2018.06.25 20:10

Futbolo drama: paskutinę sekundę įvartį įmušusi Saudo Arabija pravirkdė M. Salah ir Egiptą

Eglė Zubriūtė, LRT.lt2018.06.25 20:10

Pirmadienį A grupės rungtynėse paskutinę sekundę pergalę prieš Egiptą rezultatu 2:1 (1:1) išplėšė Saudo Arabijos rinktinė.  Po susitikimo Egipto lyderis Mohamedas Salah neslėpė ašarų, o kartu su juo tribūnose verkė ir Egipto sirgaliai.

Azijiečiai jau pirmosiose čempionato rungtynėse 0:5 buvo sutriuškinti rusų, o vėliau ir 0:1 nusileido UrugvajuiTokiu pat rezultatu šiems Pietų Amerikos atstovams pralaimėjo ir Egiptas. Itin prastai tose rungtynėse žaidę „faraonai“ vėliau patyrė ir skaudų šeimininkų smūgį – 1:3.

Tačiau motyvacijos Afrikos atstovai turi – jie siekia pirmosios pergalės turnyro istorijoje, mat tiek 1934 ir 1990 metų kampanijos buvo itin nesėkmingos. Beje, paskutinis įvartis iš žaidimo buvo pelnytas dar 1934 metais. Pirmadienį daug tikimasi ir iš komandos lyderio Mohamedo Salah.

Taip pat įdomu, ar Volgograde vykstančiose rungtynėse žaidžia vartininkas Essamas El-Hadyry, kuris tapo seniausiu žaidėju pasaulio čempionato istorijoje. Šiam egiptiečiui – 45-eri.

Jis pasirodo todėl, kad Juano Antonio Pizzi komanda yra išretinta traumų – neaišku dėl Ali Al-Bulaihi, Omaro Hawsawi ir Mansoorio Al-Harbi dalyvavimo rungtynėse. Tuo metu Hectoro Cuperio komanda tikrai bando smagia nata užbaigti šį Rusijoje vykstantį čempionatą.

Rungtynes rinktinės pradeda tokiomis sudėtimis:

Susitikimo pradžią paskelbė teisėjas iš Kolumbijos Wilaras Roldanas. Prasidedant rungtynėms Volgograde čia oro temperatūra siekė net 35 laipsnius.

Rungtynės prasidėjo ramiai. Jokių pavojingų atakų nebuvo sukurta, o kamuolys dažniausiai spardomas aplink aikštės vidurį.

Per 10 minučių abi komandos kamuolį valdė po lygiai laiko, vienintelė Saudo Arabija atliko smūgių vartų link. Vieninetelis kampinis buvo keltas prie Egipto vartų.

15-ą minutę įvyko įdomesnė ataka, kai Salemas Al-Dawasari pabėgo su kamuolliu į priekį, tačiau Egipto gynėjams spėjus grįžti į gynybą, jis buvo priverstas smūgiuoti iš toli. Kamuolys skriejo virš vartų.

Egipto rinktinės atakas kūrė Mohamedas Salah, tačiau iš jo kamuolį Saudo Arabijos žaidėjai lengvai atimdavo arba jis atsidurdavo nuošalėje.

Po gana nuobodžios pradžios 22-ą rungtynių minutę savo įvartį įmušė M. Salah. Egiptietis išbėgo į priekį už nugaros palikdamas du Saudo Arabijos žaidėjus ir vienas atsidūrė prieš vartininką, kuris dar išbėgo iš vartų, tačiau M. Salah kamuolį meistriškai perkėlė per jį ir įspyrė antrąjį įvartį šiame čempionate.

25-ą minutę M. Salah galėjo pakartoti tą patį scenarijų, tačiau šį kartą vartininkas tiksliai išbėgo iš vartų, o egiptiečio siųstas kamuolys nuriedėjo šalia vartų virpsto.

Egipto rinktinės žaidėjai, po įmušto įvarčio, pradėjo aktyviau žaisti puolime. Saudo Arabijos treneris J. Pizzi, matydamas savo rinktinės žaidimą, netvardė pykčio ir nuspyrė šalia šoninės linijos stovėjusius vandens buteliukus.

Saudo Arabijos rinktinė susikūrė pavojingą progą ir 37-ą minutę Salmanas Al-Farajas atliko pavojingą smūgį į vartus, tačiau kamuolį blokavo Ahmedas Hegazi.

Netikėtumas. Yassero Al-Shahrani spyrė kamuolį netoli baudos aikštelės, tačiau jį ranka blokavo Ahmedas Fathi. Teisėjas neabejodamas paskyrė 11 metrų baudinį. Jį stojo mušti Fahadas Al-Muwalladas, tačiau baudinį atrėmė vyriausias istorijoje čempionato žaidėjas – vartininkas E. El-Hadary.

Vėliau šiam žaidėjui prireikė pagalbos, nes koją sutraukė mėšlungis, tačiau rungtynes jis galėjo tęsti.

