryčiai. Viename Vilniaus restoranų sekmadienį pasimėgauti pusryčiais susirenka apie 200 svečių. Vasarą jų gerokai daugiau. Tokie pusryčiai gali kainuoti nuo 6, kai kur net iki 30 eurų. Susimokėję pusryčiautojai gali ragauti įvairių patiekalų nuo švediško stalo.  

„Mes idėją atsivežėme iš užsienio, kaip ir dauguma idėjų atvykstančių į Lietuvą. Bet pastaruoju metu pastebėjome, kad populiarumas brunch'ų gerokai išaugęs. Svečių ateina vis daugiau ir mieste vietų, siūlančių vėlyvus pusryčius, yra taip pat vis daugiau“, – pasakoja Agnė Tamkevičienė, restorano „Kablys“ projektų vadovė.

Verslininkai pripažįsta, kad vis dažniau pusryčiautojus vilioja skoningai, estetiškai ir įdomiai patiektu maistu. Tokius patiekalus svečiai dažnai fotografuoja ir dalijasi „Instagram“ bei kituose socialiniuose tinkluose.