Gyvenimas

2019.04.23 15:02

Žydinčius Nyderlandų tulpių laukus lankantys turistai sukėlė nuostolių

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.04.23 15:02

Nyderlanduose įvairiomis spalvomis akis džiugina tulpių laukai. Bet gėles auginantys žmonės sunerimę dėl vienos rūšies kenkėjų – įžūlių turistų, todėl perspėja, kad tulpių laukai – ne parkas, o fotografuoti galima tik lauko pakraštyje.

Nuotraukos socialiniuose tinkluose – puiki šalies turizmo, milžiniškos gėlių pramonės reklama, bet yra ir kita medalio pusė. Velykų savaitgalį daugiau nei milijonas turistų aplankė Nyderlandus, daugelis norėjo įsiamžinti  tulpių laukuose ir tapo kenkėjais.

„Jie atsistoja viduryje lauko nusifotografuoti, po to nori pereiti prie kitos spalvos ir žengia per tulpes, laužo, trypia svogūnus. Nuostoliai dideli. Jie turėtų išeiti į pakraštį ir po to eiti prie kitos norimos spalvos“, – sakė tulpių augintojas Simonas Penningsas.

Užtvaromis ir užrašais – kinų ir anglų kalbomis – augintojai mėgina apginti tulpes, esą mėgaukitės, bet gerbkite mūsų pasididžiavimą. Ženklai rodo, kad fotografuoti reikia tik lauko pakraštyje.

„Aišku, jie tai daro netyčia, dėl nežinojimo. Mano, kad yra dideliame parke, bet tai ne parkas“, – tikino S. Penningsas.

Turistų išleidžiami šimtai milijonų – puiki paspirtis šalies iždui. Vilioja ir muziejai, kitos kultūros įžymybės, bet balandį būtinų aplankyti objektų sąraše – žydintys tulpių laukai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.