Sportas

2018.06.22 15:35

Problemose paskendusiai Brazilijai laimės nesuteikia net futbolo batalijos

LRT.lt2018.06.22 15:35

Nėra geresnio Brazilijos entuziazmo ar jo trūkumo barometro dėl pasaulio futbolo čempionato nei Jorge Rudge gatvė Rio de Žaneire, kuri 2018 metais neįtikėtinai tyli ir blanki.

Kas ketverius metus, keli mėnesiai prieš prasidedant pasaulio futbolo čempionatui, kurį Brazilija yra laimėjusi daugiausiai kartų – 5, šios gatvės gyventojai vakarais piešia grafičius ir kabina geltonas ir žalias vėliavėles tarp apšvietimo stulpų. Tai daroma viename iš Rio de Žaneiro mikrorajonų, kuris vadinamas „Vila Isabel“ – jame gyvena daugiausiai darbininkų klasės žmonės.

Šioje gatvėje būdavo ir didelis ekranas, per kurį žiūrimos rungtynės, o ant scenos pasirodydavo garsūs muzikantai. Tačiau tai vyko anksčiau, bet ne šiemet. Jorge Rudge gatvė sulaužė keturių dešimtmečių tradiciją ir 2018 čempionatui savo gatvės nepuošė, rašo naujienų portalas „New York Times“.

„Mes laimėjome gražiausios gatvės apdovanojimą čempionato metu penkis kartus, tačiau šiemet aš nesu taip susidomėjęs čempionatu“, – sako ilgametis garsiosios gatvės gyventojas Jarbas Ramosas.

Pasaulio čempionato metu brazilai po truputį atsigauna po kelerius metus trukusios krizės, didelių smurto proveržių, kurie niokojo šalį. Su nerimu ir baime laukiama spalio mėnesį vyksiančių prezidento rinkimų.

Reuters/Scanpix nuotr.

J. Ramosas teigia, kad aplinkiniai tapo žiauresni. Per pirmuosius 2018 metų mėnesius, Rio de Žaneiro valstijoje vidutiniškai buvo nužudoma 15 žmonių kiekvieną dieną.

Birželio mėnesį „Datafolha“ paskelbta apklausa atskleidžia, kad net 53 procentai brazilų šiais metais nėra susidomėję pasaulio futbolo čempionatu. Tai aukščiausias procentas kada nors užfiksuotas šalyje nuo tokių tyrimų pradžios 1994 metais.

„Pasaulio čempionatas yra susijęs su nacionaliniu pasididžiavimu, o krizė, prasidėjusi 2014 metais, stipriai paveikė futbolo sirgalių norą palaikyti savo rinktinę“, – sako tyrimų bendrovės „Dibradoras“ atstovė Renata Mendoca.

Tad niūri dvasia Jorge Rudge gatvėje nėra išimtis. Mieste nedaug brazilų pasikabino savo šalies vėliavas, iškėlė geltonus ir žalius ženklus ant savo langų, kartais mieste pravažiuoja mašinos, ant kurių uždėtos Brazilijos vėliavos, kurių dažniausiai netrūkdavo per pasaulio čempionatą.

Taip pat sirgaliai nepamiršo gėdingo Brazilijos pralaimėjimo čempionate namuose 2014 metai Vokietijai, kai šeimininkai buvo sutriuškinti rezultatu 7:1. Dabar Brazilijos rinktinė turi darbais įrodyti, jog gali laimėti.

Optimizmo nesuteikė ir pirmosios Rusijoje vykstančio čempionato rungtynės – jose brazilai sužaidė lygiosiomis su Šveicarijos komanda.

Penktadienį per LRT KULTŪRĄ ir naujienų portale LRT.lt žiūrėkite, ar pavyks brazilams iškovoti pirmąją pergalę čempionate.