Gyvenimas

2019.04.12 15:21

Papasakojo, kaip Tel Avivas ruošiasi „Eurovizijai“: tai lyg nesibaigianti valstybinė šventė

Iki „Eurovizijos“ Tel Avive likus tik kiek daugiau nei mėnesiui, miestas pradėjo intensyvius pasiruošimo darbus. Tel Avivo gyventojas Gal Zim portalui LRT.lt pasakoja, kad visur jaučiama itin pakili nuotaika, o konkurso ir netrukus suplūsiančių turistų su džiaugsmu laukia net tie, kurie iki šiol „Eurovizijos“ nežiūrėdavo.

Izraelyje, Tel Avive gyvenantis „Eurovizijos“ gerbėjas G. Zim dabar daugiau laiko praleidžia Vilniuje – čia kremta medicinos mokslus Vilniaus universitete. Tačiau į savo gimtąją šalį sugrįžta dažnai, o pro jo akis neprasprūdo prasidėję paruošiamieji darbai.

G. Zim tikina, kad kai Tel Avivas buvo paskelbtas naujuoju „Eurovizijos“ miestu, jo gyventojai pasiruošimą pajuto labai greitai: „Miesto gatvėse iškabinti plakatai, per žinias nuolat skelbiama naujausia informacija, jos ypač pilna socialiniuose tinkluose.“

Tel Avivo gyventojas pasakoja, kad mieste jaučiama pakili nuotaika. „Atrodo, kad netrukus įvyks kažkas ypatingo – jaučiasi nekantrus džiaugsmas, kurį sunku nupasakoti. Tel Avivas – visuomet gyvas ir nuostabus miestas, tačiau dabar jis dar labiau atgijo – atrodo, kad nuolatos vyksta valstybinė šventė. Izraelio gyventojai labai džiugiai nusiteikę. Atrodo, kad net tie, kurie „Eurovizija“ nesidomi visai, taip pat jos laukia, nes žino, kad tai ypatinga proga, pasitaikanti itin retai, o kitiems – nepasitaikiusi visai“, – įsitikinęs G. Zim.

Anot jo, Tel Avive turistų lauks specialūs „Eurovizijos“ autobusai, kurie juos vežios po visą miestą, nemokami miesto pažintiniai turai, taip pat specialiai rengiamos „baltosios naktys“, kai parduotuvės ir restoranai dirbs visą naktį bei siūlys specialias nuolaidas. Be to, mieste šiuo metu statoma apie 40 scenų, kuriose ir dieną, ir naktį pasirodys įvairūs artistai.

„Taip pat reikėtų nepamiršti ir „Eurovizijos“ miestelio, kuris Tel Avive stovės prie pat paplūdimio ir pėsčiųjų zonos. Šis miestelis bus atviras visiems – ne tik fanams, įsigijusiems bilietus į šou, bet visiems norintiems. Tai bus ypatinga patirtis, nes šis miestelis bus vienas didžiausių „Eurovizijos“ istorijoje. Jame bus galima įsigyti konkurso atributikos, maisto ir gėrimų, stebėti pusfinalių ir finalo transliacijas dideliame ekrane, susipažinti su žmonėmis iš viso pasaulio, pamatyti atlikėjų pasirodymus ir daugybė kitų veiklų“, – LRT.lt sako G. Zim.

Jis tikina, kad Tel Avivas kone savaitę besitęsiančiam „Eurovizijos“ vakarėliui pasiruošęs labiau, nei kada nors anksčiau. Tiesa, konkursą gyvai stebėti norintys gerbėjai turėtų suskubti, nes rasti apgyvendinimo vietų darosi vis sunkiau.

„Tel Avivas – vienas iš 10 mėgstamiausių Europos miestų, kuriuos žmonės renkasi atostogoms. Labai džiaugiuosi, kad turistai apsilankys Izraelyje ir ypač Tel Avive. Pažadu, kad tai bus vienas įsimintiniausių renginių gyvenime, ypač, kai Tel Avive galima tiek daug nuveikti, įskaitant puikų pajūrį. Neįmanoma nepamėgti Tel Avivo. Jis žinomas kaip miestas, kuris niekada nesustoja. Tai Izraelio kultūros židinys, o viskas, kas susiję su Izraelio kultūra, maistu, žmonėmis, menu – prasideda čia“, – pasakoja G. Zim.

Pašnekovas sako, kad Tel Avive gausu įvairių meno muziejų, specialių parodų, jaukių paplūdimių, vietų apsipirkimui, išskirtinio naktinio gyvenimo ir, svarbiausia – paties skaniausio maisto. Be to, Tel Avivas pasaulyje garsėja didžiausiu veganų skaičiumi ir užima antrąją vietą pasaulyje pagal japonų restoranų skaičių, tenkančių vienam žmogui.

„Labiausiai džiaugiuosi ir laukiu to, kad būsiu „Eurovizijos“ dalimi. Žinau, kad šiais metais konkursas bus kažkas ypatingo, nes matau, kokias pastangas deda Izraelis, kad ši „Eurovizija“ būtų pati geriausia iki šiol“, – teigia G. Zim.

Vaikinas prisimena, kad „Eurovizija“ susidomėjo dar vaikystėje, kai 2006 metais konkursą nugalėjo suomių grupė „Lordi“. Tačiau pati įsimintiniausia akimirka – pernykštė Izraelio pergalė.

„Niekada nepamiršiu to laiko, kai laimėjo Izraelis. Suorganizavau „Eurovizijos“ vakarėlį su daug draugų – taip darau kasmet. Tuo metu buvau Lietuvoje. Mano draugai vis sakė, kad Izraelis tikrai laimės, bet aš jais netikėjau. Jie žinojo, kaip myliu „Euroviziją“ ir maniau, kad tiesiog nori iš manęs pasišaipyti. Tikrai galvojau, kad laimės Kipras – jų daina buvo nuostabi“, – prisimena G. Zim.

Kai paaiškėjo, kad pergalė atiteko Izraelio atstovei Nettai, G. Zim buvo giliai sujaudintas: „Kai paskelbė, kad laimėjo Izraelis – puoliau į ašaras, nes Izraelyje mažai kas tikėjo, kad laimėsime – juk jau 3 kartus buvome laimėję. Tai vienas mano geriausių atsiminimų. Nors nebuvau tuo metu Izraelyje, mano draugai siuntė daug žinučių, kad eis švęsti į Rabino aikštę Tel Avive.“

Pasak jo draugų pasakojimų, tą naktį buvo galima pamanyti, kad visi Tel Avivo gyventojai susirinko šioje aikštėje švęsti drauge. „Apie tai pranešė per žinias, žmonės šoko fontane, taškėsi vandeniu ir drauge džiaugsmingai dainavo nugalėtojos dainą „Toy“. Pavydėjau kitiems, kad tuo metu pats nebuvau Tel Avive“, – portalui LRT.lt sako pašnekovas.

G. Zim šių metų „Eurovizijoje“ linkėjo sėkmės ir Lietuvos atstovui Jurijui: „Norėčiau ir linkiu, kad Lietuva taptų viena iš būsimų „Eurovizijos“ laimėtojų, nes dar nesate laimėję. Lietuva – didžiulė mano gyvenimo dalis ir taip bus visuomet.“

LRT.lt primena, kad „Eurovizija“ Tel Avive vyks gegužės 14–18 dienomis.