Gyvenimas

2019.04.23 12:34

Solidų buto interjerą sukūrusi dizainerė: svarbiausia ne mada, o nesenstantys sprendimai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.04.23 12:34

Vilniaus Naujamiesčio mikrorajone įsikūrusio nedidelio buto interjerą dizainerė Simona Vilutė įrengė iki menkiausių smulkmenų. Ji ieškojo ne tik objektų praktiškumo, bet ir nesenstančio dizaino. Svarbiausias jame – solidus santūrumas ir nevienadieniai interjero sprendimai.

Dizainerė S. Vilutė prieš pusantrų metų nedidelio buto Vilniuje dizainą įrengė iki mažiausių smulkmenų – parinko augalus, jų vazonus ir kitus namų aksesuarus. Šiandien ji džiaugiasi maksimaliai įgyvendinta vizija ir tuo kad šis interjeras, kaip sako pati, laikui nepavaldus.

„Visada siekiu ilgaamžiškumo. Kadangi tai nepigus ir ilgas procesas, norisi, kad tai atrodytų gerai ir po 5 metų. Turiu pasidžiaugti, kad čia ir dabar įėjus, man sprendimai patinka – jie nepasenę. Geri pasirinkimai – ne madingi, o tie, kurie gerai atrodys visada“, – įsitikinusi specialistė.

Ji teigia, kad būtent erdvė naujuose namuose diktuoja uždavinius. Įžengusi į naujos statybos namo butą Vilniaus Naujamiesčio rajone specialistė pamatė, kad jame trūksta aukščio.

„Gelbėjo didžiulės vitrinos, langai, todėl jame daug šviesos. Vienas iš iššūkių buvo išspręsti būtent aukščio klausimą. Įvertinau ir tai, kad reikia inžinerinių sistemų ir jas paslėpti. Slėpėme vėdinimo sistemas ir svetainėje formavome šviečiantį kubą, kuris kartu atlieka ir apšvietimo, ir vėdinimo funkciją, atrodo estetiškai“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pasakoja S. Vilutė.

Dizainerė, atsižvelgdama į šio būsto šeimininko kasdienybę, pasiūlė kiek pakoreguoti ir numatytą būsto išplanavimą. Ji teigia, kad čia buvo itin svarbus funkcinis aspektas – kiek įmanoma daugiau erdvės išnaudoti tikslingai.

„Vienas iš užsakovų prašymų buvo toks, kad bute turėjo atsirasti bibliotekos erdvė. Dalį pertvaros išgriovėme ir padarėme iš baldinio skydo. Integravome lentynas ir darbo zoną. Už lentynos – vonios kambarys. Tai atrodo keistas sprendimas, bet reikia galvoti apie kiekvieną centimetrą. Stengiausi tai išnaudoti“, – sako ji.

Pokyčių teko ir virtuvės zonai – iš numatytos nedidelės kampinės, ji perplanuota taip, kad taptų erdvesnė ir funkcionalesnė. Dizainerė siekė, kad bendroje namų erdvėje esanti virtuvė taptų būsto ašimi ir gyvenimas suktųsi aplink ją.

„Virtuvė atrodo visiškai paprasta, bet naudotos natūralios medžiagos. Stalviršis iš kvarco, kuris labai atsparus bet kokiems išoriniams įbrėžimams. Kad būtų kuo daugiau erdvės, saloje įmontuota kaitlentė su gartraukiu – daiktas ir estetiškas, ir atlieka savo funkciją. Kadangi būstas nedidelis, erdvės sujungtos, matome ir poilsio, bendravimo erdvę. Tai gali būti ir skaitymo kampelis, o tam suprojektuotas specialus šviestuvas. Mažoms erdvėms reikia integruoti kuo daugiau funkcijų“, – įsitikinusi dizainerė.

Kitas buto kambarys – miegamasis, skirtas privačiai poilsio zonai. Kambario akcentu tapo minkštų, grafinėmis linijomis sudėliotų panelių siena. Grafika persikėlė ir ant pertvaros durų į vonios kambarį. Tokios durys, pasak dizainerės, turi estetiškai atrodyti tiek atidarytos, tiek uždarytos.

„Vonia – pakankamai solidi, o jos akcentas yra natūralaus marmuro plokštės. Visa kita aplinka daugiau raminanti. Integruotas specialus apšvietimas, kuris neakina. Daug ką bandyta integruoti, paslėpti, kad matytume tik kuo daugiau erdvės“, – pasakoja ji.

Visame interjere dizainerė naudojo daug natūralių medžiagų, kurios – ne vienadienės ir visuomet atrodo solidžiai. Subtilų koloritą ir ramią stilistiką diktavo ir šio būsto šeimininko turėta vizija.

„Interjeras turėjo būti solidus, o ne madingas, išraiškingas. Neturėjo atsirasti ryškių, išsišokančių detalių. Scenarijus buvo pakankamai aiškus, o man patiko solidus ir santūrus stilius“, – tikina S. Vilutė.

Solidaus interjero kadrai – Ievos Žigaitės reportaže (nuo 14.17 min.)