Grubias klaidas darę ir vangiai žaidę lenkai neprilygo Senegalui

Paskutinėse pirmojo rato H grupės rungtynėse Lietuvos kaimynai lenkai įmušė į savo vartus ir rezultatu 1:2 (0:1) nusileido Senegalo rinktinei. Tai pirmoji afrikiečių pergalė pasaulio čempionate.

Pirmosiose H grupės rungtynėse užfiksuota staigmena – Kolumbija pralaimėjo Japonijai 1:2.

Nors Lenkijos rinktinė pasaulio čempionate niekada nebuvo pralaimėjusi Afrikos komandai, tačiau dažniausiai su jomis buvo sužaidžiama 0:0.

Abi rinktinės turi aiškius lyderius, kurie šį sezoną pasižymėjo klubiniame futbole. Lenkijoje – Robertas Lewandowskis gindamas Miuncheno „Bayern“ spalvas, Bundesligoje įmušė daugiausiai įvarčių – 29. Senegalo žvaigždė Sadio Mane atstovaudamas „Liverpool“ klubui įmušė 20 įvarčių: 10 Čempionų lygoje ir čia nusileidžia tik Cristiano Ronaldo (15).

Šis čempionatas Lenkijai – aštuntas, bet paskutinį kartą jie šiame turnyre žaidė dar 2006 metais. Lenkija tik kartą laimėjo savo pirmąsias rungtynes pasaulio čempionate 1974 metais prieš Argentiną rezultatu 3:2, tais pačiais metais lenkai į namus parsivežė bronzos medalius, tokį pat pasiekimą jie pakartojo ir 1982 metais.

Senegalui tai antrasis pasaulio čempionatas. Pirmą kartą jame šalis žaidė dar 2002 metai, kai nuėjo iki ketvirtfinalio, tačiau jame pralaimėjo Turkijos rinktinei. Tuomet pirmosiose grupės rungtynėse Senegalas rezultatu 1:0 nugalėjo Prancūzijos rinktinę.

S. Mane atrankos rungtynėse komandoje atliko daugiausiai rezultatyvių perdavimų (3), tačiau tik Diafra Sakho įmušė daugiau nei vieną įvartį. Senegalo treneris Aliou Cisse`as buvo rinktinės kapitonas 2002 metų pasaulio futbolo čempionate.

R. Lewandowskis pasaulio čempionato atrankoje įmušė daugiausiai įvarčių (16), o tai sudarė daugiau nei pusę visų Lenkijos įvarčių. Kaimynų rinktinės treneris lenkas Adamas Nawalka kaip žaidėjas taip pat yra pasirodęs šiame čempionate dar 1978 metais ir žaidė penkeriose iš šešerių Lenkijos rungtynių.

Rungtynes komandos pradės tokiomis sudėtimis:

Lenkui R. Lewandowskiui šios rungtynės – 96 nacionalinės rinktinės sudėtyje.  Jakubui Blaszczykowskiui tai – 100 rungtynės.

Rungtynių pradžią paskelbė teisėjas iš Bahreino Nawafas Shukrallas. Rungtynes abi rinktinės pradėjo ramiai, vyravo trumpi perdavimai aikštės viduryje. Per pirmąsias 10 minučių kiek daugiau pavojingų situacijų sukūrė Senegalo žaidėjai.

Grzegorzas Krychowiakas 12 minutę gavo geltoną kortelę dėl to, kad šiurkšiai prasižengė prieš M`Baye Niangą, tačiau Senegalo baudos smūgis skriejo toli nuo vartų. 18 minutę M. Niangas vėl turėjo proga pasižymėti, tačiau kamulio nenukreipė tiksliai į vartus.

Pirmąsias 20 minučių žaidimas vyko apylygiai. Lenkai žaidė labiau taktinį futbolą, o Senegalo žaidėjai stengėsi priešininkus įveikti greičiu. 20 minutę gerą šansą pataikyti į vartus turėjo Kamilis Grosickis, tačiau jo galva muštas kamuolys skriejo virš vartų.

Per pirmąsias 30 minučių su kamuoliu dažniau buvo Lenkijos rinktinė (61 proc.), tačiau abi rinktinės yra atlikusios po du smūgius vartų link.

Senegalas 33 minutę surengė pavojingą ataką, kurios smaigalyje atsidūrė Biramas Dioufas, tačiau buvo užfiksuota nuošalė.

35 minutę įvyko susidūrimas tarp Senegalo žaidėjų. Lenkijos žaidėjai išmušė kamuolį į užribį, kad žaidimas būtų sustabdytas ir būtų suteikta medicininė pagalba. Jos prireikė ne tik afrikiečiams, bet ir ankstesniame epizode skausmingai su priešininku susidūrusiam J. Blaszczykowskiui. Keitimų neprireikė.

