Švedijos rinktinė po realizuoto baudinio įveikė P. Korėją

Pirmadienį antrajame F grupės susitikime Žemutinio Naugardo stadione Švedijos rinktinė po 11 metrų baudinio įveikė Pietų Korėjos rinktinę rezultatu 1:0 (0:0). Švedijos rinktinės treneris švedas Janne`as Anderssonas prieš rungtynes spaudos konferencijoje atsiprašė už tai, jog šnipinėjo P. Korėjos komandą jų pasiruošimo stovyklos metu Austrijoje

Sekmadienį jau įvyko šios grupės susitikimas, kuriame rezultatu 0:1 Vokietija pralaimėjo Meksikos rinktinei

Pietų Korėjos ir Švedijos rinktinės prieš tai niekada nebuvo susitikusios pasaulio čempionate. Už jo ribų Švedija ir Pietų Korėja tapusavyje žaidė keturis kartus. Du susitikimai baigėsi lygiosiomis, o kitus du kartus pergale džiaugėsi Švedijos futbolininkai.

Švedija pasaulio čempionate žaidžia po 12 metų pertraukos, o pakeliui į jį atkrintamosiose varžybose išmetė italus. Vieni iš pagrindinių žaidėjų Švedijos rinktinėje  – „Premier“ lygoje žaidžiantys futbolininkai. Šiame pasaulio čempionate nepamatysime vienos iš didžiausių šios Skandinavijos šalies žvaigždžių – Zlatano Ibrahimovičiaus, kuris per Europos futbolo čempionatą 2016 metais paskelbė apie savo karjeros pabaigą nacionalinėje rinktinėje.

Pietų Korėjos rinktinėje vienas iš svarbiausių žaidėjų Son Hueng Minas iš „Tottenham“ klubo.

Švedijai šis pasaulio čempionatas dvyliktas, bet šie turnyrai skandinavams neprasideda gerai – paskutinį kartą šio turnyro pirmąsias rungtynes Švedija buvo laimėjusi 1958 metai, kai čempionatas vyko Švedijoje. Tada jie rezultatu 3:0 nugalėjo Meksiką, su kuria Švedija susitiks ir šio čempionato grupių etape.

Azijiečiams šis čempionatas – dešimtas. Vienas iš svarbiausių jų tikslų – pagerinti 2014 metų pasaulio čempionate pasiektą rezultatą, kai iškeliavo iš Brazilijos po grupių etapo tik su vienu tašku kišenėje. Geriausias Pietų Korėjos pasiekimas – 2002 metais pasaulio čempionate, kuris vyko jų gimtinėje, grupių etape buvo aplenkta Portugalija, Lenkija ir JAV, o šešioliktfinalyje rezultatu 2:1 nugalėta Italija. Tik ketvirtfinalyje Pietų Korėja po baudinių serijos pralaimėjo Ispanijos rinktinei.

Rungtynes rinktinės pradėjo tokiomis sudėtimis:

Patvirtinus startines sudėtis  paaiškėjo, kad Pietų Korėjos rinktinės kapitonas Ki Sungyuengas pakilo į aštuntąją vietą tarp daugiausiai nacionalinėje rinktinėje susitikimu sužaidusių žaidėjų, jam – tai 103 rungtynės.

Joelis Aguilaras paskelbė rungtynių pradžią. Pirmosios rungtynių minutės buvo pakankamai atsargios, pavojingų atakų nesukūrė nei viena rinktinė. Stadione didžioji dalis žiūrovų su Švedijos rinktinės atributika. Neoficialiai duomenis, Pietų Korėjos sirgalių Rusijoje turėtų būti apie 3 tūkst., o švedų – apie 25 tūkst.

Per pirmąsias dešimt minučių ant vejos vyko kova dėl iniciatyvos, ją laimėjo Pietų Korėja, kuri daugiau laiko (63 proc.) valdė kamuolį.

Pirmoji geltona kortelė buvo parodyta jau 11 minutę korėjiečiui Kim Shin-Wookui, kuris prasižengė prieš švedą Albiną Egdalą. Iš karto po to kilo didžiausias pavojus Pietų Korėjos vartams, tačiau vartininkas Cho Hyun-Woo  sugavo kamuolį. Šis vartininkas nėra pagrindis Pietų Korėjos rinktinės sudėtyje ir netgi buvo įvardinamas kaip trečiasis pasirinkimas, apie pagrindinio vartininko traumas ar kitas problemas prieš rungtynes nebuvo skelbiama.

19 minutę pavojingą ataką prie Pietų Korėjos vartų surengė švedai. Iš šešių metrų atstumo į vartus smūgiavo Marcusas Bergas, tačiau vartininkas sugebėjo atmušti šį smūgį. Tiesa, po 20 minučių žaidimo tai buvo tik antras smūgis į vartus šiose rungtynėse, abu juos atliko Švedijos rinktinės žaidėjai. Korėjiečiai pavojingų atakų prie Švedijos vartų nesukūrė.

Trauma? Pietų Korėjos rinktinės žaidėjas Park Joo-Ho pašoko į viršų aikštėje, bandydamas atmušti kamuolį, tačiau nusileido susiėmęs ranka už kirkšnies. Futbolininkas negalėjo tęsti rungtynių toliau ir jį 28 minutę pakeitė Kim Min-Woo.

