Sportas

2018.06.08 15:35

Australija – legendos ketvirtasis pasirodymas didžiojoje scenoje

15min.lt2018.06.08 15:35

Timas Cahillas Rusijoje bandys įsirašyti į pasaulio čempionatų istorijos metraščius šalia tokių vardų kaip Pele, Uwe Seeleris ir Miroslavas Kloze. 38-erių Australijos rinktinės veteranas gali tapti vos ketvirtuoju žaidėjų futbolo istorijoje, kuriam pavyktų pasižymėti keturiuose skirtinguose planetos čempionatuose.

T. Cahillas yra įmušęs beveik pusę visų Australijos įvarčių šiuose turnyruose: penkis iš vienuolikos.

2006-aisiais būtent šio puolėjo įvarčiai „The Socceroos“ padovanojo pirmąją pergalę pirmenybių istorijoje prieš Japoniją. Jis įmušė ir abu komandos įvarčius per papildomas Azijos atrankos varžybų rungtynes su Sirija. Ši pergalė atvėrė australams kelią į ketvirtą pasaulio čempionatą iš eilės.

Atrodė, kad praeities nuopelnai ir sugrįžimas į „Millwall“ klubą T. Cahillui garantuoja ramų gyvenimą ir šią vasarą, tačiau žibalo į ugnį netikėtai šliukštelėjo naujasis komandos vyriausiasis treneris Bertas van Marwijkas, pareiškęs, kad formuos komandą iš žaidėjų, kurie tuo metu bus geriausiai pasirengę pirmenybėms.

Visgi T. Cahillo pavardė yra tarp 23 žaidėjų.

Treneris

B. Van Marwijkas komandos vairą perėmė tik sausio mėnesį iš atranką sėkmingai įveikusio, bet pasitraukti nusprendusio vietos specialisto Ange Postecoglou. Įdomu, kad olandas Rusijoje taip pat turėjo žaisti su Saudo Arabijos rinktine, tačiau po sėkmingo pasirodymo atrankoje irgi netikėtai buvo atleistas.

Naujoje darbovietėje B. Van Marwijko tikslas – išgyventi grupės etape. Kaip laimėti, treneris moka. Prieš aštuonerius metus jis atvedė Nyderlandų rinktinę į pasaulio čempionato finalą, o atrankos varžybose su kur kas kuklesne Saudo Arabijos rinktine aplenkė australus, tad kaip niekas kitas puikiai žino šios komandos pliusus ir minusus.

Jis yra trečiasis olandų treneris, kuris vadovaus australams pasaulio čempionatuose. 2006-aisiais komandos vairą laikė Guusas Hiddinkas, 2010-aisiais Pimas Verbeekas.

Vartininkai

Anglijos „Premier“ lygoje žaidžiančio „Brighton“ narys Matas Ryanas rinktinėje pagrindinio vartininko poziciją užima nuo 2012-ųjų. Prieš trejus metus australams laimėjus Azijos pirmenybes jis buvo išrinktas geriausiu turnyro vartininku.

36-erių metų Bradas Jonesas bus pagrindinis M. Ryano dubleris ir pagaliau įgyvendins savo svajonę – 2010-ųjų metų planetos pirmenybes jis buvo priverstas praleisti po to, kai sūnui Lucai buvo diagnozuotas vėžys.

Gynėjai

Bene daugiausiai galvos skausmo treneriui kelianti grandis. B. Van Marwijko bandyta 3-4-3 schema atskleidė nemažai australų problemų ir išryškino esmines bėdas.

Trentas Sainsbury ir Mattas Jurmanas praleido kelias draugiškas rungtynes šiais metais, tačiau vyksta į Rusiją ir konkuruos dėl vietos sudėtyje su Milosu Degeneku ir Azizu Behichiumi.

Saugai

Žaidimo vadžios priklauso kapitonui Mile`ui Jedinakui ir Aaronui Mooy`ui, o atakų organizatoriaus funkcijas turėtų perimti Tomas Rogicius. „Queens Park Rangers“ narys Massimo Luongo taip pat gali sėkmingai išnaudoti savo greitą kojų darbą, o M.Jedinakas ir Jacksonas Irvine'as net gali atsitraukti į gynybą, jei to reikalaus situacija.

Puolėjai

Australams gali būti sudėtinga rasti kelius prie vartų žaidžiant su priešininkais, kurie turi galingas gynėjų linijas. Tomi Juricius įmušė šešis įvarčius atrankoje, o kartu su juo dėl vietos sudėtyje konkuruos T.Cahillas, Matthew Leckie ir pastarosiomis savaitėmis sėkmingai Edinburgo „Hibernian“ klube kartu su lietuviu Vykintu Slivka žaidęs Jamie Maclarenas.

Grupės rungtynės

Australijos rinktinė įsikurs Kazanėje ir C grupės kovas birželio 16-ąją pradės su Prancūzija. Po penkių dienų jų laukia mačas su danais, dar po penkių – su Peru.

Australijos rinktinės sudėtis

Vartininkai: Bradas Jonesas (Roterdamo „Feyenoord“, Nyderlandai), Matas Ryanas („Brighton“, Anglija), Danny Vukovicius („Genk“, Belgija).

Gynėjai: Azizas Behichas („Bursaspor“, Turkija), Milosas Degenekas („Yokohama F. Marinos“, Japonija), Matthew Jurmanas (Suvono „Samsung Bluewings“, Pietų Korėja), Jamesas Meredithas („Millwall“, Anglija), Joshas Risdonas („Western Sydney Wanderers“), Trentas Sainsbury (Ciuricho „Grasshoppers“, Šveicarija).

Saugai: Jacksonas Irvine'as („Hull City“, Anglija), Mile'as Jedinakas (Birmingemo „Aston Villa“, Anglija), Robbie Kruse („Bochum“, Vokietija), Massimo Luongo („Queens Park Rangers“, Anglija), Markas Milliganas („Al Ahli“, Saudo Arabija), Aaronas Mooy („Huddersfield Town“, Anglija), Tomas Rogicius (Glazgo „Celtic“).

Puolėjai: Danielis Arzani („Melbourne City“), Timas Cahillas („Millwall“, Anglija), Tomi Juricius („Luzern“, Šveicarija), Mathew Leckie (Berlyno „Hertha“, Vokietija), Andrew Nabboutas (Uravos „Red Diamonds“, Japonija), Dimitri Petratosas („Newcastle Jets“), Jamie Maclarenas (Edinburgo „Hibernian“, Škotija).