Gyvenimas

2019.04.14 10:33

Latvių dizainerę Laimą Jurčą įkvėpė kadaise populiarios klijuotės

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.04.14 10:33

„Mados infekcijoje“ viešinti latvių dizainerė Laima Jurča įkvėpimo ieškojo klausydama pasakojimų žmonių, gyvenusių deficito laikais. Labiausiai ją domino, kaip tais laikais buvo sprendžiami mados iššūkiai.

„Pagrindinis kolekcijos įkvėpimo šaltinis – mano tėčio istorija iš jo mokyklos laikų. Sovietmečio kaimo mokyklos ir kaimyninės parapijos mokyklos istorija.

Sovietų sąjungos laikais tuščios parduotuvės ir nedidelis pasirinkimas privertė elgtis kūrybiškai ir daryti drąsius dalykus, – apie kolekciją sako latvių dizainerė L. Jurča. – Atlikau tyrimą, kalbėjausi su to meto žmonėmis ir pririnkau įvairiausių istorijų apie tai, kaip jie anksčiau sprendė mados iššūkius ir kokius metodus tam naudojo.“

Dizainerė šiuo metu gyvena Rygoje, studijuoja mados meno magistrantūrą Latvijos menų akademijoje.

Laima yra kilusi iš mažo Latgalos miestelio, tad jos kontekstas ir vizija skiriasi nuo kitų Latvijos dizainerių. Laima Jurča mėgsta dirbti su spalvomis ir eksperimentuoti su spauda.

„Mados infekcijoje“ pristatomos kolekcijos įkvėpimas raštams atėjo iš pačių populiariausių sovietmečio staltiesių – klijuočių, ant jų vaizduojamų piešinių, vaizduojančių įvairiausius objektus ir daiktus. Tų laikų kartai tai gali sukelti nostalgiją ir priminti jaunų dienų drąsą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.