2018.06.28 19:20

Lenkijos futbolo rinktinės pergalė japonams durų į kitą etapą neužvėrė

Arnas Šarkūnas, LRT.lt2018.06.28 19:20

Japonai jau tapo šio čempionato staigmena, tačiau čia pat galėjo dar kartą nustebinę jį ir užbaigti. Kovingoji ekipa iš Azijos pralaimėjo Lenkijos rinktinei rezultatu 0:1 (0:0), tačiau dėl tinkamo rezultato kitose H grupės rungtynėse įsidėjo į kišenę bilietą į kitą etapą.

„Mėlynieji samurajai“ savo kelionę čempionate pradėjo netikėta pergale 2:1 prieš beveik nuo rungtynių pradžios dešimtyje likusią Kolumbiją. Tada susitiko su Senegalo rinktine, su kuria išsiskyrė taikiai – 2:2. Japonijos rinktinė prieš paskutines grupės rungtynes turėjo tiek pat taškų (4), kiek ir Senegalo rinktinė, todėl jiems užteko su Lenkija sužaisti lygiosiomis. Netgi pralaimėjimas lenkams galėjo nepanaikinti vilčių žengti į kitą etapą, tačiau tada būtų reikėję žvalgytis į Kolumbijos ir Senegalo rungtynių rezultatą.

Adamo Nawalkos auklėtiniai pralaimėjo pirmose rungtynėse Senegalo rinktinei 1:2, o antrajame susitikime neturėjo vilčių prieš uraganinį Kolumbijos puolimą ir pralaimėjo jiems net 0:3. Lenkija, jei būtų laimėjusi susitikimą prieš Azijos komandą, būtų galėjusi pakilti iki trečiosios vietos, jei Kolumbija būtų pralaimėjusi Senegalui ir „Ereliai“ turėtų geresnį įmuštų ir praleistų įvarčių santykį.

Japonija ir Lenkija žaidė dvejas draugiškas rungtynes. 1996 metais japonai lenkus nugalėjo rezultatu 2:0, 2002 metais samurajai Lodzėje šeimininkus įveikė rezultatu 2:0.

Rungtynėse prieš Senegalą Keisuke Honda įsirašė į savo šalies istoriją kaip vienintelis žaidėjas mušęs įvarčius trijuose skirtinguose čempionatuose.

Rungtynes komandos pradės tokiomis sudėtimis:

Volgograde surengtų rungtynių teisėjas iš Zambijos Janny Sikazwe.

Šias rungtynes abi rinktinės pasitiko itin pasikeitusios. Lyginant su praėjusiomis rungtynėmis, Japonijos rinktinės sudėtyje – net šeši pasikeitimai: vietoje Gen Shoji, Genki Haraguchi, Shinji Kagawow, Takashi Inui,  Makoto Hasebe ir Yuya Osako – Tomoaki Makino, Gotoku Sakai, Takashi Usami, Hotaru Yamaguchi, Shinji Okazaki ir Yoshinori Muto. Panašu, kad Akira Nishino jau įsitikinęs patekimu į kitą etapą.

Lenkijos sudėtyje – penki pasikeitimai: vietoje Wojciecho Szczesny, Michalo Pazdano, Lukaszo Piszczeko, Maciejaus Rybuso ir Dawido Kownackio – Lukaszo Fabianskio, Arturas Jedrzejczykis, Kamilis Glikas, Kamilis Grosickis ir Rafalas Kurzawa. Adamas Nawalka nieko jau nebelemiančiose rungtynėse leido žaidimo skonį išmėginti ir kitiems savo treniruojamos ekipos žaidėjams.

Rungtynes kur kas aktyviau pradėjo Lenkijos futbolininkai ir jau pirmą minutę Kamilio Grosickio smūgis buvo blokuotas.

Penktą minutę tas pats K. Grosickis savo perdavimais mėgino sukurti pavojingą situaciją baudos aikštelėje, tačiau japonai gynėsi puikiai.

