Sportas

2018.07.06 07:52

FIFA 2018 vartininkai, kurie kelia siaubą baudinių serijose

LRT.lt2018.07.06 07:52

Pasaulio futbolo čempionate Rusijoje liko tik aštuonios komandos. Aštuntfinalyje tris kartus prireikė baudinių serijos, kad būtų išaiškintas nugalėtojas, todėl ESPN sudarė likusių čempionato komandų pagrindinių vartininkų sąrašą nuo geriausio iki blogiausio baudinių serijose.

1. Danijelis Subasičius – Kroatija

Niekas nenori žaisti su Kroatija baudinių serijos, ypač po D. Subasičiaus pasirodymo aštuntfinalyje, kai jis atrėmė net trijų Danijos rinktinės žaidėjų baudinius. „Monaco“ klubo vartininkas, „Ligue 1“ Prancūzijoje laimėtojas ir Čempionų lygos pusfinalio dalyvis visur buvo pagarsėjęs kaip savo šauksmais ir emocijomis varantis baimę visiems, kas stoja prieš jį mušti baudinius.

Šio žaidėjo statistika taip pat įspūdinga – per pastaruosius šešis jo žaidimo sezonus jis neatrėmė tik 57,9 proc. baudinių ir tai yra geriausias rezultatas tarp visų likusių vartininkų čempionate.

Reuters/Scanpix nuotr.

2. Jordanas Pickfordas – Anglija

„Air Jordan“ – taip dabar pravardžiuojamas Anglijos rinktinės vartininkas J. Pickfordas po to, kai padėjo Anglijai iš tolimesnės kovos išmesti Kolumbijos rinktinę. Atėjus baudinių serijai anglas galėjo prisiminti savo pasirodymą 2011 metų septyniolikmečių pasaulio futbolo čempionate, kai baudinių serijoje, atrėmęs du smūgius, jis sudaužė Argentinos rinktinės viltis. Dabar jis pasirodyti turėjo taip pat gerai, o gal netgi geriau.

J. Pickfordas aštuntfinalyje atrėmė vieną, bet svarbiausią paskutinį Carloso Becca smūgį, o prieš tai smūgiavęs kolumbietis Mateusas Uribe pataikė į skersinį. Anglijos rinktinės vartininkas teigė, kad namų darbai atsipirko ir jis žinojo, kur muš kiekvienas žaidėjas, tik Radamelis Falcao mušė priešingai nei įprasta.

Dabar Anglijos rinktinės žaidėjų pasitikėjimas savimi stipriai išaugęs, todėl kitoje baudinių serijoje jie turėtų jaustis geriau nei pirmojoje. Beje, tai buvo pirmoji baudinių serija pasaulio čempionate, kurioje pergalę šventė anglai.

Reuters/Scanpix nuotr.

3. Alissonas Beckeris – Brazilija

Alisonas pastaraisiais metais, kai žaidė Italijoje, dažnai buvo vadinimas geriausiu pasaulio vartininku. Rusijoje Allisonas dar turėjo mažai darbo – Brazilijos rinktinė per ketverias rungtynes savo priešininkams leido tik penkis kartus smūgiuoti į vartų plotą.

Tiesa, „Romos“ gretose  pastarąjį sezoną jis atrėmė du iš penkių baudinių. Reiktų paminėti ir tai, kad jo mokytoju buvo Claudio Taffarelis.

AFP/Scanpix nuotr.

4. Fernando Muslera – Urugvajus

Dažnai pabrėžiama tai, koks F. Muslera yra patyręs. Urugvajaus vartininkas grupių etape šventė 100-ąsias rungtynes, per kurias jis nepraleido įvarčio.

Dauguma vis dar prisimena 2011 metų „Copa America“ finalą, kai po baudinių serijos su Urugvajumi šeimininkė Argentina buvo priversta palikti turnyrą. Tokio paties pasirodymo Urugvajaus rinktinė tikisi ir šiame čempionate, jei tik prireiks baudinių serijos. Šiame čempionate jam dar neteko atremti 11 metrų baudinių.

Reuters/Scanpix nuotr.

5. Igoris Akinfejevas – Rusija

Rusijos pravirkdė pirmą Koke, kurio baudinį atrėmė, o Iago Aspaso smūgio atrėmimas tikriausiai buvo vienas iš gražiausių šiame pasaulio čempionate, kai rusas tarsi balerina ištiesta koja atmušė ispano sišstą kamuolį.

I. Akinfejevas dažnai tapdavo ir pajuokos objektu, kai Čempionų lygos susitikimuose 43 susitikimus iš eilės neišsaugojo „sausų“ vartų, tačiau susitikimas su Ispanijos rinktine ketvirtfinalyje parodė, kodėl šis vartininkas jau 14 metų yra Rusijos rinktinėje pirmasis pasirinkimas.

SIPA/Scanpix nuotr.

6. Thibautas Courtois – Belgija

Belgas yra aukščiausias vartininkas čempionate (1,99 m), tačiau jis futbolo sirgaliams geriau žinomas dėl savo baudinių mušimo, o ne jų atrėmimo.

T. Courtois netgi yra įspyręs lemiamą baudinį 2015 metais draugiškame turnyre prieš PSG. Tiesa, baudinių atrėmimo statistika neblizga. Per pastaruosius šešis klubinius sezonus į jo vartus buvo mušama 11 baudinių, iš kurių jis atrėmė du ir tai yra tik 18,2 proc. Šis skaičius atrodo tikrai mažas, tačiau tai yra trečias geriausias rezultatas iš visų likusių pagrindinių vartininkų čempionate.

AFP/Scanpix nuotr.

7. Robinas Olsenas – Švedija

Iš visų Skandinavijos vartininkų pasaulio čempionate danas Kasperas Schmeichelis nustebino labiausiai. Jo atremtų baudiniai rungtynėse su Kroatija nepakako, kad būtų nukarūnuotas galbūt netgi geriausias šio čempionato vartininkas kroatas D. Subasičius. Dano pasirodymą turėjo atidžiai stebėti kitas danas, kuris užaugo Švedijoje – R. Olsenas.

R. Olseno tėvai danai, tačiau jis pats gimė Švedijoje, kai augo, jo dievaitis buvo K. Schmeichelio tėtis Peteris Schmeicelis.

Švedijos vartininkas yra antras aukščiausias vartininkas turnyre. Kol kas pačiam vartininkui per savo karjerą teko atremti labai mažai baudinių. Tam sutrukdė ir traumos, dėl kurių jis ilgai nežaidė futbolo.

AFP/Scanpix nuotr.

8. Hugo Lloris – Prancūzija

Per pastaruosius šešis metus H. Lloris atrėmė daug smūgių, tačiau 11 m baudinių atrėmimo procentas nėra pats geriausias. Iš 20 baudinių jis atrėmė tik 2 ir tai tik 10 proc.

Kyla klausimas, ar Didier Dechampsas nesurizikuotų baudinių serijai pakeisti vartininką, nes ant Prancūzijos atsarginių žaidėjų suoliuko yra Alphone`as Areola, kuris per savo karjerą atrėmė 35 proc. baudinių.

SIPA/Scanpix nuotr.