Sportas

2018.07.10 19:38

FIFA 2018: keturių geriausių rinktinių stiprybės

LRT.lt2018.07.10 19:38

Keturios Europos komandos pasaulio futbolo čempionate jau laukia savo pusfinalio rungtynių ir tiki, kad būtent jos taps čempionėmis. Visos komandos iš to paties žemyno, tačiau čia panašumai ir baigiasi. Prancūzija, Belgija, Anglija ir Kroatija kiekviena turi savo išskirtinumų, juos nusprendė apžvelgti FIFA.com.

Prancūzija – universalumas  

Ne taip seniai Prancūzijos rinktinės treneris Didier Deschamps dėl šio aspekto buvo kritikuojamas. Kai kurie žurnalistai teigė, kad „Les Bleus“ turi tūkstantį veidų, bet neturi savitumo. Tiesa, vėliau tai tapo svarbiausiu komandos požymiu.

Praktiška grupių etapo metu, nuostabi kovodama su Argentina ir solidi bei efektyvi prie Urugvajų. Trys skirtingos Prancūzijos komandos? Ne, tai ta pati komanda, kuri sugeba pritaikyti skirtingas taktikas.

Prancūzai gali keisti savo taktines schemas priklausomai nuo, kas yra jų priešininkai, o tai reta savybė rinktinėms. Vieną kartą jie aikštėje gali išsidėstyti 4–3–3 schema, o kitą – 4–2–3–1.

Taip pat. D. Deschamps turi žaidėjus, kurie gali susitikimo metu vykdyti skirtingas užduotis, pavyzdžiui, Olivier Giroud gali būti naudojamas dėl savo ūgio, Kylianas Mbappe – dėl savo greičio.

 O. Giroud, K. Mbappe, AFP/Scanpix nuotr.

Šiame čempionate buvo galima matyti, kad pastovus žaidimas ne visada atneša norimų vaisių, o universalumas gali padėti nugalėti.

Belgija – komandos dvasia

Belgai į čempionatą atvyko kaip viena stipriausių komandų „ant popieriaus“, tačiau didžiausia šios komandos stiprybė čempionate – komandiškumas.

Tiesa, šia savybe anksčiau Belgijos rinktinė nepasižymėjo. Galima dar išskirti belgų sugebėjimą reaguoti į įvykius aikštėje, tai jie parodė rungtynėse su Japonija ir Brazilija. Jų komandos žvaigždės, stebuklingasis trio Edenas Hazardas, Kevinas de Bruyne ir Romelu Lukaku, nebijodavo prisiimti atsakomybės, kai to labiausiai reikėjo.

Axelis Witselis, E. Hazardas, R. Lukaku ir Kevinas de Bryune, Reyters/Scanpix nuotr.

Verta paminėti, kad „Raudonieji velniai“ čempionate kol kas įvarčius mušė devyni skirtingi žaidėjai..

Treneris Roberto Martinezas atsirado tinkamu metu ir tinkamoje vietoje, jis rado būdą sulipdyti komandą, kurioje visi kovoja dėl bendro tikslo – čempionų titulo.

Anglija – įvairovė

Išskirti vieną Anglijos stiprybę sunku, kai Garethas Southgate`as vis randa naujų būdų laimėti rungtynes. Ši jauna, tobulėjanti komanda pasitikėjimą savimi, modernias žaidimo sistemas ir komandiškumą paverčia savo stiprybėmis. Jie pasiruošę bet kokiai situacijai, bet kokiems priešininkas ir jie kol kas turnyre žaidė efektyviai.

Anglija pirmą kartą savo istorijoje pasaulio čempionate laimėjo baudinių seriją. Jų komandoje yra ir individualių žvaigždžių, tokių kaip Jordanas Pickfordas ir daugiausiai įvarčių čempionate įmušęs Harry Kane`as. Jiems abiems tik 24 metai.

H. Kane`as, J. Pickfordas, Reuters/Scanpix nuotr.

Tai viena iš geriausių Anglijos rinktinių nuo 1990 metų, kai „Trys liūtai“ pasiekė turnyro pusfinalį. Ši komanda parašys savo istoriją, nesižvalgydama atgal.

Kroatija – talentingieji saugai

Išgyvenusi vienoje iš sudėtingiausių pasaulio čempionato grupių ir laimėjusi net dvi baudinių serijas, Kroatija – pusfinalyje. Didžiausia Zlatko Daličiaus rinktinės stiprybė šiame čempionate – saugai. Jie visada atrodo organizuoti, tikslūs ir pastovūs.

Luka Modričius ir Ivanas Rakitičius – rinktinės ramsčiai. Labai retai taip atsitinka, kad „Barcelona“ ir „Real“ žaidėjai žaistų kartu taip efektyviai, kaip tai daro kroatai.

L. Modričius ir I. Rakitičius, Reuters/Scanpix nuotr.

Visus pusfinalius galite žiūrėti liepos 10 ir 11 dienomis 20:45 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt.