Gyvenimas

2019.04.17 19:29

Šiaulietė žavi savo įgūdžiais: iki Velykų žada numarginti 1000 šokoladinių kiaušinių

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.04.17 19:29

Šiaulietė Lina Savickienė jau kelis mėnesius, diena iš dienos margina kiaušinius. Tačiau ne įprastus, o šokoladinius. Juos puošia įvairiausiais, marginimą vašku primenančiais, balto šokolado raštais. Saldainininke dirbanti moteris iki Velykų tokių kiaušinių žada numarginti net 1000.

Taip jau kelis mėnesius prasideda kiekvienas šiaulietės L. Savickienės rytas: moteris iš saldaininės atsineša kelis šokoladinius kiaušinius, tada prisisemia skysto balto šokolado ir skuba raityti įmantriausius raštus. Taip taškelis po taškelio sukuriamas marginimą vašku primenantis ornamentas.

„Kad matytųsi kiaušinio centras, tai va čia didžiausias akcentas – nuo gėlytės ir aplink kuriamas raštas. Aišku, kažkiek tos lietuviškos tradicijos čia yra įdėta – ir saulutės, ir gėlytės, ir lapeliai iš liaudies rašto“, – sakė saldainininkė.

Per dieną moteris numargina apie 20 šokoladinių kiaušinių. Šiemet šventei  ruoštis pradėjo dar žiemą, nes iki Velykų reikia papuošti 1000 kiaušinių. Saldainininkė pasakoja, kad juos galima dekoruoti tik vėsioje patalpoje, kitaip šokoladas nestings. Nors šie raštai panašūs į marginimus vašku, šokoladu piešti lengviau.

„Nereikia kiekvieną kartą jo pamirkyti ir jis lankstesnis, riestą ir lenktą liniją, lengviau išpiešti šokoladu, negu vašku. Pataisyti irgi sudėtinga“, – kalbėjo L. Savickienė.

Dailės pedagogiką studijavusi moteris saldainininke dirba jau 20 metų, penkerius – margina kiaušinius ir dekoruoja kitus šokolado gaminius.  Sako, jei nebūtų smaližė, čia dirbti ne taip patiktų. Nors įgudusiai dailininkei raštai lengvai pavyksta – panašių margučių namuose esą gali pasigaminti kiekvienas.

Pati Lina namuose tokių saldumynų negamina, mieliau prieš Velykas įprastus kiaušinius margina vašku.

Reportaže žiūrėkite nuo 15.55 min.

Žinios. Iniciatyvos ginti dar negimusius vaikus

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt