Gyvenimas

2019.04.15 10:44

Padidėjo Vilniaus lemūrų šeima: patelė Rufi atsivedė du jauniklius

LRT.lt 2019.04.15 10:44

Vilniuje esančiame zoologijos sode „Zoopark” gyvenančių katinių lemūrų (lot. Lemur catta) šeimą papildė du mažyliai, rašoma pranešime žiniasklaidai. Tai lemūrės Rufi jaunikliai, kurie šiuo metu jau bando vis drąsiau pažinti juos supančią aplinką.

Šiuo metu kartu su jaunikliais čia gyvena dar 7 lemūrai. Visą jų šeimą valdo dominuojanti patelė Lola. Šeimoje gyvena tik vienas patinas Munis, kuris ir yra jauniklių tėtis. Tik gimę lemūrų jaunikliai, maždaug dvi savaites, būna apsikabinę mamos pilvą, o ji jais visokeriopai rūpinasi, prausia ir myluoja.

Vėliau, mažyliams sustiprėjus, jie perlipa ant mamos nugaros ir nuo jos bando pažinti aplinką. Mėnesio amžiaus jaunikliai praleidžia šiek tiek daugiau nei dešimtadalį dienos laiko nulipę nuo mamos, tačiau nenukeliauja toliau negu 5 m nuo jos.

Maždaug nuo 6 lemūriukų gyvenimo savaitės suaugėliai pradeda žaisti su jaunikliais juos vaikydamiesi, švelniai grumdamiesi ar kandžiodami. Visi žaidimai yra labai atsargūs ir turi labai didelę reikšmę jauniklių gyvenime, nes būtent per žaidimus jie yra išmokomi gyvybiškai svarbių dalykų – pabėgti nuo plėšrūno, apsiginti, tinkamai atsispirti ir nusileisti.

„Gamtoje lemūrų patelės labai retais atvejais susilaukia dviejų jauniklių, tačiau sugeba išmaitinti ir prižiūrėti abu. Džiaugiamės, kad ir „Zooparke“ lemūrų jaunikliai auga gerai prižiūrimi tiek tėvų, tiek  gyvūnų prižiūrėtojų, kurie seka jauniklių ir tėvų svorį, jų bendrą būklę. Lemūriukai yra stiprūs ir vis drąsiau bando pažinti aplinką“, – apie kalbėjo už gyvūnų gerovę atsakinga Jurgita Kavaliauskienė.

Katiniai lemūrai – pasaulyje nykstanti gyvūnų rūšis. Gamtoje jiems grėsmę kelia gaisrai, žmogaus neatsakingas požiūris į aplinką ir gyvūnus, medžioklė bei gyvenamųjų plotų urbanizavimas.