2018.06.27 08:03

Charakterį rodę islandai atsisveikino su pasaulio futbolo čempionatu

Arnas Šarkūnas, LRT.lt2018.06.27 08:03

Rostove Islandijos futbolo rinktinė turėjo labai daug noro ir progų, tačiau paversti jų įvarčiais nesugebėjo. Ne pagrindinė Kroatijos futbolo rinktinės sudėtis privertė pasiduoti vikingus rezultatu 2:1 (0:0) bei taip užkirto kelią jiems prasibrauti į kitą etapą.

Islandijos rinktinė čempionatą pradėjo puikiomis lygiosiomis su Argentinos komanda, tačiau vikingų ragai kiek aplūžo rungtynėse su Nigerija – europiečiai nusileido rezultatu 0:2.

Tačiau po tokio šalto dušo dar viskas buvo įmanoma, mat Rostove rungtynėse su Kroatija jiems reikėjo pergalės. O tai padaryti prieš vietą kitame etape ir praktiškai pirmą vietą grupėje užsitikrinusią Kroatiją padaryti buvo įmanoma. Kad Kroatija įveikiama, Heimiro Hallgrimssono komanda parodė atrankoje ir į šį pasaulio čempionatą.

Beje, trys Islandijos žaidėjai galėjo pasijusti kaip namuose – Sverriras Ingasonas, Ragnaras Sigurdssonas ir Bjornas Sigurdarsonas žaidžia Rostove.

Tiesa, varžovų forma – išties gera. Šie Zlatko Daličiaus vyrai pirmajame susitikime 2:0 įveikė Nigeriją, o paskutinėse rungtynėse net 3:0 parklupdė Argentiną. Jei būtų pavykę laimėti prieš Islandiją ir nepraleisti įvarčio, ši komanda būtų tapusi vos ketvirtąją ekipa, kuri grupių etapą baigė su trimis pergalėmis ir „sausais“ vartais. Prieš tai tai buvo padariusi Brazilija 1986 m. Meksikoje, Italija 1990 m. namie vykusiame čempionate ir Argentina 1998 m. Prancūzijoje.

Komandos rungtynes pradėjo tokiomis sudėtimis:

Rungtynių teisėjas – ispanas Antonio Mateu.

Lyginant su praėjusiomis rungtynėmis, Islandijos rinktinės sudėtyje – trys pasikeitimai: vietoj Kari Arnasono, Ruriko Gislasono ir Jono Bodvarssono – Sverriras Ingasonas, Johannas Gudmundssonas ir Emilis Hallfredsonas.

Tuo metu Kroatijos rinktinė šias rungtynes pradėjo visiškai pasikeitusia sudėtimi. Lyginant su praėjusiomis rungtynėmis, Kroatijos rinktinės sudėtyje – tik du tą dvikovą pradėję žaidėjai: Luka Modričius ir Ivanas Perišičius.

Tačiau kad islandams lengviau nebus, paaiškėjo nuo pirmųjų minučių, kai kroatai pradėjo spausti savo varžovus.

Per pirmas 10 minučių jie kamuolį valdė net 77 proc. laiko, tačiau visos jų atakos atsimušdavo į Islandijos gynybos sieną.

Šiauriečius kroatai stabdė ir pražangomis – 12-ą minutę Marko Pjaca alkūne užvožė už jo buvusiam Birkirui Bjarnasonui. Galingą smūgį gavęs islandas apsipylė krauju, o incidento kaltininkas buvo nubaustas geltona kortele.

Šiam islandui pagalbos vėl reikėjo 20-ą minutę, tačiau medikai sugebėjo sustabdyti kraujavimą ir žaidėjas galėjo grįžti į aikštę.

Per pirmas 25-ias minutes kroatai kamuolį kontroliavo net 73 proc. laiko, tačiau pavojingesnes progas kūrė būtent islandai.

26-ą minutę vienas jų žaidėjas iš aikštės krašto įmetė kamuolį į baudos aikštelę, kur jo laukė keli komandos draugai, tačiau Hoerduro Magnussono smūgis buvo netaiklus.

Prabėgus pusvalandžiui, po Mateo Kovačičiaus pražangos prieš Emilį Hallfredssoną teisėjas skyrė baudos smūgį link kroatų vartų. Prie kamuolio stojęs Gylfis Sigurdssonas stipriu smūgiu išbandė Lovre Kaliničių, kuris žaidė patikimai.

37-ą minutę Ivanas Perišičius pamėgino laimę smūgiuojant į islandų vartus, tačiau smūgis nepavyko.

40-ą minutę iš G. Sigurdssono puikų perdavimą gavęs Alfredas Finnbogasonas smūgiavo prie pat vartų. Kokia neišnaudota proga...

