Sportas

2018.08.09 17:39

Jiems liko trys valandos futbolo FIFA 2018: vis augančios anglų ir kroatų viltys

LRT.lt2018.08.09 17:39

Trečiadienį Maskvoje paaiškės antroji Rusijoje vykstančio pasaulio futbolo čempionato finalo dalyvė. Ja taps arba dar 1966 metais finalo spindesį regėjusi Anglijos rinktinė arba tik bronzą savo rankose turėjusi Kroatijos rinktinė.

Abi rinktinės ilgai laukė savo sugrįžimo tarp keturių geriausių turnyro komandų. Kroatija pusfinalyje žaidė prieš 20 metų, 1998 Prancūzijoje, o Anglija paskutinį kartą šiame etape buvo prieš 28 metus, 1990 metais Italijoje. Net trys ketvirtadaliai (17/23) Anglijos rinktinės žaidėjų dar nebuvo gimę, kai Anglijos rinktinė užtikrintai žygiavo Italijoje ir laimėjo bronzos medalius.

„Trys liūtai“ kartą džiaugėsi pasaulio čempionų titulu, tačiau tai buvo dar 1966 metais, kai čempionatas vyko Anglijoje. Todėl anglai nesigręžios atgal ir kurs savo rinktinės istoriją.

SIPA/Scanpix nuotr.

Kroatijos rinktinė, taip pat kaip ir belgai, kurie antradienį pralaimėjo Prancūzijos rinktinei, dar niekada nebuvo čempionato finale, todėl ji Maskvoje sieks atversti naują savo šalies futbolo istorijos puslapį.

„Mes gerbiame visus – Angliją, Prancūziją. Bet nė viena iš šių rinktinių nėra geresnė už mus“, – prieš pusfinalio rungtynes sakė Kroatijos rinktinės treneris Zlatko Daličius.

AFP/Scanpix nuotr.

Kroatijos rinktinės treneris kalba užtikrintai, tačiau jis prieš rungtynes tikrai turi ką apmąstyti. Ekspertai ir pats treneris pripažįsta, kad kol kas jo rinktinė nežaidžia taip, kaip buvo tikimasi, o komandos žvaigždės nesugeba susikurti progų ar jų išnaudoti. Bet Z. Daličius turi kuo ir pasidžiaugti – Danijelis Subasičius pripažįstamas vienu geriausių čempionatų vartininkų, o Luka Modričius rodo neįtikėtinai gerą savo formą.

Tuo metu Gartehas Southgate`as nebuvo toks savimi pasitikintis kaip priešininkų treneris ir kalbėjo apie tai, kaip svarbu tinkamai reaguoti į pralaimėjimus, nors jo komandoje problemų, atrodo, nėra. Rinktinė žaidžia tiksliai ir atsakingai, o Harry Kane`as – tikra puolimo mašina, kurią sustabdyti kroatams bus labai sunku.

Reuters/Scanpix nuotr.

„Trijų liūtų“ gretose – jokių traumų ar suspendavimų dėl kortelių. Visi 23 žaidėjai yra pilnai pasiruošę, jei tik reikės, išbėgti į aikštelę. Kroatijos rinktinės gretas temdo Sime Vrsaljko trauma, kurią jis patyrė rungtynėse su Rusija. Taip pat neaiški vartininko D. Subasičiaus būklė, kuris ketvirtfinalio rungtynes baigė jausdamas skausmus.

SIPA/Scanpix nutr.

Pažvelgus į šio čempionato abiejų rinktinių kelionę susidaro vaizdas, kad Kroatijos rinktinė praranda savo geriausią formą. Pirmosiose grupės rungtynėse Kroatija savo pranašumą įrodė prieš Nigerijos rinktinę 2:0, antrosiose europiečiai 3:0 palaužė Argentiną, o paskutiniajame susitikime nepasigailėjo naujokų islandų 2:1. Po šių rezultatų jie užėmė pirmąją vietą D grupėje.

SIPA/Scanpix nuotr.

Pirmasis rimtas išbandymas kroatų laukė aštuntfinalyje, kuriame jie pergalę šventė  tik po baudinių serijos, kurioje nuostabiai žaidė abiejų komandų vartininkai. Ketvirtfinalyje dauguma ekspertų žadėjo lengvą pergalę kroatams, tačiau Rusijos rinktinė taip lengvai nepasidavė ir vėl prireikė baudinių serijos. Joje savo galimybes ir vėl parodė D. Subasičius, kuris su Ivanu Rakitičiumi išvedė Kroatiją į pusfinalį.

SIPA/Scanpix nuotr.

Anglijos rinktinė susitikime su Tunisu turėjo sunkumų ir tik per pridėtą laiką įmušė antrąjį įvartį, kuris nulėmė pergalę 2:1. Mačas su Panamos rinktine buvo lengvesnis ir jį „Trys liūtai“ laimėjo rezultatu 6:1. Paskutinėse grupės rungtynėse su Belgija anglai pralaimėjo 0:1, bet reiktų paminėti, kad abejose komandose nežaidė pagrindinės sudėties žaidėjai.

Tikrasis šios rinktinės pajėgumas atsiskleidė tik aštuntfinalyje, kuriame laukė Kolumbijos futbolininkai. Pagrindinis laikas baigsi lygiosiomis, o ketvirtfinalis Anglijai atsivėrė tik po laimėtos baudinių serijos. Ketvirtfinalyje G. Southgate`o auklėtiniai parodė savo galimybes prieš Švedijos rinktinę ir nepaliko abejonių, kad ši komanda verta pusfinalio, o gal net finalo.

SIPA/Scanpix nuotr.

Čempionatuose šios rinktinės susitiko kartą – dar 2004 metais Europos futbolo čempionate. Tada 4:2 pergalę šventė anglai. Iš viso komandos kovojo aštuonis kartus: Anglija laimėjo keturis kartus, Kroatija – du, o du kartus buvo užfiksuotos lygiosios.

Paskutiniai komandų rezultatai čempionate rodo, kad ryškūs šio pusfinalio favoritai – anglai.

Numanomos rinktinių startinės sudėtys:

Kroatija: Danijelis Subasičius, Sime Vrsaljko, Dejanas Lovrenas, Domagojus Vida, Ivanas Striničius, Ivanas Rakitičius, Marcelo Brozovičius, Ante Rebičius, Luka Modričius, Ivanas Perisičius, Mario Mandzukičius.

Anglija: Jordanas Pickfordas, Kyle`as Walkeris, Johnas Stonesas, Harry Maguire`as, Kieranas Trippieris, Dele Alli, Jordanas Hendersonas, Jesse Lingardas, Ashley Youngas, Raheemas Sterlingas, Harry Kane`as.

Susitikimą 20:45 val. stebėkite per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt