Naujienų srautas

Gyvenimas2019.04.20 14:30

Pasaulis ruošiasi Velykoms: nuo šokoladinių kiškių iki popierinių meno kūrinių ant kiaušinių

Pasaulis ruošiasi Velykoms. O jis gali būti itin žaismingas, kaip šokoladinių velykinių kiškių gamyba ar popieriniai meno kūriniai ant kiaušinių.

Myriam Wittamer yra trečios kartos šokolado gamintoja, kurios šeima parduotuvėlę Briuselyje  atidarė dar 1910 metais. Šeimos verslą puoselėjanti moteris tikina, kad artėjančios Velykos visiems šokolado meistrams yra puiki proga parodyti, ką jie moka, o ji pati šiemet nusprendė pasiskolinti frazę „Sek paskui triušį“ iš Liuiso Kerolio knygos „Alisos nuotykiai stebuklų šalyje“.

„Šiemet pasirinkome temą – sek paskui Velykų triušį. Gaminame įvairių dydžių ir spalvų šokoladinius triušius, kurie slepia kiaušinį. Anksčiau tradiciškai gamindavome šokoladu užpildytus kiaušinius. Šiais laikais yra vis daugiau priemonių, kurias naudodami, šokolado gamintojai gali išreikšti savo talentą“, – sako M. Wittamer.

Šokolado meistrė tikisi, kad naujos idėjos pritrauks daugiau Briuselio gyventojų, perkančių šokoladą istoriniame Sablono rajone, kuriame apstu šio skanėsto parduotuvėlių.

Vokietis Stefanas Linneris šventėms ruošiasi taip pat pasitelkęs savo talent. Jis kuria smulkaus mastelio meno dirbinius iš popieriaus. Juos klijuoja ant kiaušinių, o detalės yra tokios mažos, kad jas sulipinti tenka naudoti pincetą.

„Daug žmonių iš pradžių netiki, kad tai padaryta iš popieriaus ir jie negali suvokti šių detalių smulkumo. Daugelis turbūt išprotėtų nuo tokio darbo arba mestų viską į šoną jau po penkių minučių. O mane šis užsiėmimas atpalaiduoja“, – tikina S. Linneris.

Menininkas teigia stengiantis viską, su kuo susiduria kasdieniame gyvenime, paversti popieriaus kūriniais. O be popieriaus ir kiaušinių, anot vyro,  tokiam menui kurti dar būtina ir begalinė kantrybė.

„Ačiū Dievui, esu apdovanotas labai ramiomis rankomis. To būtinai reikia. Taip pat ir daug kantrybės, nes kartais darbas trunka begalę valandų. Manau, ilgiausiai truko vienuolika valandų – dirbau neatsitraukdamas, bet paskui jau nebegalėjau nusėdėti vienoje vietoje. Kuo smulkesnis darbas, tuo daugiau iššūkių“, – tvirtina S. Linneris.

Menininko darbai šiuo metu eksponuojami velykinėje mugėje Bavarijoje ir čia jie neabejotinai laimi visų lankytojų dėmesį.

M. Wittamer ir S. Linnerio kūrybą galite pamatyti laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše (01:12 val.)

Labas rytas, Lietuva II dalis. Kokias sveikesnes velykines vaišes rinktis?

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi