Gyvenimas

2019.04.16 21:01

Jūros dumbliai – tikras supermaistas: paprasti lapeliai turtingi įvairių naudingų medžiagų

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2019.04.16 21:01

Nors jūros dumbliai pasaulyje itin populiarūs, lietuviams tai vis dar egzotiškas ir neįprastas maistas, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Jis atskleidė, kodėl šiuos paprastus lapelius, vadinamus supermaistu, itin naudinga įtraukti į mitybą.

„Apie tai, kad jūros dumbliai yra labai vertingi, yra girdėję daugelis. Pastaraisiais dešimtmečiais šis produktas išpopuliarėjo visame pasaulyje, jų galima įsigyti bet kuriame prekybos centre“, – pasakoja daktaras.

Jūros dumbliai dar vadinami jūros kopūstais. Skaičiuojama, kad yra apie tūkstantis jūros dumblių veislių, augančių visame pasaulyje nuo Japonijos iki Airijos, tačiau ne visi jūros dumbliai tinkami valgyti. Yra žalių, raudonų, rudų, labai mažų ir gigantiškų, pastebimų pakrantėse.

Dumbliai maisto ir vaistų pramonei renkami nuo jūrų dugno, nes išplauti į krantą yra mirę arba pažeisti. Gali būti valgomi švieži, taip pat marinuoti. Vienas iš populiariausių jų apdorojimo būdų – džiovinimas. Tokie populiariausi ir Lietuvoje – džiovintų dumblių lapai, į kuriuos vyniojami sušiai.

A. Unikauskas tikina, jog, palyginus maistines savybes, jūros dumbliai labai panašūs į lapinius kopūstūs. Abu šie produktai – vitaminų A, C, K ir B6, kalcio, kalio, vario ir mangano šaltinis.

„Jūros dumbliai – didžiausias jodo šaltinis. Viename jūros dumblių šaukšte yra 500 proc. rekomenduojamos jodo paros normos. O, pavyzdžiui, porcija menkės turi tik 88 proc.“, – pasakoja medikas.

Anot jo, jodas – pagrindinis skydliaukės hormonų komponentas: „Šie hormonai padeda kontroliuoti energijos gamybą, naudojami beveik visose kūno ląstelėse.“

Jūros dumbliai pasižymi antimikrobinėmis ir uždegimą slopinančiomis savybėmis, dėl to šis produktas buvo vertinamos jau prieš tūkstančius metų. Taip pat šiame produkte yra glutamo rūgšties, atsakingos už centrinės nervų sistemos, smegenų vystymąsi, mokymąsi ir atminties veiklą.

Anot profesoriaus, dar dumbliuose gausu antioksidantų, fitotropinių medžiagų, aminorūgščių, omega-3 riebalų rūgščių, skaidulų.

„Jūros dumbliai kai kurių vėžio tipų atvejais sužadina apoptozę“, – priduria A. Unikauskas. Apoptozė – tai užprogramuota ląstelių mirtis. Taip pat jūros dumbliuose esanti algino rūgštis mažina sunkiųjų metalų absorbciją žarnyne.

Laidos įraše – mitybos specialistės Ritos Šilenskienės receptai su jūros dumbliais: duonos, sviesto, omleto, traškučių.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Klauskite daktaro Jūros dumbliai: jodo, antioksidantų ir omega 3 riebalų šaltinis.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.