Švedijos futbolo rinktinė sutriuškino Meksiką ir pateko į kitą etapą

Antrajame kėlinyje Švedijos rinktinė sutriuškino Meksiką 3:0 (0:0) ir įsitvirtino pirmoje F grupės vietoje. Vis dėlto meksikiečiams nėra dėl ko liūdėti, ši komandą užėmė antrąją vietą grupėje ir abi rinktinės pateko į aštuntfinalį.

Kitose rungtynėse Vokietijos rinktinė pralaimėjo Pietų Korėjos rinktinei ir liko paskutinėje F grupės vietoje.

„El Tri“ čempionatą pradėjo pakiliai, kai 1:0 nugalėjo Vokietiją, o antrose rungtynėse, nors susilaukė Pietų Korėjos pasipriešinimo, tačiau ją taip pat įveikė vieno įvarčio persvara 2:1. Meksikiečiai net su tokiu rezultatu nebūtų užsitikrinę vietos tolimesniame etape ir jiems su Švedijos rinktine reiėjo bent lygiųjų arba pralaimėjimo atveju tikėtis, kad Vokietijos rinktinė nelaimės.

Švedijos treneriui Jane Anderssonui čempionato pradžia taip pat buvo gera, kai rezultatu 1:0 buvo nugalėta Pietų Korėja. Viskas pasikeitė po antrojo susitikimo, kai paskutinę minutę vokiečio Toni Krooso įmuštas įvartis atėmė iš Švedijos taip saugotą tašką ir įtvirtino Vokietijos pergalę rezultatu 2:1. Švedijai šiose rungtynėse reikėjo pergalės. Lygiosios taip pat būtų J. Anderssono kariauną, tačiau tada jiems būtų reikėję tikėtis, kad vokiečiai pralaimės Pietų Korėjai.

Meksikos treneris Juanas Carlosas Osorio patvirtino, kad startinėje sudėtyje bus pakeitimų. Apie traumas iš abiejų komandų stovyklų naujienų nėra.

Susitikimą komandos pradės tokiomis sudėtimis:

Šių rungtynių teisėjas – argentinietis Nestoras Pitana.

Meksikos rinktinės treneris J. Osorio pasirinko nekeisti savo startinės sudėties.

Švedijos treneris J. Andersonas taip pat nekeitė savo rinktinės startinės sudėties, kuri buvo rungtynėse su Vokietija.

Jau rungtynių pradžioje  1-ą minutę meksikietis Jesus Gallardo prasižengė prieš Ola Toivoneną ir gavo geltoną kortelę ir tai greičiausiai gauta geltona kortelė pasaulio čempionato istorijoje. Baudos smūgį atliko Viktoras Cleassonas. Jis kėlė kamuolį į baudos aikštelę, kur Markusas Bergas nukreipė galva kamuolį į vartus, tačiau Meksikos rinktinės žaidėjai kilusį gaisrą neutralizavo.

4-ą minutę ir dar vienas nesusipratimas prie Meksikos vartų. Vartininkas Guillermo Ochoa ėmė kamuolį rankomis už baudos aikštelės ribų. Šalia vartų buvo paskirtas baudos smūgis. Tiesiai į vartus kamuolį paleido Emilis Forsbergas, tačiau vartininkas G. Ochoa smūgį atrėmė.

Meksikos rinktinės vartams daugiausiai grėmės kyla po standartinių situacijų. 12-ą minutę po standartinės sitacijos kamuolys vos neatsidūrė vartuose. M. Bergas atsidūrė atakos smaigalyje, tačiau Meksikos gynėjai padarė viską, kad situacija įmušti nebūtų patogi.

Pirmąsias 15-a žaidimo minučių aktyvesni rungtynėse buvo Švedijos futbolininkai, kurie sukūrė ne vieną pavojingą situaciją. Rimto pavojaus Švedijos vartams nebuvo kilę.

17-ą minutę pirmoji pavojinga ataka prie skandinavų vartų. Carlosas Vela smūgiavo iš tolimos distancijos į vartus, tačiau kamuolys lėkė šalia vartų.

Po minutės jau kitoje aikštės pusėje švedas E. Forsbergas su kamuoliu atsidūrė priešais vartus, tačiau šovė virš jų.

26-ą minutė Sebastianas Larssonas žaidė aukštai iškėlęs koją ir prasižengė prieš Hirvingą Lozano. Už tai švedas gavo geltoną kortelę, kuri reiškia, kad šis žaidėjas turės praleisti aštuntfinalį ant antsarginių suoliuko.

Po kelių minučių kilo sumaištis Meksikos baudos aikštelėje, kai Javieras Hernandezas kamuolį galimai lietė ranka. Teisėjas pasinaudojo VAR ir nusprendė, kad 11 metrų baudinio ten nebuvo, tačiau Švedijos treneris su tokiu sprendimu nesutiko ir santykius aiškinosi su teisėjo padėjėju.

Po šios situacijos Švedijos rinktinė kėlė kampinį prie Meksikos vartų ir galingą M. Bergo smūgį atrėmė vartininkas G. Ochoa.

