2018.06.22 17:18

Vangiai rungtynes pradėję brazilai tik rungtynių pabaigoje palaužė Kosta Riką

Arnas Šarkūnas, LRT.lt2018.06.22 17:18

Pirmajame rungtynių su Kosta Rika kėlinyje brazilai atrodė lyg nesavi ir sunkiai rezgė atakas. Nors ir atkuto po didžiosios pertraukos, pirmojo įvarčio reikėjo laukti iki 91-osios minutės. Čia pat dar kartą varžovus nubaudusi „Selecao“ iš Sankt Peterburgo išsivežė itin brangius tris taškus, o puikiai besigynusios Kosta Rikos svajos apie kitą etapą išgaravo it dūmas. Galutinis rungtynių rezultatas – 2:0 (0:0).

Pirmosios rungtynės šiame pasaulio futbolo čempionate brazilams nesusiklostė taip, kaip tikėjosi ir jie, ir šios rinktinės sirgaliai. Nors akylai šveicarų prižiūrėta „Selecao“ ir neturėjo daugybės progų pasižymėti, tačiau galiausiai Philippe Coutinho 20-ą minutę meistrišku smūgiu iš toli pralaužė varžovų gynybos sieną.

Antrajame kėlinyje Šveicarijos komanda rezultatą išlygino ir neleido brazilams itin daug galvoti apie pergalingą įvartį. Tad Tite vadovaujama ekipa šį penktadienį turėjo reabilituotis prieš savus sirgalius. O komandos – kelyje tikrai nelengvai įveikiama Kosta Rikos rinktinė. Nors Oscaro Ramirezo auklėtiniai pirmose rungtynėse ir nusileido serbams, tačiau aikštėje atrodė tiesiog puikiai.

Tiesa, tai jau ne ta komanda, kuri nustebino prieš ketverius metus, kai nugalėjo Anglijos, Italijos ir Urugvajaus grupėje bei vėliau pasiekė ketvirtfinalį. O ir žaidžiant su Brazilija jų rezultatas nežiba – „Los Ticos“ laimėjo vos kartą per 10 susitikimų.

Tačiau šįkart pramušti Keyloro Navaso ginamus vartus brazilams gali būti sudėtinga, nes neaišku, ar komandai galės padėti pagrindinis komandos atakų lyderis Neymaras, prieš kurį šveicarai prasižengė net 10 kartų – per pastaruosius 20 metų nei vienas žaidėjas pasaulio čempionate nesulaukė tokios aktyvios varžovų „globos“. Dėl to ir vaizdo teisėjo neįsikišimo, anot brazilų, nebe pražangos pasibaigusioje rezultatyvioje šveicarų atakų – šie pietų amerikiečiai buvo itin pikti ir net kreipėsi į FIFA.

Neymaras, AFP/Scanpix nuotr.

O smūgių išvargintas Neymaras nors antradienį ir negalėjo tęsti treniruotės, tačiau paskutiniai pranešimai nuteikė neblogai. Nereikėtų pamiršti ir to, kad būtent dešinės pėdos kaulo lūžis kur kas anksčiau užbaigė jo sezoną Paryžiaus PSG klube, o pražangomis pažymėtas mūšis su šveicarais buvo pirmasis rimtas išbandymas po 4 mėnesių pertraukos.

Šįkart Sankt Peterburgo stadiono aikštėje su panašiomis situacijomis tvarkysis olandas Bjornas Kuipersas. O ir pats Neymaras buvo pilnai pasirengęs rungtynėms.

Komandos rungtynes pradėjo tokiomis sudėtimis:

Palyginti su pirmosiomis rungtynėmis, Brazilijos sudėtyje – vienas pasikeitimas: vietoj gynėjo Danilo kitas gynėjas Fagneris.

Tuo metu Kosta Rikos sudėtyje taip pat vienas pasikeitimas: vietoje gynėjo Francisco Calvo – Bryanas Oviedo.

Komandos rungtynes pradėjo trumpa žvalgyba, o pirmąją progą jau trečią minutę turėjo Philippe Coutinho, kai smūgiu iš toli išmėgino Keyloro Navaso budrumą.

13-ą minutę po Cristiano Gamboa perdavimo jau Kosta Rikos žaidėjas Celso Borgesas turėjo progą pasiųsti kamuolį į vartus, tačiau smūgis buvo šiek tiek netaiklus.

Per pirmąsias 15-a minučių vieną smūgį į vartų plotą atliko būtent Kosta Rikos rinktinė, tačiau kamuolį kontroliavo tik 34 proc. laiko ir patikimai gynėsi. Tiesa, daug to kartais net per didelio dėmesio gavo Brazilijos rinktinė lyderis Neymaras – prieš jį, kaip ir pirmosiose rungtynėse su Šveicarija, buvo itin dažnai prasižengiama.

Prabėgus pirmosioms 25-ioms minutėms, brazilai kur kas dažniau, bet gana pasyviai ir be didesnio entuziazmo rengė atakas, kurios greitai baigdavosi be didesnio pavojaus.

26-ą minutę kamuolys atsidūrė vartuose, tačiau pažeidus taisykles – Gabrielis Jesusas buvo nuošalėje.

Čia pat ir pavojingas Philippe Coutinho perdavimas Neymarui bei šio puolėjo pavojingas prasiveržimas, tačiau K. Navasas sužaidė itin patikimai. Panašu, kad brazilai pagaliau prabudo ir surado silpnesnę vietą Kosta Rikos gynyboje – atakos vis dažniau organizuotos kairiuoju aikštės kraštu.

