Sportas

2018.06.15 11:05

LRT paaiškino, kodėl nebuvo transliuotas FIFA 2018 atidarymo renginys

LRT.lt2018.06.15 11:05

Ketvirtadienį Rusijos pergale prieš Saudo Arabiją prasidėjo pasaulio futbolo čempionatas. Prieš jį tradiciškai buvo rengiama turnyro atidarymo ceremonija, tačiau jos transliacijos LRT žiūrovai nesulaukė. O tam priežasčių yra net keletas.

Atsakant į LRT žiūrovų klausimus dėl netransliuoto renginio, LRT nuomone, „negalima gretinti olimpinių žaidynių atidarymo su pasaulio futbolo čempionato atidarymu“. Tai visiškai skirtingi renginiai savo mastais – kai olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija trunka net keletą valandų, tai pasaulio futbolo čempionatas atidaromas vos per pusvalandį. 

Be to, nebuvo anonsuota, kad LRT transliuos FIFA 2018 atidarymo ceremoniją. Taip nutiko dėl pernelyg daug buvusių nežinomųjų. 

„Kad LRT transliuos pasaulio čempionato atidarymą, neanonsavome. Priežastis – iki paskutinės dienos tiksliai nežinomas scenarijus. Primename, kad birželio 14 d., ketvirtadienį, Lietuvoje buvo minima Gedulo ir vilties diena (...) Tokią svarbią Lietuvai dieną transliuoti nežinomo scenarijaus renginio nenorėjome. Manome, kad sprendimas pasiteisino, pasaulio čempionato atidarymas nebuvo didžiulio masto renginys, o tik kelių atlikėjų iš Didžiosios Britanijos ir Rusijos pasirodymas“, – teigia LRT atstovė ryšiams su visuomene Virginija Bunevičiūtė.

SIPA/Scanpix nuotr.

Per LRT TELEVIZIJĄ ketvirtadienį 17.30 val. buvo transliuojamos žinios. O per LRT KULTŪRĄ tuo metu tiesiogiai transliuotos Gedulo ir vilties dienai skirtos Šv. Mišios.

Beje, atidarymo ceremonijoje nebuvo išvengta ir akibrokštų.

„Detalė – pasirodymo viduryje atlikėjo Robbie Williamso parodytas vidurinis pirštas milijardinei auditorijai. Kaip tai būtų atrodę nacionalinio transliuotojo eteryje?“ – klausiama LRT išplatintame atsakyme.

LRT dar kartą dėkoja už skaitytojų nuomonę ir linki gerų įspūdžių žiūrint rungtynes per LRT – oficialų čempionato transliuotoją.