Gerai besigynę Irano futbolininkai patys išleido tašką iš savo rankų

Du įvarčius pirmojoje Ispanijos nacionalinės rinktinės dvikovoje šiame pasaulio futbolo čempionate su Portugalija įmušęs Diego Costa savo taiklių smūgių sąskaitą padidino ir rungtynėse su Irano ekipa. Tiesa, šią jo progą sukūrė patys varžovai, kurie pirma gynėsi, o paskui parodė, kad ir moka užpulti. Teisėjui neįskaičius jų įvarčio rungtynės baigėsi europiečių naudai rezultatu 1:0 (0:0).
SIPA/Scanpix nuotr.

Maroko skriaudėjų Irano futbolininkų antrojo rato pirmosiose rungtynėse laukė kur kas rimtesnis varžovas – pirmąsias rungtynes su portugalais rezultatu 3:3 pabaigę ispanai. O Iranui uždavinys šiose 43 tūkst. žmonių talpinančioje Kazanės arenoje vykstančioje dvikovoje paprastas – išsilaikyti turnyrinės lentelės viršuje.

Kur kas niūresnės nuotaikos „La Roja“ stovykloje – pirmojoje turnyro dvikovoje 2010 metų pasaulio čempionai išsivežė tik tašką, o puolėjo Diego Costos indėlį nubraukė neužtikrintas Davido de Gea žaidimas.

D. de Gea, Reuters/Scanpix nuotr.

Įdomu, kaip Juleną Lopetegui vyriausiojo trenerio pareigose prieš pat čempionato pradžią pakeitusiam Fernando Hierro pavyko išspręsti komandos problemas ir paruošti dvikovai prieš sėkmingai rungtyniaujančią Irano reprezentacinę komandą.

Carlosas Queirozas taip pat turėjo spręsti galvosūkius savo komandos gynyboje – jis prarado svarbų gynėją Roozbehą Cheshmį, o tai didelis nuostolis prieš prasidedant itin svarbioms turnyro rungtynėms, tačiau nežibanti ispanų gynyba galėjo padėti iš Kazanės išsivežti bent tašką.

Komandos rungtynes pradėjo tokiomis sudėtimis:

Ispanijos gretose, lyginant su pirmosiomis rungtynėmis turnyre, įvyko du pasikeitimai – vietoj įvartį pelniusio Nacho aikštėje rungtynes pradėjo po Čempionų lygos finale patirtos traumos atsigaunantis Dani Carvajalis. Puolime Kokę pakeitė Lucas Vazquezas.

Šis susitikimas ypatingas Ispanijos rinktinės gynėjui Gerardui Pique, kuriam rungtynės su Iranu yra šimtosios vilkint rinktinės marškinėlius – jis įžengė į klubą, kuriame yra ir komandos draugai Sergio Ramosas, Andresas Iniesta, Davidas Silva ir Sergio Busquetsas.

Irano gretose šį vakarą buvo trys naujokai – praėjusiose rungtynėse nuo jų pradžios nežaidė Majidas Hosseinis, Saeidas Ezzatollahi ir Mehdi Taremis.

Rungtynių teisėjas urugvajietis Andres Cunha paskelbė rungtynių pradžią, kurią kur kas efektyviau ir guviau pradėjo ispanai, o Irano futbolininkai jau nuo pirmųjų rungtynių užsidarė gynyboje.

Per pirmąsias 20 minučių ispanai kamuolį valdė 77 proc. laiko, o Iranas tiesiog gynėsi ir neleido užsidegti nei vienam didesniam gaisrui prie savo vartų. Beje, antruoju numeriu žaidusi Irano rinktinė panašų žaidimą propagavo ir draugiškose rungtynėse su Lietuvos komanda birželio pradžioje Maskvoje.

25-ą minutę nuginkluoti Irano vartų sargą Alirezą Beiranvandą galėjo Davidas Silva, tačiau jo realizuotas baudinys nors ir po rikošeto, tačiau atsidūrė vartininko rankose.

Sužaidus beveik pusvalandį progą vėl turėjo D. Silva, kuris po sumaišties baudos aikštelėje smūgiavo per save, tačiau smūgis nepavyko ir kamuolys skriejo virš vartų.

