Gyvenimas

2019.04.18 16:37

Pomėgis važinėti riedlente vilniečiui padiktavo net studijų kryptį

Ieva Žigaitė, LRT TV naujienų tarnyba2019.04.18 16:37

Riedlentininkas Dominykas Kelmelis ne tik neišmeta savo senų riedlenčių, bet renka jas ir iš kitų. Vaikinas tikina, kad senos riedlentės yra unikali medžiaga naujiems daiktams gaminti – nuo papuošalų iki namų aksesuarų.

Vilnietis Dominykas Kelmelis važinėja riedlente nuo mažens. Pirmąją, paprasčiausią riedlentę iš prekybos centro padovanojo seneliai, ją, besimokydamas triukų, sulaužė, tuomet kitai teko taupyti pačiai.

Dabar vaikinas jau įsigyja profesionalias. Tikina, šis jam jau kasdienis aktyvus laisvalaikio užsiėmimas ugdo užsispyrimą ir pasitikėjimą savimi – kartais rodos,  neįmanomą atlikti triuką tenka repetuoti daugybę valandų ar net dienų.

Maža to, riedlentė, įsitikinęs Dominykas, keičia ir gyvenimo būdą, daro įtaką klausomai muzikai ir net apsirengimo stiliui. O šiam vaikinui lėmė net ir studijų pasirinkimą – jis mokosi grafinio komunikacijų dizaino.  Be to, kasdien Dominykas keliauja į savo įsirengtas dirbtuves, kur iš senų riedlenčių gamina naujus dalykus.

Dominykas ne tik neišmeta savo sudėvėtų riedlenčių, bet gauna tokias ir iš kitų riedlentininkų. Dažniausiai riedlentė tarnauja kelis mėnesius, tačiau, pasak pašnekovo,  besimokantieji triukų gali sulaužyti ir kelias lentas per dieną.

Tokia žaliava įdomi savo spalvomis – kuo riedlentė spalvingesnė, tuo ji kainuoja brangiau pagaminti. Ir labai retai spalvos matosi iš išorės, dažniausiai – tik perpjovus riedlentę.

Spalvos Dominyką ir sudomino, kai kažkada pamatė mokyklos draugą iš riedlentės pasigaminusį originalų žiedą.  Pats iš namuose turėtų kelių senų riedlenčių pradėjo daryti pirmiausia pakabukus, mokėsi ir stebėjo kitus menininkus internete.

„Užsimaniau staklių, kai man buvo 14 metų. Buvau užsidegęs daryti kažką. Tėvas sako nejuokauk, ką tu ten darysi. Aš vis tiek sakau – noriu tų staklių, visus savo uždirbtus pinigus duosiu, tik prisidėkite, padėkite man nusipirkti. Visa giminė susidėjo ant tų staklyčių, nupirko ir pradėjau rimčiau kažką šlifuoti“, – sako Dominykas.  

Dominykas tikina, jog norint kažką padaryti, reikia tikėti idėja ir pačiu savimi, o tai jam davė važinėjimas riedlente. Kaip šimtus valandų praleidžia tobulindamas triuką, taip ir čia – į sukurtus papuošalus ar kitus produktus lydi nepavykę bandymai. O pagaminti, tikina vaikinas, įmanoma viską, ką ir iš medžio – nuo papuošalų iki namų aksesuarų.

„Kanadietiškas klevas kietas, gana brangus medis. Tokios žaliavos nenusipirksi niekur parduotuvėje. Turi gauti tą lentą iš skeiterio, kuris pavažinėjo. Nauja lenta kainuoja 60 eurų, tai yra dideli pinigai. Pirkti naujas lentas ir jas klijuoti... Niekas taip nedaro“, – teigė Dominykas.

Gamindamas naujus daiktus iš senų, Dominykas pastebi, kad ir apskritai ėmė vartoti atsakingiau, mažiau naudoti plastiko,  nieko neišmesti – net ir gamybos proceso drožles sunaudoja pakuotėms. Vaikinas tikina išmokęs begalę dalykų – nuo patalpų apšiltinimo ir elektros įsivedimo iki fotografavimo socialiniams tinklams.  Viso to nebūtų, jei nebūtų pradėjęs važinėtis riedlente.

Plačiau – laidoje „Labas rytas, Lietuva“ (nuo 10.24 min.).

Labas rytas, Lietuva. II dalis. Riedlentė išmokė daugiau – nuo patalpų apšiltinimo iki fotografavimo socialiniams tinklams

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.