Peru pasaulio futbolo čempionatą baigė su trenksmu

Antradienį C grupės paskutinėse rungtynėse Australija turėjo šansą patekti į atkrintamąsias varžybas, tačiau pralaimėjo Peru rinktinei rezultatu 0:2 (0:1). Australijos rinktinė čempionatą pabaigė turėdama 1 tašką, o Peru – 3.

Kitame susitikime Prancūzija ir Danija sužaidė lygiosiomis 0:0. Tai pirmosios nulinės lygiosios šiame čempionate.

Pietų amerikiečiai prieš pirmąjį savo pasirodymą po 36 metų pertraukos turėjo daug vilčių, kurias nubraukė du „Los Incas” pralaimėjimai rezultatu 0:1 tiek Danijai, tiek Prancūzijai.

Tad šįkart Ricardo Garecos treniruojamus Peru futbolininkus vedė į priekį ir noras Rusijoje gausiai susirinkusiems savo sirgaliams padovanoti ir pirmąjį įvartį šiame čempionate.

Tuo metu australai po įtemptos kovos nusileido Prancūzijos ekipai ir sužaidė lygiosiomis 1:1 su Danijos vienuolike

B. Van Marwijkas, AFP/Scanpix nuotr.

Sočyje vyksiančiame susitikime Berto Van Marwijko treniruojamai komandai, panašu, kad nepadės traumą patyręs puolėjas Andrew Nabboutas.

Rungtynes šios komandos pradėjo tokiomis sudėtimis:

Rungtynių teisėjas – rusas Sergejus Karasevas.

Australijos rinktinės startinėje sudėtyje vienintelis pasikeitimas – traumą patyrusį A. Nabboutą pakeitė Tomis Juricas. Australijos treneris Bertas van Marwijkas prieš susitikimą sakė, kad tokį jo pasirinkimą nulėmė žaidėjų pasiruošimas rungtynėms.

Peru rinktinėje atlikti du pakeitimai: Andersonas Santamaria gynybinėje linijoje pakeitė Alberto Rodriguezą, o Renato Tapia aikštėje pasirodė vietoje Pedro Aquino.

Reuters/Scanpix. nuotr.

Per pirmąsias penkias žaidimo minutes aktyvesni puolime buvo Australijos rinktinės futbolininkai. Pavojingiausią ataką rungtynių pradžioje sukūrė pirmą kartą startinėje buvęs australas T. Juričius. Jis smūgiavo į vartus iš arti, tačiau Peru rinktinės vartininkas Pedro Gallese sugavo kamuolį.

10-ą rungtynių minutę Australijos rinktinės kapitonas Mile Jedinakas norėdamas periimti aukštai siųstą Peru rinktinės perdavimą netyčia įspyrė priešininkų futbolininkui Christianui Cuevai į veidą. Už šį veiksmą jis gavo geltoną kortelę. Tiesa, ši geltona kortelė buvo svarbi Australijai galvojant apie galimą patekimą į atkrintamąsias varžybas. Jei ji turėtų tiek pat taškų kiek Danija, tada būtų skaičiuojamas praleistų ir įmuštų įvarčių santykis. Jei jis būtų lygus, tada būtų skaičiuojama, kiek geltonų, raudonų kortelių turi komandos.

Australijos futblininkai pirmąsias 15-a minučių dominavo rungtynėse, tačiau tai nepadėjo įmušti įvarčio ir jau 18-ą minutę Peru rinktinė išsiveržė į priekį. Andre Carrillo tolimu smūgiu nuginklavo vartininką, kuris nespėjo kamuolio atmušti. Tiesa, Australijos rinktinės trenerių štabas bei žaidėjai teigė, jog dar ankstyvoje šios atakos stadijoje, vienas iš Peru žaidėjų buvo nuošalėje, tačiau ji nebuvo užfiksota. Teisėjas nusprendė VAR sistema nesinaudoti.

Po įvarčio Australijos rinktinė dar aktyviau pradėjo pulti Peru vartus, tačiau ir priešininkai įgavo daugiau pasitikėjimo savimi,dažniau atsidurdavo prie Australijos vartų.

25-ą minutę Peru rinktinė vėl surengė greitą ataką, kurios smaigalyje atsidūrė P. Guerrero, kuris siuntė kamuolį į vartus, tačiau jį lengvai sugavo vartininkas.

Po kelių minučių  australas Tomas Rogičius apsivarė penkis Peru žaidėjus ir smūgiavo į vartus, tačiau kamuolį atrėmė vartininkas P. Gallese.