Ispanai kamuolį kontroliavo net 73 proc., tačiau atliko tik vieną smūgį į varžovų vartų plotą.

Kėlinys pažymėtas ir nešvariu Diego Costos žaidimu – jis užlipo ant Irano vartininko kojos, kai jis kamuolį turėjo rankose. Rungtynių nepuošiantis epizodas. Tas pats Ispanijos rinktinės puolėjas dar kelis kartus prasižengė prieš Irano žaidėjus, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo.

A. Cunha pridėjo tris minutes, o paskutinę kėlinio minutę A. Iniesta turėjo puikų šansą, tačiau jo neišnaudojo.

Per itin nuobodų pirmąjį kėlinį ispanai smūgiavo 10 kartų link varžovų vartų – 5 smūgiai buvo blokuoti, 4 skriejo šalia vartų, o tik vienas smūgis buvo reali grėsmė. Tuo metu Irano futbolininkai dukart smūgiavo šalia vartų.

Antrajame kėlinyje žiūrovai neišvydo nieko naujo – ispanai ir toliau puolė, o Irano futbolininkai gynėsi.

50-ą minutę 70 proc. laiko kamuolį kontroliavę ispanai turėjo neblogą progą – Sergio Busquetsas iš toli stipriu smūgiu išmėgino Alirezo Beiranvando budrumą, tačiau vartininkas buvo savo vietoje ir puikiai atlaikė stiprų bei sudėtingą smūgį.

Po trijų minučių po kamuolio įmetimo iš baudos aikštelę Karimas Ansarifardas tolimu smūgiu pamėgino nukreipti kamuolį į vartus, tačiau jis skriejo prie pat vartų.

Dar po minutės itin prastai sužaidė iranietis Raminas Rezaeianas, kuris pamėgino išmušti kamuolį toliau nuo vartų, tačiau jo smūgiuotas kamuolys atšoko nuo D. Costos kelio ir įskriejo į vartus.

62-ą minutę – staigmena iš Irano! Kamuolys atsidūrė D. de Gea vartuose, tačiau visgi po vaizdo teisėjo panaudojimo buvo užfiksuota nuošalė.

Likus žaisti 20 minučių itin pavojinga proga prie Irano vartų, tačiau gynėjas šiaip ne taip sugebėjo savo kūnu neleido patekti kamuoliui į vartus.

Čia pat įvyko ir keli taktiniai keitimai: Ehsanas Haji Safi vietą aikštėje užleido Miladui Mohammadiui, Karimą Ansarifardą – Alirezas Jahanbakhshas, o Ispanijos gretose Andresą Iniestą ir Lucasą Vazquezą atitinkamai pakeitė Koke ir Marco Asensio.

Likus žaisti vos 10 minučių Vahidas Amiri puikiai apžaidė G. Pique, kamuolį pasiuntė į baudos aikštelę, kur Mehdi Taremi galėjo jį nukreipti į vartus galva, tačiau smūgiavo virš skersinio. Beje, prieš šią ataką V. Amiri išvydo geltoną kortelę prieš save už grubų žaidimą.

Likus žaisti tas pats V. Amiri buvo pakeistas – vietoj jo aikštėje pasirodė Samanas Ghoddosas. Likus minutei buvo pakeistas ir vienintelio įvarčio autorius D. Costa – jį pakeitė Rodrigo.

Per teisėjo pridėtas 4 papildomo laiko minutes Iranas dar surengė porą neblogų atakų, tačiau to buvo maža, o Omidas Ebrahimi prieš save išvydo geltoną kortelę.

Per rungtynes ispanai net 17 kartų mėgino laimę – 6 smūgiai skriejo prie vartų, trys – į vartų plotą, o 8 buvo blokuoti. Irano futbolininkai į vartus smūgiavo 5 kartus, tačiau nei vienas smūgis nebuvo nukreiptas į vartų plotą. Europiečiai taip pat 69 proc. laiko kontroliavo kamuolį.

Puikiai besigynę iraniečiai turėjo ne vieną progą, puikiai gynėsi, tačiau po naudingiausiu rungtynių žaidėju išrinkto D. Costos smūgio buvo priversti pripažinti varžovų pranašumą.

Iranas  Ispanija 0:1

54` [0:1] Diego Costa