Gyvenimas

2019.04.13 21:08

Šviesos kupina Ingos Skripkos kolekcija – „Klupinėjantiems ir griuvinėjantiems“

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.04.13 21:08

Tam, kad kurtum istoriją, turi sukurpti naują logiką, tokią, kokios iki tol nežinojai, sako dizainerė Inga Skripka, kuriai duris į „Mados infekciją“ pravėrė pergalė praėjusių metų pabaigoje vykęs festivalis „Injekcija“.

„Injekcijoje“ dizainerė pristatė dalį savo kolekcijos, baltos ir šviesios, o šiukšlių nekuriančioje „Mados infekcijoje“ pristato visus kolekcijos „Klupinėjantiems ir griuvinėjantiems“ drabužius.

Kaip pati autorė sako, tai ciklas, perteikiantis kūrėjo pasimetimą ir jaudulį dėl esamos būsenos – apėmęs vidinis sąstingis, negeneruojantis naujų idėjų.

„Kūrėjas palieka buitį ir persikelia į kopas. O ten žemė sustoja suktis, laikas netenka prasmės, tad dienos ir nakties – laiko tarpų – kūrėjas ieško kasdien judėdamas erdvėje. Judėjimas po „Kopų“ erdvę tapo judėjimu ta prieblandos riba – tarp sapno – dar neatėjusio ir neišėjusio – ir „tikrų“ patirčių“, – apie tai, kas ją įkvepia pasakoja kūrėja.

Iš sapnų atkeliavę vaizdiniai ar mintys materializuojasi į objektus (kostiumus), kurie susidėlioja į vertikalę – nuo viršaus į apačią. Mėginimas sugriebti tą „tinkamą momentą“, spalvų spektrą – nuo minkštos šviesos iki viską užliejančios šviesos.

„Jėgos, kuri nuveda ten, kur klausimai nebeturi atsakymų, tik nuojautą. Tačiau tam, kad nuojauta peraugtų į kažką esmingesnio, reikia nusimesti įprastą pasaulio supratimo logiką. Tam, kad kurtum istoriją, turi sukurpti naują logiką, tokią, kokios iki tol nežinojai“, – sako I. Skripka.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.