39-ą minutę C. Vela vėl turėjo progą išvesti Meksikos rinktinę į priekį, tačiau jis smūgiavo per stipriai. 45-ą minutę pirmąjį smūgį į vartus atliko Meksikos rinktinė, tačiau Robinui Olsenui šis kamuolys buvo lengvas grobis.

Kėlinio pabaigoje sumažėjo pavojingų situacijų, tačiau padaugėjo emocijų, pražangų. Taip pat Meksikos rinktinė po truputį perėmė rungtynių valdymą į savo rankas. Prie pirmojo kėlinio buvo pridėtos 2 minutės. Paskutinę pridėto laiko minutę M. Bergas turėjo šansą persverti rezultatą, tačiau to padaryti nepavyko. Rezultatas 0:0.

Nors pavojingėsnes sitaucijas kūrė Švedijos futbolininkai, tačiau statistika teigia, kad daugiau laiko su kamuoliu praleido mekskiečiai. Jie atliko ir daugiau smūgių.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo Meksikos rinktinės futbolininkai, tačiau 50-ą minutę S. Larssonas perdavė kamuolį Ludwigui Augustinsonui, kuris smūgiavo į vartus. Kamuolys dar atsimušė į vartininko G. Ochoa alkūnę, tačiau krypties nepakeitė ir atsidūrė vartų tinkle. Rezultatas 0:1.

Po pelnyto įvarčio Meksikos rinktinės gynyba pasimetusi ir švedai rengė ne vieną pavojingą ataką. 54-ą minutę  L. Augustinsonas vėl pabandė savo laimę, tačiau kamuolys lėkė virš vartų.

Iš karto po to S. Larsonas patyrė traumą ir jis iš aikštės išneštas iš aikštės. Jį 57-ą minutę pakeitė Gustavas Svenssonas. Po dviejų minučių M. Bergas gavo į šoną nuo Meksikos žaidėjo, tačiau veiksmas nebuvo tyčinis.

Ir jau 60-ą minutę po Meksikos klaidos į greitą ataką pasileido M. Bergas. Jį neleistinai stabdė Hectoras Moreno. Jis, už kietą pražangą baudos aikštelėje, gavo geltoną kortelę, o į Meksikos vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys. Jį realizuoti 62-ą minutę stojo A. Granqvistas ir šaltakraujiškai kamuolį leido į viršutinį vartų kampą. Rezultatas 0:2.

65-ą minutę buvo atliktas pirmasis keitimas Jesusą Gallardo pakeitė Marco Fabianas

Po kelių minučių M. Bergui prireikė medicininės pagalbos. Jį 68-ą minutę turėjo pakeisti Isaacas Kiese Thelinas.

Meksika bandė gelbėtis rungtynėse. 70-ą minutę Javieras Hernandezas po baudos smūgio spyrė vartų link, tačiau kamuolys lėkė virš vartų.

Visiškas nesusipratimas! Švedijos rinktinė įmetė kamuolį į žaidimą, tačiau Edsonas Alvarezas jį nukreipė į savus vartus. Rezultatas triuškinantis – 0:3.

75-ą minutę keitimas Meksikos rinktinėje. Andresą Guardado pakeitė Jesusas Manuelis Corona, o 80-ą minutę atliktas paskutinis keitimas Švedijos rinktinėje – Albiną Edalą pakeitė Oscaras Hiljemarkas.

Meksikiečiai bandė švelninti skirtumą. 81-ą minutę J. Hernandezas siuntė kamuolį vartų link, tačiau C. Vela nesugebėjo nukreipti jo į vartus.

86-ą minutę meksikietis Miguelis Layunas gavo geltoną kortelę. Švedijos rinktinė rungtynių pabaigoje tiesiog stengėsi apsikingti nuo Meksikos atakų. 88-ą minutę švedas Mikaelis Lustingas gavo geltoną kortelę. Po minutės paskutinį keitimą atliko meksikiečiai – Miguelį Layuną pakeitė Oribe Peralta.

Prie antrojo kėlinio buvo pridėto sketurios minutės. Meksikiečiai žaidė aktyviai, tačiau nė viena ataka nesibaigė pavojingai ir teisėjo švilpukas įtvirtino tai, kad Švedijos rinktinė pateko į aštuntfinalį. Po kelių minučių pasibaigė susitikimas tarp Vokietijos ir Pietų Korėjos, kurio rezultatas pradžiugino meksikiečius – jie taip pat žais atkrintamosiose.

Geriausiu susitikimo žaidėju buvo paskelbtas L. Augustinssonas, kuris įmušė pirmąjį įvartį.

Iki susitikimo pabaigos Meksikos rinktinė bent statistiškai atrodė geriau, nes daugiau laiko praleido su kamuoliu, atliko daugiau smūgių, tačiau tai nesutrukdė Švedijai jų nugalėti.

Meksika – Švedija 0:3

50` [0:1] Ludwig Augustinsson

62` [0:2] Andreas Granqvist (11m. baudinys)

74` [0:3]  Edson Alvarez (į savo vartus)