Gyvenimas

2019.04.19 18:03

Aukštas pareigas einanti dviejų vaikų mama papasakojo, kam jai prireikė mentoriaus

LRT.lt2019.04.19 18:03

Dešimties metų darbo patirtį investicinės bankininkystės srityje sukaupusi 35-erių Monika Fedoravičiūtė nustebino savanoriškos profesinės mentorystės programos „LT Big Brother komandą“: aukštas pareigas einanti ir du vaikus auginanti moteris projekte panoro būti ne mentorė, o mažoji sesė.

Tokį sprendimą lėmė persikraustymas iš Londono į Lietuvą, kur Monika ieškojo patarimų tiek apie kultūrą, tiek apie profesinę aplinką, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Projekto metu šių patarimų Monika sulaukė iš savo mentorės, „Nasdaq“ grupės viceprezidentės Armintos Saladžienės. Žemiau Monika dalinasi įspūdžiais apie grįžimą į Lietuvą ir dalyvavimą projekte.

– Kodėl nusprendėte grįžti į Lietuvą?

– Mano vyras jau seniai norėjo grįžti, o du maži lakstantys vaikai tik dar labiau paskatino šį sprendimą. Tiesa, viena koja vis dar esu Londone – karts nuo karto dirbu nuotoliniu būdu iš namų Lietuvoje arba Londone, tenka daug skraidyti dabar. Lietuva visada užėmė didelę dalį mano širdies. Tikiu Lietuva, jos ateitimi ir matau įdomių galimybių bei iššūkių tolimesnei karjerai Lietuvoje.  

– Kodėl norėjote dalyvauti projekte?

– Pirmiausiai dėl to, kad tikiu mentorystės nauda ir nepriklausomai nuo savo įdirbio, patirties, metų, statuso yra labai naudinga turėti mentorių. Antra, peržvelgus mentorių sąrašą, pamačiau Armintos vardą. Kadangi jau seniai socialiniuose tinkluose seku Nasdaq, klubą „Lyderė“  ir pačią Armintą, nutariau, kad tai yra būtent ta galimybė, kurios negaliu praleisti.

Arminta nuo seno mane žavėjo savo asmenybe, gera lyderyste, girdėjau ir mačiau nemažai svarių jos darbų nuveiktų tiek moterų lyderystės sferoje, tiek Lietuvos finansų rinkoje – ne veltui Arminta yra gavusi tiek apdovanojimų už savo nuopelnus. Trumpai tariant – ji man yra pavyzdys. O per „LT Big Brother“ platformą turėjau unikalią galimybę susipažinti ir mokytis iš jos.

– Kaip jums sekėsi bendradarbiauti?

– Prieš aplikuodama tvirtai žinojau, ką noriu gauti iš šio projekto. Turėjau aiškią viziją, kuri apėmė tiek karjeros, tiek moterų lyderystės, tiek adaptacijos Lietuvoje, tiek asmeninio gyvenimo klausimus. Su Arminta susitikdavome kartą per mėnesį, kartais – ir dažniau, neformalių pietų, arba per klubo „Lyderė“ organizuojamus renginius. 

Per juos susipažinau ne tik su Ingrida Šimonyte, Giedre Kaminskaite – Salters, „Telia“ vadove,  Cecilia Lundin, „Telia“ viceprezidente, bet ir su daugeliu kitų įdomių ir aktyvių žmonių, kurie man negailėjo patarimų tiek apie tolimesnius karjeros žingsnius Lietuvoje, tiek apie mamos – darbuotojos iššūkius, auginant mažus vaikus ir bandant tai suderinti su darbu.

Atradau daug panašumų tarp savęs ir Armintos. Tai neabejotinai padėjo mūsų bendravimui, iki šiol mes esame geros bičiulės.

Mūsų bendravimas buvo abipusis, viena iš kitos mokėmės. Mentorystė yra naudinga abiem pusėms, tad Arminta ir pati labai domėjosi finansų sistema Didžiojoje Britanijoje, darbo kultūra, moterų teisėmis. Papasakojau Armintai apie Keep-In-touch dienas, kurias moterys gali išnaudoti ir ateiti į darbą palaikyti ryšį savo motinystės atostogų metu. Šią idėją Arminta pasiūlė pritaikyti ir Lietuvoje.

– Kas labiausiai įsiminė projekto metu?

Labiausiai įsiminė pati Arminta. Jos užsidegimas, žingeidumas, aktyvumas, domėjimasis ir bendravimas yra tiesiog užburiantis. Kiekvieną susitikimą vis ką nors nauja aptardavome ir atrasdavome. Atradau knygą „Change your questions, change your life“ apie klausimų ir mąstymo prasmę bei naudą mūsų sprendimams priimti. Tikrai verta paskaityti.

Savanoriškos profesinės mentorystės programa „LT Big Brother“ programa Lietuvoje veikia 11 metų, o prasidėjo ji Londone 2009-aisiais. Programos tikslas - į tandemus suburti ir per neformalų asmenišką bendravimą perduoti įvairiose profesinėse srityse įsitvirtinusių lietuvių profesionalų (Big Brothers/Sisters) žinias ir patirtį perspektyviam visame pasaulyje studijuojančiam ar karjerą pradedančiam Lietuvos jaunimui (Small Brothers/Sisters).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.