Gyvenimas

2019.04.11 13:50

Pasigaminkite patys: natūrali priemonė, padėsianti atbaidyti kandis

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.04.11 13:50

Natūralios komsmetikos gamintoja Rūta Špakauskienė LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas Lietuva“ parodė, kaip pasigaminti pakabinamą sojų vaško kvapą, kuris labai praverčia pavasarį norint apsiginti nuo kandžių.

Ši priemonė gaminama iš natūralių medžiagų: sojų vaško, levandinų ir pirinių mėtų eterinių aliejų, kurių kvapas atbaido vabždžius, o puošybai naudokite džiovintas žoleles ar gėles, pavyzdžiui, džiovintas levandas. Taip pat jums reikės kokios nors formelės (gali būti silikoninė, metalinė ir pan.), kad galėtumėte išlieti kvapiklį, pasiruoškite juostelę ir vamzdelį.

„Beje, sojų vaškas tinka ir mūsų odai, tad kai nebenaudosite kvapiklio kandims atbaidyti, galėsite jį išlydyti ir pasitepti kūną“, – priduria R. Špakauskienė. O bičių vaško naudoti ji nerekomenduoja – jis turi stiprų kvapą ir gali nebūti veiksmingas kovojant su vabždžiais. Be to, bičių vaškas lydosi aukštesnėje temperatūroje, tad ir kvapiklį pasigaminti bus sudėtingiau.

Kaip gaminti?

– Pirmiausia vandens vonelėje pašildome vašką. Kai jis ištirpsta, lašiname eterinius aliejus – 20 lašų levandinų aliejaus ir 10 lašų pipirinių mėtų aliejaus. Viską gerai išmaišome, kad aliejai tolygiai pasiskistytų.

– gautą masę supilame į formalę ir palaukiame, kol ji pradės stingti. Kai vaškas pradėjo darytis drumstas ir kiek tirštesnis, įstatome vamzdelį ar pagaliuką, kur bus skylutė juostelei.

– Kai vaškas jau yra pradėjęs stingti, tačiau dar nesustingęs, dekoruojame savo gaminamą priemonę sausomis gėlėmis ar žolelėmis bei palaukiame, kol ji visiškai sukietės.

– Galiausiai priemonę išiimame iš formelės ir užrišame juostelę.

„Šią vaškinę priemonę galite kabinti spintoje, prieškambaryje ar kur tik sumanote. Kvapnių akimirkų“, – linki R. Špakauskienė.

Išsamiau – vaizdo įraše (nuo 15 min. 30 sek.)

Labas rytas, Lietuva I dalis

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.