Prie pirmojo kėlinio buvo nuspręsta pridėti 3 minutes. Jau per pridėtą laiką buvo paskirtas antrasis 11 m. baudinys į Egipto vartus. Egiptietis Ali Gabras baudos aikštelėje už rankos traukė prieš tai baudos smūgio neįmušusį F. Al-Muwalladą. Vėliau teisėjas suabejojo savo sprendimu ir pasinaudojo vaizdo peržiūros galimybe, tačiau po jos savo sprendimo nepakeitė ir prasižengusiam egiptiečiui skyrė geltoną kortelę.

Šeštą pridėto laiko minutę  S. Al-Farajas realizavo 11 m. baudinį. Tai pirmasis Saudo Arabijos įvartis šiame čempionate.

Septintąją pridėto laiko minutę Egipto komandoje buvo atliktas pirmasis keitimas – Amras Warda pakeitė Abdallah Saidą.

Pirmajame kėlinyje visose statistinėse srityse dominavo Saudo Arabijos žaidėjai. Jie daugiau laiko praleido su kamuoliu, atliko daugiau smūgių.

Patvirtintais duomenimis šį susitikimą stadione stebėjo  37 tūkst. žmonių.

Saudo Arabija antrąjį kėlinį pradėjo užtikrinčiau, tačiau nesukūrė pavojingų atakų, 57-ą minutę egiptietis Trezeguetas smūgiavo galva į vartus, tačiau kamuolys lėkė šalia virpsto.

63-ą minutę M. Salah vėl iš aikštės gilumos gavo kamuolį kitoje priešininkų aikštės pusėje, tačiau Saudo Arabijos vartininkas greičiau pribėgo prie kamuolio ir palaidojo viltis sukurti pavojingą ataką.

Antrasis keitimas Egipto rinktinėje įyko 64-ą minutę – Marwaną Mohseną pakeitė Ramdanas Sobhi, o po minutės įvyko pirmasis keitimas Saudo Arabijos rinktinės gretose. H. Bahebri pakeitė Muhannadas Assiri.

68-ą minutę Saudo Arabijos žaidėjas Hussainas Al-Moqahwi siuntė galva kamuolį į vartus, tačiau Egipto rinktinės vartininkas buvo vietoje ir atmušė kamuolį į užribį. Saudo Arabijos rinktinė užsidirbo kampinį, po kurio taip pat smūgiavo į vartus, tačiau patyręs egptietis vartininkas ir vėl teisingai pasirinko savo poziciją.

Sužaidus pusę antrojo kėlinio galima drąsiai teigti, kad daugiau progų mušti įvartį susikūrė Saudo Arabijos žaidėjai. 73-ą minutę A. Fathy prasižengdamas stabdė S. Al-Dawsri. Buvo paskirtas baudos smūgis į Egipto vartus, tačiau kamuolys lėkė stipriai virš vartų.

76-ą minutę Egipto žaidėjai į savo ataką įjungė ir susitikimo teisėją. Į jo kojas atsitrenkė kamuolys, tačiau teisėjas nesutriko ir šiek tiek paspyrė kamuolį neutralia kryptimi.

Susitikimui artėjant į pabaigą žaidėjai ėmė žaisti atviresnį futbolą, su aštresnėmis atakomis. 79-ą minutę antrasis keitimas atliktas Saudo Arabijos komandoje. F. Al-Muwalladą pakeitė Yahya Al-Shehri, o 81-ą minutę atliktas paskutinis keitimas Egipto komandos gretose – Treziguetą pakeitė Mahmoudas Hassanas.

83-ą minutę vienas prieš vartus atsidūrė M. Salah tačiau jo spirtą kamuolį atmušė Saudo Arabijos vartininkas Yasseras Al-Mosailemas. Vėliau tą patį bandė pakartoti ir vėl, tačiau jis atsidūrė nuošalėje.

Antroji geltona kortelė buvo parodyta 86-ą minutę egiptiečiui A. Fathi už neleistiną varžovo stabdymą baudos aikštelėje.

Prie antrojo kėlinio teisėjas nusprendė pridėti 4 minutes. Joms beveik pasibaigus prie egiptiečių vartų kilus sumaiščiai kamuolį į vartus pasiuntė S. Al-Dawsari. Egiptui nebeliko laiko sukurti atsakymo. Po šio įvarčio Egipto lyderis M. Salah netramdė ašarų kaip ir sirgaliai arenos tribūnose.

Geriausiu rungtynių žaidėju paskelbtas M. Salah.

Saudo Arabijos rinktinė beveik pagal visus rodiklius buvo pranašesnė už Egiptą. Ji kėlė 7 kampinius, kai Egipto rinktinė tik 2, atliko 22 smūgius, o Egiptas tik 8. Kamuolio kontrolės skirtumas taip pat nėra mažas. Saudo Arabijos žaidėjai su juo praleido 62 proc. laiko, egiptiečiai kamuolį kontroliavo atitinkamai 38 proc, laiko.

Egiptas – Saudo Arabija 1:2

22` [1:0] Mohamed Salah

45+6` [1:1] Salman Al-Faraj

90+5` [1:2] Salemas Al-Dawsari