Gyvenimas

2019.04.12 20:49

„Mados infekciją“ atidarė Kristos Stark „Braidymas“, alsuojantis jaunatviška gaiva

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.04.12 20:49

Simboliška, kad pirmoji kolekcija pristatyta ant šiukšlių nekuriančios „Mados infekcijos“ podiumo – Kristos Stark „Braidymas“ („Vassing“). Kūrėja pabrėžia, kad jai itin svarbu etiškas žaliavų pasirinkimas ir atsakomybė. Festivalyje dizainerė pristatė kolekciją įkvėptą kalnų, augalų ir gyvenimo.

„Kai saulėtą šalį apgaubia debesys, belieka braidyti lietuje, džiaugtis gamta. Kalnai, augalai, gyvenimas – kolekcijos inspiracija“, – taip savo kolekciją „Braidymas“ („Vassing)“ pristato pati kūrėja. Natūralu, lietuvių dizainerė jau šešiolika metų gyvena Norvegijoje, toliau nuo miesto šurmulio, arčiau gamtos ir kvapą gniaužiančių vaizdų, nedideliame miestelyje, įsikūrusiame kalnų slėnyje.

Tokie jos pačios gyvenimo fragmentai atsispindi ir kolekcijoje: modelius vienijančiu motyvu tapo kalnų augalų spaudiniai. Be to, gamtos įkvėptoje kolekcijoje daug natūralaus pluošto, daug šviesaus, šilto audinio.

Dizainerės išskirtinumas – mezginiai bei siuvinėjimai, kurių netrūksta ir šioje kolekcijoje. Viskas siuvinėta ir mylėta rankomis. Tai puikiai atsiskleidžia dizainerės rankų darbo įvairovę. „Tai – anti fast fashion, lėtas procesas, meniška išraiška, vienetiniai daiktai“, – patikslina K. Stark.

Dizainerės kūryboje susilieja šiaurės šalių modernizmas ir mados pasaulio tendencijos, o tai suteikia autorės darbams jaunatviškos gaivos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.