Veidai

2016.03.11 16:01

„Eurovizijos“ finalas bus perkeltas į virtualią realybę

LRT.lt2016.03.11 16:01

Gera žinia „Eurovizijos“ gerbėjams: šį šeštadienį įvyksiantis žiūrimiausio pasaulyje dainų konkurso nacionalinės atrankos finalas jau netrukus bus perkeltas į virtualią realybę.  

Finalo tiesioginės transliacijos per LRT TELEVIZIJĄ metu bus pritaikytos pasaulyje dar tik pradedamos naudoti virtualios realybės technologijos, leidžiančios vaizdą užfiksuoti 360° kampu. „Diegti naujausią pasaulyje filmavimo techniką LRT pradeda pirmoji ne tik tarp televizijų Lietuvoje, bet ir tarp „Eurovizijos“ transliuotojų“, – sako LRT Inovacijų vadovas Arnas Zuikis.

„Esu tikras, kad virtualios sistemos kameromis nufilmuotas ir erdviniu garsu papildytas vaizdas nustebins ne vieną „Eurovizijos“ gerbėją – įspūdingą scenografiją ir visą studiją bus galima matyti 360° kampu. Džiaugiamės, galėdami dirbti kartu kūrybinės studijos „Wide Wings“ profesionalais, kurie šią technologiją pradėjo naudoti vieni pirmųjų Lietuvoje“, – tikina jis.

VR technologijos. LRT nuotr.

Pamatyti virtualios realybės kameromis nufilmuotą nacionalinės atrankos finalą jau netrukus galės visi išmaniųjų įrenginių vartotojai. 

Pirmąkart ši vaizdo medžiaga bus parodyta balandžio pradžioje įvyksiančioje TEDx konferencijoje. Iš karto po to ji bus patalpinta socialiniame tinkle „YouTube“ ir prieinama visiems, turintiems virtualios realybės akinius, arba paprasčiausiai – įprastą išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį.

Ne televizijoje pirmieji Lietuvoje virtualios realybės filmavimo technologijas išbandė grupė „The Roop“, sukūrusi vaizdo kilpą „Not Too Late“ padedant kūrybinei studijai „Wide Wings“.

„Eurovizijos“ nacionalinis finalas – šeštadienį 21 val. tiesiogiai per LRT.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.