Nors lenkai ir perėmė kamuolio kontrolę (66 proc.), tačiau japonai turėjo kuo atsakyti. 12-ą minutę Shinji Okazaki smūgiavo galva į vartus, tačiau smūgis buvo netikslus.

Dar už kelių minučių – veiksmas kitoje aikštės pusėje, bet Roberto Lewandowskio smūgis buvo blokuotas.

Komandos apsikeitė keliais bandymais varžovų baudos aikštelėje sukurti kažką įdomesnio, o arčiau tikslo sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį buvo lenkai – K. Grosickis galva pasiuntė kamuolį į vartų plotą, tačiau Eiji Kawashima kamuolį tiesiog „ištraukė“ nuo pat vartų linijos.

Už poros minučių jau Takashi Usami buvo netoli tikslo, tačiau Lukaszas Fabianskis puikiai apgynė savo vartus.

Aktyvesnį laikotarpį keitė pasyvesnis ir atvirkščiai. 42-ą minutę pavojingesnę ataką sukūrė japonai, tačiau Jacekas Goralskis panaikino pavojų.

Nei per likusį kėlinio, nei per teisėjo pridėtą laiką komandos nesugebėjo pakeisti rezultato ir į pertrauką išėjo rezultatui esant lygiam.

Mažiau laiko kamuolį valdę (44 proc.) japonai pirmoje rungtynių pusėje turėjo daugiau progų – 3 kartus smūgiavo į vartų plotą (lenkai – 1). Tačiau vienu smūgiu šalia vartų lenkai atliko daugiau – 2 prieš 1.

Antrasis dvikovos kėlinys prastai prasidėjo japonams – dėl traumos rungtynių negalėjęs tęsti Shinji Okazakis vietą aikštėje užleido Yuya Osako.

53-ią minutę K. Grosickis atliko puikų perdavimą greitos kontratakos metu į baudos aikštelę įbėgusiam R. Lewandowskiui, tačiau pavojų Japonijos rinktinės vartininkas neutralizavo.

Sužaidus beveik valandą pirma Tomoaki Makino per save mėgino pasiųsti kamuolį į vartus, tačiau smūgis buvo netikslus.

Į tai bandžiusių atsakyti lenkų pastangas japonai atsakė bauda – Hotaru Yamaguchi prasižengė prieš Rafalą Kurzawą.

Prie kamuolio stojo pats situacijos dalyvis, pasiuntė jį į baudos aikštelę, kur puikią progą išnaudojo Janas Bednarekas. 1:0 Lenkijos rinktinės naudai.

65-ą minutę padėtimi aikštėje nepatenkintas Akira Nishino atliko savo antrąjį keitimą – Takashį Usami pakeitė Takashi Inui. Čia pat ir geltona samurajų kortelė – ją prieš save išvydo prieš R. Lewandowskį prasižengęs Tomoaki Makino.

Aktyviau pulti pradėję japonai atidengė erdves lenkų puolimui – 74-ą minutę K. Grosickis greitos kontratakos metu skersavo kamuolį R. Lewandowskiui, tačiau jo smūgis skriejo virš vartų.

Likus žaisti 10 minučių – dvigubas keitimas Lenkijos rinktinės sudėtyje: Piotrą Zielinskį ir Rafalą Kurzawą atitinkamai pakeitė Lukaszas Teodorczykas ir Slawomiras Peszko.

Čia pat – ir paskutinis keitimas Japonijos rinktinės sudėtyje – Yoshinori Muto pakeitė Makoto Hasebe.

Per likusį rungtynių laiką nei viena komanda nesukūrė šimtaprocentinės progos ir galutinis rungtynių rezultatas – 1:0 Lenkijos rinktinės naudai. Šis rezultatas galėjo būti pragaištingas Japonijos komandai, tačiau Kolumbijos pergalė prieš Senegalą jiems atvėrė duris į kitą pasaulio futbolo čempionato etapą.

Japonija – Lenkija 0:1

59` [0:1] Jan Bednarek