Australijos rinktinei Peru vartai tarsi užburti. 34-ą minutę T. Rogičius tarsi ant lėkštutės patiekė kamuolį Robbie Kruse, kuris buvo visiškai priešais vartus. Vartininkas jau neturėjo galimybės atmušti šio kamuolio, tačiau net du Peru žaidėjai pasiaukojančiai gynėsi ir uždarė visus kelius vartų link.

41-ą minutę Australijos rinktinė atliko baudos smūgį. Į baudos aikštelę Aaronas Mooy`us siuntė kamuolį, Trentas Sainsbury jį lietė galva, tačiau didesnio pavojaus smūgis nesukėlė. Iš karto po to priešingoje aikštės pusėje Peru turėjo tokią pačią progą, tačiau jos taip pat neišnaudojo.

Antroji geltona kortelė susitikime parodyta pirmojo kėlinio pabaigoje. Ją užsidirbo Peru rinktinės žaidėjas Yoshimaras Youtunas, kuris aikštės viduryje kietai prasižengė prieš Matthew Leckie.

Prie pirmojo kėlinio teisėjas nusprendė pridėti vieną minutę, per ją didesnių gaisrų prie abiejų koamandų vartų nekilo.

Pirmajame kėlinyje 54 proc. laiko su kamuoliu praleido Australijos rinktinė (Peru – 46 proc.), Varų link australai atliko 6 smūgius, o futbolininkai iš Pietų Ammerikos – 3.

Peru komandoje iš karto po pertraukos padarytas pirmasis keitimas – Y. Yotuną pakeitė Pedro Aquino Sanchezas.

Antrasis kėlinys prasidėjo pakankamai ramiai. 50-ą minutę Peru rinktinės kapitonas P. Guerrero įspyrė kamuolį į Australijos vartus. Australų svajonė patekti toliau vis labiau tolo.

Rueuters/Scanpix nuotr.

Po to beveik iš karto Australijos futbolininkai kėlė kampinį prie Peru vartų. M. Jedinakas smūgiavo galva į vartus, tačiau kamuolys lėkė tiesiai į vartininką.

53-ą minutę atliekamas pirmasis Australijos rinktinės keitimas. Vietoje T. Juričiaus į aikštę išėjo Australijos futbolo legenda Timas Cahillas, o 58-ą minutę į aikštę atėjo jauniausias šio čempionato žaidėjas – australas Danielis Arzani, jis pakeitė R. Kruse.

T. Cahillo atėjimas į aikštę atnešė teigiamų vaisių Australijos rinktinei. Šis žaidėjas per kelias minutes turėjo mažiausiai dvi progas įmušti, tačiau abu kartus Peru rinktinės gynyba veikė tiksliai.

Jaunasis Australijos žaidėjas D. Arzani 60-ą minutę gavo geltoną kortelę.

63-ą minutę atliktas priverstinis keitimas Peru komandoje. Traumą patyrusį R. Tapią pakeitė Paolo Hurtado.

Rungtynių pabaigoje daugėjo pražangų ir žaidimas darėsi vis kietesnis. Australijos rinktinė antrą geltoną kortelę antrame kėlinyje gavo T. Rogičius 66-ą minutę. Australai vis aktyviau spaudė Peru rinktinę prie savo vartų. Smūgį į vartus atliko ir jauniausias Australijos žaidėjas, tačiau kamuolys skriejo stipriai virš vartų.

71-ą minutę Australija ir vėl turėjo gerą šansą įmušti savo įvartį, tai galėjo padaryti T. Cahillas, tačiau jam pritrūko tikslumo.

T. Rogičių 72-ą minutę pakeitė Jacksonas Irvine`as, o Peru komandoje keitimas buvo atliktas 79-ą minutę. A. Carrillo savo vietą aikštėje užleido Wilderiui Cartegenai. Iš karto po keitmo dar vieną kortelę gavo P. Hurtado.

Pietų Amerikos rinktinė vos neįmušė savo trečiojo įvarčio, tačiau Peru rinktinės žaidėjo spirtas kamuolys atsimušė į virpstą. 83-ą minutę Australija dar turėjo šansą įmušti įvartį, tačiau D. Jedinako smūgiuotas kamuolys lėkė virš vartų.

Likus dviems minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos, australas Markas Milliganas gavo geltoną kortelę. Australijai šiame susitikime reikėjo stebuklo, kad persvertų rezultatą.

Prie antrojo kėlinio buvo pridėtos 4 minutės. Per jas abi komandos nesukūrė pavojingų atakų. Peru sirgaliai tribūnose dainavo pergalės dainas, o teisėjo švilpimas įtvirtino rezultatą 0:2.

Geriausiu susitikimo žaidėju paskelbtas pirmojo įvarčio autorius Andre Carrillo.

Australija – Peru 0:2

18` [0:1] Andre Carrillo

50` [0:2] Paolo  Guerrero.