Sportas

2018.06.19 13:03

Pasaulio futbolo čempionato šventė Kaliningrade: o kas po jos?

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.06.19 13:03

Pasaulio futbolo čempionatas vyksta 12 skirtingų Rusijos stadionų, o artimiausias lietuviams – Kaliningrade esantis stadionas, kuriame vyks keturios grupių rungtynės. LRT žurnalistas Edvardas Špokas apsilankė šiame mieste ir teigia, kad didžioji dalis vietinių gyventojų čempionatu džiaugiasi, tačiau dažnai kyla klausimas, kas bus po jo? Miesto remontui ir stadionui skirti milijonai, tačiau abejojama, kad po to modernus stadionas dar bus naudojamas.

„Tiems, kurie mėgsta futbolą, čempionatas savame mieste palaima, o tiems, kurie jo ir šurmulio nemėgsta, Kaliningrado valdžia rungtynių dienomis netgi siūlo išvykti iš miesto, kad netektų ilgai stovėti spūstyse“, – pasakoja žurnalistas.

Miesto centras atiduodamas sirgaliams, pavyzdžiui, prieš Kroatijos ir Nigerijos rungtynes buvo juokaujama, kad jis labiau priminė ne Rusiją, o Kroatiją, nes miesto centras buvo pilnas kroatų, jų vėliavų ir šūksnių. Kai kuriems gyventojams sunkumų gali sukelti tai, jog rungtynių dieną centre uždaromas automobilių eismas arba taikomi smarkūs eismo ribojimai.

Kaip teigia E. Špokas, mieste galima pamatyti kareivius, „Omon“ pareigūnus ir policininkus. Oficialiai nėra skelbiama, kiek policijos pareigūnų yra sutelkta, tačiau vietiniai teigia, jog į Kaliningradą atvyko policininkų iš kitų Rusijos vietovių.

„Visi džiaugiasi, kad pagrindinės gatvės yra suremontuotos, namai miesto centre nudažyti, sutvarkyti. Gatvės tebetvarkomos, tačiau didžiausias galvos skausmas bus stadionas, nes neaišku, kas bus su juo. Jame bus tik ketverio rungtynės, o stadionui išleista 250 mln. eurų“, – vietinių gyventojų rūpesčiais dalinasi E. Špokas.

Kalbama, kad stadionas bus sumažintas, nes Kaliningrado sritis pati neturi pinigų jo išlaikymui. Vietiniai bijo, kad atsitiks tokia pati situacija kaip su Sočiu, kur pastatų kompleksai buvo palikti stovėti apleisti. Pats stadionas pastatytas pelkėje, todėl prieš jo statybą buvo atvežta daug smėlio, taip pat buvo kalami specialūs poliai.

Plačiau apie tai – „Laba diena, Lietuva“ pokalbyje su E. Špoku.