Sportas

2018.06.05 15:40

Pasaulio čempionatą komentuosianti futbolo teisėja: klysta ir patyrę komentatoriai

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2018.06.05 15:40

Kitą mėnesį prasidedantį pasaulio futbolo čempionatą, kurį transliuos LRT, pirmą kartą Lietuvoje komentuos ir moterys. Viena būsimų komentatorių teisėja Justina Lavrenovaitė-Perez sako, kad jos stiprioji pusė – žaidimo taisyklių, dėl kurių klysta net patyrę komentatoriai, išmanymas. Tačiau ji pažada stengsis išvengti vertinti kolegų teisėjų darbą.

„Stengsiuosi žiūrėti komandų strateginį išsidėstymą, kokią taktiką jie naudoja, kaip jie žaidžia. Net neabejoju, kad dauguma mano kolegų komentatorių paklaus manęs ir dėl teisėjų sprendimų, nes pati esu teisėja. Aš stengsiuosi tų klausimų išvengti, nes teisėjo darbą vertinti yra labai sunku ir tikrai to nenorėčiau daryti.

Manau, kad galėčiau padėti padėti suprasti futbolo taisykles. Tenka girdėti, kad kartais komentatoriai sako, jog yra smūgis nuo vartų, o tuo metu akivaizdžiai matoma, kad buvo sušvilpta nuošalė. Manau, mano stiprioji pusė bus taisyklių žinojimas“, – sako J. Lavrenovaitė-Perez.

Komentatorė atskleidžia, jog pati palaiko Vokietijos rinktinę, todėl norėtų komentuoti šios rinktinės susitikimus su Meksika bei Brazilija.

„Norėčiau komentuoti Vokietijos ir Meksikos rungtynes dėl to, kad mano vyras palaiko Meksikos rinktinę, aš palaikau Vokietiją. Taip pat labai norėčiau komentuoti Vokietijos ir Brazilijos susitikimą, nes per praėjusį pasaulio čempionatą brazilai pralaimėjo 7–1, tai manau, kad rungtynės turėtų būti įtemptos“, – prognozuoja trenerė.

Išsamiau – įraše.