Gyvenimas

2019.04.13 07:59

Linos Gudanavičiūtės kolekcija „Nieko bendro“: harmoningai dera tai, kas atrodo nesuderinama

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.04.13 07:59

Tarsi kažkas nedera, bet vis tiek gražu. Tai – pagrindinė kolekcijos „Nieko bendro“ idėja, sako dizainerė Lina Gudanavičiūtė.

„Nieko bendro“ – tarsi savotiškas prieštaravimas, kai bandoma suderinti, rodos, tarpusavyje nesuderinamus dalykus. Pavyzdžiui, vasarai skirti drabužiai derinami prie žieminių, sijonai derinami prie kelnių ir panašiai. Kolekcijoje taip pat bus oversize tipo drabužių, suteikiančių patogumo ir laisvės“, – portalui LRT.lt pasakoja L. Gudanavičiūtė.

Dizainerė jau ne pirmą kartą dalyvauja „Mados infekcijoje“, o šių metų tema jai labai artima. „Prieš septynerius metus festivalyje pristačiau kolekciją pavadintą „Recycle“. Tąkart kūriau iš dėvėtų drabužių, daugiausiai džinso.

Taigi ir šių metų šūkis „Mes nekuriame šiukšlių“ ir festivalio tema man nesvetimi. Norėtųsi, kad būtų kuo mažiau greito, neatsakingo vartojimo. Norisi kurti drabužius, kuriuos būtų galima ir norima ilgai dėvėti“, – sako dizainerė.

Madoje ir pasaulyje vyraujančios tendencijos taip pat mus pasiekia. Jos teigimu, aplinka, kurioje gyvename, kartais galbūt netiesiogiai, tačiau neišvengiamai daro mums tam tikrą įtaką, o kartais persikelia ir į mūsų darbus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.