Naujienų srautas

Gyvenimas2019.04.19 09:33

Vokiečių išradingumas – 16 tūkst. dažytų kiaušinių per valandą

Net ir Velykas vokiečiai pasitinka darydami tai, ką moka geriausiai – gaminti ir naudoti mašinas, neįtikėtinai didinančias darbo našumą. Taip vienas pietų Vokietijos paukštininkystės ūkis įsitaisė kiaušinių marginimo liniją, galinčią per valandą nudažyti 16 tūkstančių kiaušinių.

Šią originalią kiaušinių marginimo liniją turi Cembrotų šeimyninis paukštynas, įsikūręs visai prie pat Šveicarijos sienos, netoli Konstancos ežero. Linijos galingumas toks didelis, kad jai toli gražu neužtenka paukštyno pajėgumų, todėl prieš Velykas kiaušinius čia veža visų aplinikinių pauštynų savininkai.

„Čia per valandą išmarginome 16 tūkstančių kiaušinių.  Iš viso per Velykas pagaminame apie 13 milijonų margintų kiaušinių“, – teigia Marcelas Zembrotas, paukštyno savininko sūnus.

Kita vertus, nepaisant viso vokiečių išradingumo, viena svarbiausių operacijų – į liniją tiekiamų kiaušinių tikrinimas ir sudėliojimas vis vien atleikamas žmogaus rankomis. Po to visą meninį darbą perima šis originalus aparatas.  

„Pirma kiaušinius pašildome garais, tada jie keliauja į verdančio vandens vonią. Išvirtus kiaušinius dažome spiritiniais dažais. Kadangi kiuašiniai karšti, spiritas išgaruoja ir lieka tik dažai. Nudažytus kiaušinius džioviname džiovyklėje. Tada jie atšaldomi ir supakuojami“, – pasakoja M. Zembrotas.

Linija dažo kiaušinius iškart šešiomis spalvomis, o dažymo būdas leidžia net gi išgauti savotišką banguojantį raštą. Galiausiai perėję dar vieną žmonių atliekamą patrikrą, kur reikia įsitikinti kad kiaušiniai verdant ir dažant nesudužo margučiai sudedami į dėžutes. 

Taip milijonai spalvotų kiaušinių pasklinda po visą Vokietiją ir gali atsidurti pačiose originaliausiose vietose, pavyzdžiui, Berlyno zoologijos sode. Ten protingiausi sodo gyventojai taip pat pratinami švęsti Velykas, tai yra ieškotis spalvotų Velykinių kiaušinių ir užkandžiauti.

Žiūrėkite reportaže nuo 5.43 min.

Žinios. Į darželį – tik pasiskiepijus

 

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi