Gyvenimas

2019.04.10 19:12

Biologas atliko eksperimentą: po valandos gamtoje – daugiau nei šimtas erkių

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.04.10 19:12

Po pasivaikščiojimo gamtoje, nuo drabužių galima nurinkti šimtus erkių, tai socialiniame tinkle neseniai pasidalijęs vaizdinga nuotrauka, parodė biologas Mindaugas Kirstukas.

Kauno marių regioninio parko direkcijos vyriausiasis specialistas biologas M. Kirstukas savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo nuotrauka, kurioje – daugybė jo delnu ropojančių erkių. Taip jis sako norėjęs parodyti, kiek daug šiuo metu jų yra.

„Kai kurie kraipydavo galvą ir sukiodavo pirštą prie smilkinio, kai pasakydavau, kad kasdien nusirenku šimtus erkių, o tiksliau, pastaruoju metu, per pusdienį vaikščiojimo miške nuo drabužių nuspriktuodavau 300-500.

Daug vaikštau po mišką, bet galiu patikinti, kad tikrai nesėdžiu ir neprigulu pasnausti, kaip kai kurie draugai sako juokais. Tokiu atveju tiek daug erkių prie drabužių neprikibtų. Iš tokio erkių būrio tik pievinės erkės žmogui yra nelabai pavojingos (viena pakliuvo į delną nuotraukoje), tačiau viršų ima Laimo ligą ir erkinį encefalitą platinančios Ixodes genties erkės“, – įžvalgomis dalijasi Kauno marių regioninio parko specialistas.

Jis pasakoja atlikęs savotišką eksperimentą – valandą vaikštinėjęs po mišką, o nuo savo drabužių nuimtas erkes dėjo į dėžutę. „Išbėrus į delną, jos kaip mat išsilakstė, kai kurias nupūtė smarkokas vėjas, o keliasdešimt liko prikibusios prie dėžutės vidaus. Taigi, per valandą nuo drabužių nurinkau daugiau nei šimtą“, – teigia M. Kirstukas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.