Sportas

2018.07.16 18:03

Protokolo žinovas pasakė, kam turėjo atitekti pirmas skėtis FIFA 2018 uždaryme

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2018.07.16 18:03

„Gėda Putinui. Gėda Rusijai“, – taip sako etiketo ir protokolo ekspertas Arminas Lydeka, vertindamas epizodą, kai per FIFA 2018 uždarymo ceremoniją prapliupus lietui apsaugos darbuotojai pirmąjį nuo lietaus paslėpė Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir tik po kurio laiko skėčiai buvo atnešti Kroatijos ir Prancūzijos prezidentams.

„Gėda Putinui. Gėda Rusijai kaip čempionato organizatorei. (...) Jeigu užklumpa lietus, šeimininkas turi pasirūpinti, kad svečiai jaustųsi patogiai ir gerai“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Laba diena, Lietuva“ komentuoja specialistas.

Kaip aiškina A. Lydeka, remiantis protokolu, pirmasis skėtis turėjo būti skirtas aukščiausio rango svečiui. Tokia uždarymo ceremonijoje buvo Kroatijos prezidentė Kolinda Grabar-Kitarovič, mat prezidentė moteris pagal protokolą yra aukščiau nei prezidentas vyras, nepaisant valstybių, kurioms jie vadovauja, dydžio.

Antrasis skėtis, kaip aiškina A. Lydeka, turėjo būti skirtas Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui ir tik trečiasis – Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.

„Jeigu jie (apsaugos darbuotojai – LRT.lt) nežino ir pirmiausia padavė lietsargį savo prezidentui, savajam carui, kurį vieną tiktai mato, tai pats Putinas turėtų teisingai įvertinti [situaciją] ir iš karto tą lietsargį atiduoti aukščiausio rango svečiui. Deja, Putinas nesusiorientavo, nes, matyt, jaučiasi vienintelis svarbus toje aplinkoje“, – kalba protokolo ir etiketo žinovas.

Išsamiau – įraše.