2018.06.18 23:56

Maroko rinktinė padovanojo pergalę Iranui: įmušė įvartį į savo vartus

Eglė Zubriūtė, LRT.lt2018.06.18 23:56

Pirmosios Irano ir Maroko rungtynės pažymėtos netikėta Irano pergale jau per pridėtą teisėjo laiką rezultatu 1:0 (0:0). Maroko žaidėjas Azizas Bouhaddouzas netyčia galva nukreipė kamuolį į savo vartus ir taip palaidojo viltis Maroko rinktinei dar spėti išsigelbėti rungtynėse. Tai buvo pirmoji Irano pergalė pasaulio čempionate nuo 1998 metų.

Prieš tai tarpusavyje žaidė tik šių šalių vyrų paplūdimio ir salės futbolo komandos. Arenose žaidžiantys Irano atstovai šios sporto šakos čempionate nugalėjo marokiečius 2012 ir 2016 metais. Ant smėlio žaidžianti Irano komanda nukovė Maroką 2014 metais vykusiame tarptautiniame turnyre.

Tačiau pasaulio futbolo čempionate dalyvaujanti Irano vyrų futbolo rinktinė tokia sėkme pasigirti negalėjo – ji nebuvo iškovojusi nei vienos pergalės prieš varžovus iš Afrikos. Penktadienį beveik 65 tūkst. vietų Sankt Peterburgo stadione susitiko šios B grupės favoritėmis nelaikomos komandos.

Rungtynes abi komandos pradėjo tokiomis sudėtimis:

Arbitras iš Turkijos Cuneytas Cakiras paskelbė šių rungtynių pradžią.

Tiesa, Irano kapitonas Masoudass Shojaedi tapo pirmu Irano rinktinės žaidėju, kuris žaidė trijuose pasaulio čempionatuose.

Jau nuo pirmųjų susitikimo minučių Maroko rinktinės žaidėjai aktyviai spaudė Irano futbolininkus ir sukūrė keletą labai pavojungų situacijų.

10-ąją minutę Irano rinktinės žaidėjas Masoudas Shojaei`as gavo geltoną kortelę. Maroko žaidėjai nenustoja spausti priešininkų, kurie retai prisiliečia prie kamuolio ar pereina į varžovų aikštės pusę.

19 min. Mehdi Benatia sukūrė pirmą rimtesnę Maroko progą, bet smūgiavo kamuolį tiesiai į vartininko Alireza Beiranvando rankas.

Po 30 žaidimo minučių 67 proc. laiko kamuolį valdo Maroko rinktinė. Jų perdavimų tikslumas yra 81 proc, kai Irano žaidėjai gali pasigirti tik 44 proc. tikslumu.

30 minutę marokietis Amine`as Haritas pabandė įspirti įvartį, tačiau Irano vartininkas A. Beiranvandas atrėmė šį smūgį. Po keturių minučių Maroko žaidėjas Karimas El Ahamdi gavo geltoną kortelę. Maroko dominavimas rungtynėse mažėja.

43 minutę prie Maroko vartų pasidarė karšta. Maroko vartininkas blokavo netgi du smūgius į vartus, pirmąjį įvykdė Sardaras Azmounas, o antrąjį – Alirezas Jahanbakhshas.

Prie antrojo kėlinio buvo pridėtos papildomos dvi minutės, tačiau tai nepadėjo nė vienai komandai pasižymėti. Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių – 0:0.

Pirmajame kėlinyje Maroko rinktinė kamuolį valdė 63 proc. laiko, o Irano – 37 proc. Įdomu tai, kad smūgių į vartus ar į vartų pusę marokiečiai atliko daugiau – 8, tačiau Irano futbolininkai besibaigiant pirmajam kėliniui priartėjo prie priešininkų (6).

Antrajame kėlinyje Marokas bandė tęsti savo dominavimą rungtynėse. 47 minutę Irano rinktinės žvaigždė Alireza Jahanbahshis tyčia užmynė ant Maroko rinktinės žaidėjo kojos. Už šį veiksmą iranietis gavo geltoną kortelę.

56 minutę Irano žaidėjas Omidas Ebrahimi`as atsidūrė ant vejos, jam buvo suteikta medicininė pagalba. Rungtynėse vis daugėjo fizinių kontaktų tarp žaidėjų.

Antrajame kėlinyje pirmą keitimą 67 minutę atliko Irano rinktinė. Mehdi Taremis pakeitė Masoudą Shojaei.

Net du keitimai beveik iš karto buvo atlikti Maroko rinktinėje. Dėl traumos rungtynių negalėjo tęsti Azizas Bouhaddouzas, o jį 76 minutę pakeitė Ayoubas El Kaabi, Nordiną Amrabatą 75 minutę pakeitė brolis Sofyanas Amrabatas. Dar viena trauma? Irano rinktinės žaidėjas Omidas Ebrahimi buvo priverstas palikti aikštę. Jį pakeitė Pejmanas Montazeri.

Iki rungtynių pabaigos likus 10 minučių ir tiek, kiek pridės teisėjas, Maroko futbolininkas Hakimas Ziyechas smūgiavo į vartus, tačiau Irano vartininkas išliko budrus ir smūgį atrėmė. Irano futbolininkai ilgai nesidžiaugė, nes po keturių minučių dėl traumos aikštę paliko Irano rinktinės lyderis A. Hahanbakhshas, kuris šiame mače spėjo užsidirbti ir vieną geltoną kortelę. Futbolininką pakeitė Samanas Ghoddos. Šis keitimas buvo trečiasis Irano komandoje, tris keitimus atliko ir Maroko komanda.

Prie antrojo kėlinio teisėjas nusprendė pridėti šešias minutes. Karimas Ansarifardas jau per pridėtą laiką užsidirba geltoną kortelę.

Netikėtumas. Prieš paskutinę rungtynių minutę Irano žaidėjas pakėlė kamuolį po laisvo smūgio, o Maroko rinktinės žaidėjas Azizas Bouhaddouzas netyčia galva nukreipė kamuolį į savo vartus.

Rezultatas neatspindi statistikos – 64 proc. susitikimo laiko kamuolį kontroliavo Maroko rinktinė, o perdavimų tikslumo procentas viršijo 80 proc.. Marokas atliko daugiau nei 400 perdavimų, o Iranas – beveik 200. 13 smūgių vartų link ar į varų plotą nesėkmingai paleido Maroko žaidėjai, o Iranas smūgiavo 8 kartus.

Geriausiu rungtynių žaidėju buvo išrinktas Maroko rinktinės žaidėjas Amine`as Haritas.

Marokas – Iranas 0:1

96` [0:1] Azizas Bouhaddouzas (į savo vartus)

Visas FIFA 2018 rungtynes stebėkite per LRT – oficialų čempionato transliuotoją.