Sportas

2018.06.04 15:32

Paskelbta Vokietijos rinktinės sudėtis pasaulio čempionatui: su M. Neueriu, bet be L. Sane

LRT.lt2018.06.04 15:32

Pirmadienį Vokietijos futbolo rinktinės treneris Joachimas Lowas paskelbė galutinę 23-ių žaidėjų sudėtį pasaulio futbolo čempionatui. Paaiškėjo, kad pirmuoju pasirinkimu vartuose bus M. Neueris, o Berndas Leno, Jonathanas Tahas, Leroy`us Sane ir Nilsas Petersenas į Rusiją nevyks.

Tai, kad rinktinės vartus saugos 32-ejų M. Neueris, kiek nustebino futbolo specialistus. Miuncheno „Bayern“ atstovaujantis vokietis tik spėjo sugrįžti į aikštę po 8 mėnesių pertraukos, kai gydėsi patirtą traumą.

„Barcelona“ vartininkas Marcas-Andre ter Stegenas (26), kuriam jau buvo klijuojama pagrindinio vartininko etiketė, greičiausiai turės tenkintis vieta ant atsarginių suolelio. Į galutinę rinktinės sudėtį įtrauktas ir „Paris Saint-Germain“ atstovaujantis Kevinas Trappas (27) – trečiasis 58-erių J. Lowo pasirinkimas. Tai lėmė, kad vienas iš rinktinės kandidatų Berndas Leno (26) šiemet į Rusiją nevyks.

Kita staigmena – su „Manchester City“ klubu šiemet Anglijos čempionų titulą iškovojęs Leroy`us Sane (22) vietą rinktinėje užleido bendraamžiui Leverkuzeno „Bayer“ atstovaujančiam Julianui Brandtui.

„Leroy`us turi milžinišką talentą ir į rinktinę grįš rugsėjį“, – teigė J. Lowas Italijos provincijoje Pietų Tirolyje, kur vieni iš čempionato favoritų treniruojasi, surengtoje spaudos konferencijoje.

Toks L. Sane nepatekimas į galutinį rinktinės sąrašą susilaukė milžiniškos kritikos socialiniuose tinkluose.

„Leroy`us turi milžinišką talentą ir į rinktinę grįš rugsėjį“, – teigė J. Lowas Italijos provincijoje Pietų Tirolyje, kur vieni iš čempionato favoritų treniruojasi, surengtoje spaudos konferencijoje.

Toks 49-ias rungtynes šį sezoną visuose turnyruose sužaidusio ir 14 įvarčių pelniusio L. Sane neįtraukimas į galutinį rinktinės sąrašą susilaukė milžiniškos kritikos socialiniuose tinkluose.

„Manchester City“ reikalais itin besidomintis futbolo žurnalistas Rafaelis Hernandezas socialiniame tinkle „Twitter“ L. Sane pavadino „geriausiu šio sezono vokiečiu futbolininku“.

„Žinau, kad Sane nieko ypatingo nenuveikė Vokietijos rinktinės, tačiau negali iš komandos išmesti vieno iš didžiausių jos talentų. Tai jam galėjo tapti didžiuliu laimėjimu ir patirties įgijimu ateičiai“, – apie jau 12 rungtynių Vokietijos rinktinės sudėtyje sužaidusį atakuojantį saugą rašė R. Hernandezas.

Vienas iš rinktinės kandidatų – J. Brandto bendraklubis Jonathanas Tahas (22) – vietą rinktinėje užleido Marvinui Plattenhardtui (26) ir Sebastianui Rudy (28).

Staigmena tapo ir su „Freiburg“ puikų sezoną turėjusio puolėjo Nilso Peterseno (29) nebuvimas sudėtyje – vietoj jo rinktinės puolamąją jėgą sudarys Timo Werneris (22) ir Mario Gomezas (32).

„Nacionalinės rinktinės vyriausiojo trenerio gyvenime tikrai būna lengvesnių dienų nei tada, kai turi išsiųsti keturis žaidėjus, kurie savo žaidimu nusipelnė vietos negalutinėje rinktinės sudėtyje, namo. Aš kalbėjau su šiais keturiais žaidėjais, kurie labai nusivylę. Tai tas pats lyg stovėtum prie įlaipinimo vartų į Maskvą, bet jums neleistų įlipti į lėktuvą“, – teigė J. Lowas

„Twitter“ nuotr.

Įdomu tai, kad šioje sudėtyje yra net 13 pirmąkart pasaulio čempionate žaisiančių futbolininkų, o 2014 metų triumfą mena vos 9 žaidėjai.

Vokietijos rinktinės sudėtis pasaulio futbolo čempionatui:

Vartininkai:

Manuelis Neueris;

Marcas-Andre ter Stegenas;

Kevinas Trappas.

Gynėjai:

Joshua Kimmichas;

Matsas Hummelsas;

Jerome`as Boatengas;

Niklas Sule;

Antonio Rudigeris

Jonas Hectoras;

Marvinas Plattenhardtas;

Matthias Ginteris.

Saugai:

Toni Kroosas;

Sami Khedira;

Ilkay`us Gundoganas;

Sebastianas Rudy;

Julianas Draxleris;

Thomas Mulleris;

Mesutas Ozilas;

Marco Reusas;

Julianas Brandtas;

Leonas Goretzka;

Puolėjai:

Timo Werneris;

Mario Gomezas.

J. Lowas dar gali atlikti dar vieną keitimą sudėtyje para iki birželio 17 dieną suplanuotų pirmųjų Vokietijos rungtynių turnyre su Meksika.