34-ą minutę laimę pamėgino ir Willianas, tačiau smūgis buvo itin netaiklus

Pirmajame kėlinyje likus žaisti 5 minutes, smūgiu iš toli išgriauti Kosta Rikos gynybos sieną pamėgino Marcelo, tačiau K. Navasas vėl žaidė itin patikimai.

Baigiantis kėliniui Kosta Rika po standartinės situacijos galėjo sukurti kažką pavojingesnio, tačiau jiems išnaudoti progos nepavyko.

Pirmajame kėlinyje nieko įdomesnio nesukūrusi Brazilija kamuolį kontroliavo 65 proc. laiko, 7 kartus smūgiavo prie vartų (Kosta Rika – 3) bei kartą smūgiavo į vartų plotą (Kosta Rika – 0). Beje, „Selecao“ surengė net 31-ą ataką, kai Kosta Rika atakavo 9 kartus. Tačiau aikštėje ir toliau 0:0 bei gana vangus bei niekuo neišsiskiriantis Brazilijos rinktinės žaidimas – Tite tikrai turėjo ką pasakyti per ilgąją pertrauką.

Kad išvados buvo padarytos, buvo matyti jau nuo pat pirmųjų antrojo kėlinio minučių.

Aktyviai pirmoje dvikovos pusėje žaidusį Willianą pakeitęs Douglas Costa įliejo gyvybės komandos žaidime ir „Los Ticos“ užklupo tikras brazilų atakų uraganas. 49-ą minutę Neymaras pamėgino savo laimę, tačiau Kosta Rika apsigynė.

Po minutės šią ekipą jau gelbėjo vartų konstrukcija – G. Jesusas smūgiavo galva, tačiau kamuolys atsimušė į skersinį.

Čia pat ir Ph. Coutinho turėjo savo progą. Šiaip ne taip apsigynusioje Oscaro Ramirezo komandoje – keitimas: 54-ą minutę Marco Ureną pakeitė Christianas Bolanosas.

58-ą minutę Ph. Coutinho galingu smūgiu išmėgino K. Navasą, tačiau Kosta Rikos ir Madrido „Real“ vartų sargas šiose rungtynėse žaidė be klaidų.

Sužaidus valandą brazilų žaidimas vis gerėjo, o atakos tapo vis pavojingesnės.

68-ą minutę Tite nusprendė sustiprinti savo ekipos puolimą – vietoje Paulinho aikštėje pasirodė Roberto Firmino. Po 4 minučių puikią progą turėjo Neymaras – jis perėmė kamuolį prie baudos aikštelės prieigų ir pamėgino K. Navasą pričiupti tolimu smūgiu, tačiau kamuolys skriejo prie vartų. Kokia neišnaudota proga!

Per likusias 15 minučių Kosta Rikos sudėtyje buvo atlikti du keitimai – Cristianas Gamboa ir Davidą Guzmaną atitikinamai pakeitė Francisco Calvo ir Yeltsinas Tejeda.

Puikią gynybą demonstravę „Los Ticos“ prisidirbo 78-ą minutę, kai buvo užfiksuota pražanga prieš baudos aikštelėje buvusį Neymarą. Tačiau rungtynių arbitras Bjornas Kuipersas po vaizdo peržiūros nusprendė, kad 11 metrų baudinio nėra. Likus žaisti 10 minučių Neymaras už kamuolio trenkimą į veją buvo nubaustas geltona kortelę, o jį gynęs Ph. Coutinho taip pat užsidirbo kortelę.

Rungtynėse likus 5 minutėms už laiko tempimą buvo įspėtas Johnny Acosta.

Teisėjas pridėjo net 6 minutes. Jau pirmąją prapildomo laiko minutę R. Firmino kamuolį iš baudos aikštelės krašto perdavė į jos vidurį, kur G. Jesusas pamėgino kamuolį „apdirbti“, tačiau čia pat Ph. Coutinho galingai įsiveržė į laisvą plotą ir įsūdė kamuolį varžovų vartus. 1:0 ir panašu, kad brazilai jau gali džiaugtis.

Pačioje rungtynių pabaigoje – 8-ą pridėto laiko minutę – Douglas Costa sėkmingai skersavo į baudos aikštelę, o ataką užbaigė Neymaras – 2:0 ir itin brangūs trys taškai kišenėje. O Kosta Rika po antrojo pralaimėjimo čempionate nebeturi šansų patekti į kitą turnyro etapą.

Nors rungtynes pradėjo itin vangiai, tačiau antrajame kėlinyje brazilai parodė, kad parako turi. Iš viso rungtynėse ši Pietų Amerikos vienuolikė net 23 kartus siuntė kamuolį link vartų (Kosta Rika – 4). 9 smūgiai skriejo prie vartų (Kosta Rikos – 4), o tiek pat – 9 smūgiai – grasino ir vartų plotui (Kosta Rika smūgių į vartų plotą neatliko). Naudingiausiu rungtynių žaidėju buvo išrinktas 69 proc. kamuolį valdžiusios Brazilijos žaidėjas Ph. Coutinho.

Brazilija – Kosta Rika 2:0

90`+1 [1:0] Ph. Coutinho

90`+8 [2:0] Neymaras

Šį penktadienį dėl vietos kitame etape taip pat kovos Islandija – Nigerija ir Šveicarija – Serbija. Šias rungtynes stebėkite per LRT TELEVIZIJĄ ir naujienų portale LRT.lt.