Sadio Mane 37 minutę perdavė kamuolį Idrissai Gueye, kurio spirtas kamuolys atsimušė į lenko Thiago Cioneko koją. Būtent nuo jo kamuolys įskriejo į savo vartus. Tai ne pirmas įvartis šiame čempionate į savo vartus.

Prie pirmojo kėlinio teisėjas nusprendė pridėti 2 minutes, tačiau per jas abi rinktinės nieko nesukūrė.

Primajame kėlinyje daugiau laiko su kamuoliu praleido Lenkijos futbolininkai, tačiau smūgių vartų link dvigubai daugiau atliko senegaliečiai (Senegalas – 4, Lenkija – 2).

Antrąjį kėlinį Lenkijos rinktinė pradėjo pasikeitusia sudėtimi. Vietoje J. Blaszczykowskio į aikštę žengė Janas Bednarekas, tačiau tik prasidėjus žaidimui jis stipriai susitrenkė galvą atsimušęs į priešininką. Jam prireikė medikų pagalbos, tačiau vėliau jis sugrįžo į aikštę.

Salifas Sane šalia baudos aikštelės pargriovė su kamuoliu buvusį R. Lewandowskį ir gavo geltoną kortelę. Baudos smūgį stojo mušti Lenkijos rinktinės kapitonas. Kamuolys skriejo tiesiai į vartų viršutinį kampą, tačiau Senegalo vartininkas Khadimas N`Diaye jį atmušė.

Po Senegalo žaidėjų klaidos prie savo vartų, 56 minutę lenkas Lukaszas Piszczekas turėjo galimybę išlyginti rezultatą, tačiau smūgiavo šalia vartų.

60 minutę Lenkijos košmaras tęsėsi. Po lenkų klaidų virtinės, iš užribio grįžęs M. Niangas perėmė kamuolį ir pasileido lenkų vartų link, vartinikas, kuris buvo toli nuo savo vartų, nesugebėjo sugauti kamuolio ir senegalietis, aplenkęs vartininką, mušė kamuolį į tuščius vartus. Lenkijos žaidėjai čia įžvelgė taisyklių pažeidimą, tačiau teisėjas su tuo nesutiko.

Beveik iš karto po įvarčio Senegalo rinktinėje atliktas keitimas. Vietoje M. Dioufo aikštėje pasirodė Cheikh H`Doye.

Lenkijos sirgaliai taip pat nusivylę. Stadione girdimas pavienis švilpimas. Lenkijos žaidėjai 70 minutę galėjo sušvelninti rezultatą. Po L. Piszczeko perdavimo į vartus smūgiavo Arkadiuszas Milikas, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

Idrissa Gueye 72 minutę gavo geltoną kortelę. Senegalo treneris prašė savo auklėtinių išlaikyti turimą persvarą ir žaisti gynybinio tipo futbolą.

Antrajam kėliniui persiritus į antrąją pusę, komandose pasipylė keitimai. 73 minutę įvyko antrasis keitimas Lenkijos rinktinėje Arkadiuszą Miliką pakeitė Dawidas Kownackis, o 75 minutę Senegalo rinktinės atstovas M. Niangas pasiprašė keitimo dėl traumos. Jį pakeitė Moussa Konate. 83 minutę L. Piszczekas pakeistas Bartoszu Bereszynskiu.

Lenkijos rinktinė 86 minutę sušvelnino rezultatą. Po standartinės situacijos įvartį įmušė Grzegorzas Krychowiakas. Iš pradžių buvo kilę klausimų ar įvartis nebuvo įmuštas iš nuošalės, tačiau po vaizdo peržiūros įvartis buvo įskaitytas.

88 minutę buvo atliktas paskutinis keitimas Senegalo rinktinėje, vietoje Alfredo N`Diaye aikštėje pasirodė Cheikhou Kouyate.

Prie antrojo kėlinio buvo nuspręsta pridėti 4 minutes. Per jas lenkai nesugebėjo išlyginti rezultato.

Lenkija 59 proc. laiko valdė kamuolį, taip pat atliko 10 smūgių vartų link (Senegalas – 8) taip pat lenkai tiksliau dalinosi kamuoliu (84 proc. – lenkai, 81 proc – senegaliečiai).

Geriausiu rungtynių žaidėju buvo išrinktas vienintelis šiose rungtynėse įvartį įmušęs senegalietis M`Baye Niangas.

Lenkija – Senegalas 1:2

35` [0:1]  Thiago Cionek (įvartis į savo vartus)

60` [0:2]  M`Baye Niang

86` [1:2] Grzedorz Krychowiak