Per likusį kėlinio laiką islandai turėjo dar kelias puikias progas pasižymėti. Pirma po L. Kaliničiaus klaidos Birkiras Bjarnasonas pamėgino pasiųsti kamuolį į vartininko paliktus vartus, tačiau pats Kroatijos rinktinės vartų sargas sugebėjo neutralizuoti pavojų.

Jau teisėjo pridėto laiko pabaigoje Aronas Gunnarssonas puikiu smūgiu išbandė L. Kaliničių, tačiau jis sužaidė idealiai ir pasiuntė kamuolį už galinės linijos. Kampinį realizavę islandai nieko nepasiekė ir teisėjas paskelbė kėlinio pabaigą. 0:0 ir labai pozityviai Islandijos rinktinės sirgalius nuteikiantis kėlinys.

Būtent šiauriečiai per pirmą rungtynių pusę tris kartus smūgiavo į vartų plotą (kroatai – 0) bei tris kartus prie šalia vartų (kroatai – 2). Tiesa, kroatai kamuolį kontroliavo 63 proc. laiko.

Antrasis kėlinys vėl prasidėjo aktyviu kroatų spaudimu, kuris čia pat galėjo atnešti vaisių. 52-ą minutę Milanas Badeljis pataikė į skersinį.

Tas pats kroatas jau po minutės po gero komandos draugo perdavimo pasiuntė kamuolį į vartus. Jokių šansų vartininkui.

Tačiau islandai toli gražu negalvojo, kad tai gali reikšti pabaigą – jau 56-ą minutę Sverriras Ingasonas smūgiu galva pamėgino pasiųsti kamuolį į vartus, tačiau jis atsimušė į skersinį.

Bandydami susigrąžinti viltis patekti į kitą etapą, islandai ir vis dažniau pažeisdavo taisykles. Emilis Hallfredssonas už pražangą prieš Marko Pjačą ir Alfredas Finnbogasonas už pražangą prieš L. Kaliničių buvo nubausti geltonomis kortelėmis.

65-ą minutę aikštę paliko Luka Modričius, kurį pakeitė Filipas Bradaričius.

Likus žaisti 20 minučių buvo atliktas ir antrasis keitimas šios komandos sudėtyje – M. Pjačą pakeitė Dejanas Lovrenas. Keitimas buvo atliktas ir Islandijos rinktinės sudėtyje – Ragnarą Sigurdssoną pakeitė Bjoernas Sigurdarsonas.

Islandai pradėjo žaisti vis aukščiau ir 73-ią minutę buvo netoli tikslo, kai Alfredas Finnbogasonas skersavo kamuolį į vartus, tačiau Birkiras Bjarnasonas šanso neišnaudojo.

Tačiau čia pat išlyginti rezultatą pavyko. D. Lovrenas baudos aikštelėje sužaidė ranka ir teisėjas nedvejodamas paskyrė 11 metrų baudinį. Jo realizuoti stojęs G. Sigurdssonas nesuklydo ir pasiuntė kamuolį į vartus. 1:1 ir atgijusios islandų viltys.

Po to islandai bandė kaip išmanydami, tačiau sau palankaus rezultato nesugebėjo pasiekti.

O aistros kilo. 83-ią minutę už kitą pražangą J. Gudmundssoną geltona kortele buvo nubaustas Tinas Jedvajas. Už minutės įspėtas buvo ir B. Saevarssonas.

Beje, rungtynių pabaigoje abu treneriai nusprendė išnaudoti savo likusius keitimus: 81-ą minutę M. Kovačičių pakeitė Ivanas Rakitičius. Islandijos rinktinėse sudėtyje Alfredą Finnbogasoną – Albertas Gudmundssonas, o B. Bjarnasoną – Arnoras Ingvi Traustasonas.

90-ą minutę Emilio Hallfredssono klaidą išnaudojo kroatas Ivanas Perišičius, kuris pasiuntė kamuolį į vartus.

Jis taip užtikrino savo komandai pirmąją vietą D grupėje, nes laiko islandams išsigelbėti ir atidaryti duris į kitą etapą tiesiog nebebuvo. Kitame etape ji susitiks su Danijos rinktine.

Kitose D grupės rungtynėse Argentina nugalėjo Nigeriją bei žengė į kitą etapą.

Kroatai kamuolį kontroliavo 59 proc. laiko, tačiau atliko mažiau smūgių į vartus – 2 prieš 6, bei smūgių apskritai – 13 prieš 17. Tad Kroatai kamuolį kontroliavo 59 proc. laiko, tačiau atliko mažiau smūgių į vartus – 2 prieš 6, bei smūgių apskritai – 13 prieš 17. Tad gerai atakavusiems islandams koją pakišo būtent nesėkmingas progų realizavimas.

Islandija – Kroatija 1:2

53` [0:1] Milan Badelj

76` [1:1] Gylfi Sigurdsson (11 metrų baudinys)

90` [1:2] Ivan Perisic