Po 30 minučių žaidimo kontrolę į savo rankas beveik visiškai perėmė Švedijos futbolininkai. Prieš čempionatą švedai buvo kaltinami tuo, jog muša per mažai įvarčių. Šiose rungtynėse per pirmąjį pusvalandį jie jau susikūrė kelias pavojinas atakas, tačiau įvarčio įmušti nepavyko.

Pirmajam kėliniui baigiantis abi komandos sukūrė pavojingesnes situacijas, kurios dažniausiai baigdavosi 11 metrų baudinio reikalavimu iš teisėjo. Nuo 42 minutės prie Pietų Korėjos vartų Švedijos futbolininkai surengė šturmą. M. Bergas atliko perdavimą prie pat vartų, tačiau jam tiksliai tai padaryti sutrukdė vartininkas.  Beveik iš karto Jangas Hyun-Soo šiurkščiai prasižengė prieš M. Bergą, tačiau teisėjas neskyrė 11 metrų baudinio, o buvo skirta tik bauda. Analogiška situacija atsitiko ir prie Švedijos vartų, čia teisėjas priėmė tokį patį sprendimą.

M. Bergas, Reuters/Scanpix nuotr.

Prie pirmojo kėlinio teisėjas nusprendė pridėti dvi minutes, per jas Švedija užgulė Pietų Korėjos vartus, tačiau įvarčio įmušti nepavyko. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 0:0.

Pirmajame kėlinyje daugiau laiko kamuolį valdė Švedijos rinktinė (61 proc.), ji atliko ir daugiau smūgių vartų link (Švedija – 8, o Pietų Korėja –1). Skandinavai taip pat kokybiškiau dalinosi kamuoliu nei Pietų Korėjos futbolininkai.

51 minutę švedas Sebastianas Larssonas skausmingai prasižengė prieš Koo Ja-Cheolį, kuriam užmynė ant blauzdos. Iš karto po to korėjietis pats turėjo puikią progą įmušti įvartį galva, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

56 minutę švedai sukūrė labai pavojingą situaciją prie Pietų Korėjos vartų, po to kai prasižengė Hee-Chan Hwangas. Sebastianas Larssonas kėlė kamuolį į baudos aikštelę ir kamuolį galva į vartus nukreipė Ola Toivonenas, tačiau Pietų Korėjos vartininkas atmušė kamuolį. Beveik iš karto kitoje aikštės pusėje Kim Min-Woo smūgis įvartus buvo blokuotas. 61 minutę pirmąją geltoną kortelę gavo Švedijos atstovas Viktoras Claessonas.

62 minutę Švedijos žaidėjai bandė mušti į vartus. Nukritus vartininkui, P. Korėjos žaidėjas Lee Youngas prasižengdamas stabdė švedą. Po vaizdo peržiūros teisėjas 65 minutę paskyrė 11 metrų baudinį, kurį stojo mušti Švedijos kapitonas Andreasas Granqvistas. Kapitonas šaltakraujiškai įmušė baudinį, o Pietų Korėjos vartininkas šoko į priešingą pusę nei skriejo kamuolys. Rezultatas 1:0. Beje, tai buvo pirmasis Švedijos įvartis pasaulio čempionate nuo 2006 metų.

Iš karto po įvarčio Pietų Korėjos rinktinėje atliktas keitimas. Kim Shin-Wooką pakeitė Jung Woo-Youngas, 71 minutę pirmasis keitimas buvo atliktas ir Švedijos komandoje. Albinas Ekdalas buvo pakeistas Oscaru Hiljemarku, o po dviejų minučių atliktas paskutinis keitimas Pietų Korėjos komandoje Koo Ja-Cheolį pakeitė Lee Seung-Woo.

Švedijos rinktinė siekė išsaugoti savo persvarą, todėl žaidimo tempas buvo sumažėjęs. Švedijos komandoje 77 minutę atliktas antrasis keitimas Ola Toivonenas buvo pakeistas Isaaca Kiese Thelinu, taip , galima manyti, buvo tausojamas vienas iš rinktinės lyderių. Dėl patirtos traumos 81 minutę Švedijos rinktinėje buvo pakeistas Sebastianas Larssonas, vietoj jo į aikštę įžengė Gustavas Svenssonas.

Pietų Korėja paskutinėmis rungtynių akimirkomis dar stengėsi užpulti Švedijos vartus, tačiau pavojingesnių situacijų jiems sukurti nepavyko. Prie antrojo kėlinio teisėjas nusprendė pridėti 4 minutes.

Per pridėtą laiką Pietų Korėjos rinktinė surengė pavojingą ataką prie Švedijos vartų, tačiau smūgis skriejo į virpstą. Pietų Korėjos rinktinės žaidėjai dar reikalavo Švedijos rinktinės atstovui fiksuoti žaidimą ranką, tačiau teisėjas šio sprendimo nepriėmė ir nusprendė nesinaudoti vaizdo peržiūros sistema. Rungtynės baigėsi rezultatu 1:0.

Šiose rungtynėse visiškai dominavo Švedijos rinktinė. Labiausiai į akis krinta smūgių į vartus statistika, nes Pietų Korėja neatliko nė vieno, o Švedija spyrė net 5 kartus. Iš viso smūgių vartų link Skandinavai atliko 15, kai Pietų Korėja – vos 4.

Geriausiu rungtynių žaidėju paskelbtas buvo 11 metrų baudinį realizavęs švedas Andreasas Granqvistas.

Švedija – Pietų Korėja 1:0

65` [1:0] Andreasas Granqvistas (11 m. baudinys).