Gyvenimas

2019.04.21 10:59

Šeimos gydytoja: kiaušinis yra labai vertingas maisto produktas

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.04.21 10:59

Per Velykas dažnai kiaušinio paragauja netgi tie, kurie įprastai jo nevalgo. Buvo laikas, kai į šį maisto produktą kaip netinkamą mūsų organizmui, buvo laidomos strėlės. Šeimos gydytoja Rūta Maciulevičienė sako, kad kiaušiniai turiu tokių medžiagų, kurių kituose produktuose net nerasime.

Laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjusi šeimos gydytoja atkreipė dėmesį į tai, kad gamtoje gyvenantys gyvūnai, kurie deda kiaušinius, žino, jog juos reikia saugoti, nes atėjęs plėšrūnas į juos pirmiausiai taikysis. Tačiau, anot R. Maciulevičienės, nė vienas gyvūnas nesimaitina kiaušiniais kas dieną ir jie nėra nuolatinė raciono dalis.

Gydytojos pastebėjimu, vienu metu kiaušinis buvo visiškai diskredituotas kaip itin blogas produktas.

„Tuomet aš niekaip negalėjau suprasti, kodėl. Dabar kiaušinis vėl grįžta į tinkamą vietą ir mūsų mitybos grandinėje jis turi būti, nes tai yra nepaprastai vertingas maisto produktas. Jame yra unikalių baltymų, lipidų, kurių kitur nėra, taip pat – medžiagų, turinčių oksidacines savybes, ir t.t.“, – tvirtino R. Maciulevičienė.

Rekomenduojama kiaušinį suvalgyti kiekvieną dieną. Anot gydytojos, šiuolaikiniais įrodymais pagrįsta medicina jau pripažįsta, kad kasdienis kiaušinio valgymas sveikatai nekenkia.

„Tačiau yra viena sąlyga. Kiaušinis turi būti subalansuotos dietos dalis. Jeigu žmogus valgo bet ką, o šalia to dar geria ir rūko, tai kiaušinis jokio poveikio jo sveikatai neturės“, – tikino R. Maciulevičienė.

Pasak šeimos gydytojas, nesvarbu, ar valgomas putpelės ar vištos kiaušinis, nes pirmiausiai reikia atkreipti dėmesį į tai, kas su kiaušiniu buvo daroma.

„Tai yra kuo buvo šeriamos vištos, tuo metu kai jos dėjo kiaušinius. Po to – kaip buvo laikomi kiaušiniai ir kokiais chemikalais jie buvo apdoroti, kad negestų ir ant jų nesiveistų pelėsis. Kiaušinio lukštas yra dalinai pralaidus cheminėms medžiagoms. Dalis jų neišvengiamai patenka ir į mūsų organizmą“, – kalbėjo R. Maciulevičienė.

Vieni žmonės mėgsta kietai virtus, kiti – skystai virtus kiaušinius. Kietai virti kiaušiniai yra lengviau virškinami. O valgant skystai virtus kiaušinius, gydytojos tikinimu, galima turėti ir bėdų.

„Jeigu kiaušinis yra užkrėstas kokiomis nors bakterijomis, tai valgant termiškai neapdorotą kiaušinį, pavyzdžiui, galima „prisivalgyti“ salmonelių. Tačiau termiškai apdorojant kiaušinį, yra denatūruojami baltymai ir jo cheminė struktūra pasikeičia. Taigi tokiu būdu gali būti naikinama tai, ką kiaušinis turi vertingiausio. Iš tiesų vertingiausias yra žalias kiaušinis“, – tvirtino R. Maciulevičienė.

Ji priminė, kad prieš verdant ir naudojant kiaušinį jį visada reikia nusiplauti.

Išsamiau – laidos įraše (nuo 26.40 min.)

Labas rytas, Lietuva I dalis. Alvydas Unikauskas: patirtys televizijoje