Gyvenimas

2019.04.19 20:01

Beata Nicholson rekomenduoja: mėgstantiems gaiviau – citrininio pyrago receptas

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2019.04.19 20:01

Pyragu galima pasaldinti kasdienybę ne tik sau, bet ir kitiems, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Beatos virtuvė“ sako jos vedėja, kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson. Jos laidoje svečiavosi keturių vaikų mama Ieva Putrimienė, kuri pasidalino gaivaus citrininio pyrago receptu.

„Kadangi šis pyragas rūgštus, mano vaikai jo nevalgo. Sakė, kad rūgštu. Man labai patinka, kad jo originalus receptas amerikietiškas. Bet aš jį šiek tiek patobulinau įdėjusi imbierų“, – pasakoja I. Putrimienė.

Ji tikina, kad šio pyrago receptas gimė norint išbandyti kažką kitokio. „Tai tas pyragas, į kurį pažiūrėjus burnoje kaupiasi seilės. Žinoma, pirmasis kąsnis gali būti apgaulingas, nes atspėti, kad tai citrinų pyragas, gana sunku. Tik rūgštelė išduoda, bet jeigu jau esi jo ragavęs, vien tas geltonumas sukelia seilėtekį“, – tikina moteris.

Pasak B. Nicholson virtuvėje apsilankiusios I. Putrimienės, šis pyragas ne tik skanus, bet ir sveikas. Jame daug vitamino C, imbierų, kurių gerosios savybės gaminant išlieka.

„Pyragas tikrai intensyvaus rūgštus skonio. Kam patinka saldžiau, puošmena ir pagrindinis to pyrago priedas yra grietinėlė, išplakta su cukraus pudra. Pyragą galima kam nors nunešti dovanų ir be grietinėlės, o jeigu valgomas kaip desertas, grietinėlė bus gardus priedas“, – sako I. Putrimienė.

Citrinų pyragas nustebino ir B. Nicholson: „Pyragu galima pasaldinti kasdienybę ne tik sau, bet ir kitiems. Čia tikrai geras pyragas tiems, kurie galbūt nori aštresnių pojūčių valgydami desertus. Tikrai labai skanus ir gaivus“, – tikina B. Nicholson.

Citrinų pyragas su imbieru

Pagrindui:

100 g sviesto

1 kiaušinio

50 g cukraus pudros

180 g miltų

2 šaukštų grietinėlės

Citrininiam įdarui:

3–4 citrinų sulčių (120 ml

1 tarkuotos citrinos žievelės

100 g cukraus pudros

1–2 cm imbiero šaknies

100 g sviesto

3–4 kiaušinių

Gaminimo būdas – laidos įraše.

Beatos virtuvė 61 laida